Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért érdemes elvinni az új...

Miért érdemes elvinni az új gitárt hangszerészhez?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy olcsóbb gitárt, hogy megtanuljam az alapokat (Epiphone-ra vagy Squier-re gondoltam), de sok helyen hallottam, hogy az olcsóbb gitárokat (max. 250 ezerig szeretnék venni), érdemes elvinni hangszerészhez. Szerintem én észre sem venném, hogy mit állít rajta, olyan szinten nem értek még a gitárokhoz... Érdemes lenne elvinni ennek ellenére szerintetek?

2022. dec. 25. 18:56
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim válasza:
Én tavaly decemberben próbáltam ki egy vadiúj reissued Fender Tom Delonge Signature stratocastert a Mezzofortéban, ami közel félmillió forint körül mozog, ergo kurvára nem kevés pénz. A gitár teljesen játszhatatlan volt: óriási húrmagasság, rezgő hangok, totál száraz fogólap fa. Viszont ha azt a gitárt elvinnénk egy hangszerészhez aki beállítaná, akkor elmondanám hogy talán tényleg ér 400-500 ezer forintot. Mert addig az a gitár maximum 50 ezret ha érne számomra, mivel kb annyira tudtam rajta játszani mint a 30 ezer forintért vásárolt no-name gitáromon amit akkor vettem amikor elkezdtem gitározni.
febr. 28. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim ***** válasza:

A nyakpálca állítás margójára: ő az igazán kerülendő mutatvány, legalábbis hatalmas utánanézést, a dolog teljes megértését igényli. A legfőbb gond vele, hogy nem feltétlenül rakják kenésbe azt a nyavalyás állítócsavart, és túl vékony a pálca ahhoz, hogy bírja az erőltetést, tehát szakad, és magasak lesznek a húrok, fogólap lemelegítéssel kell nyakpálcát cserélni. A hangszerész azzal kezdi, hogy ránéz, és ha kell, keni a menetet, gondosan leszámolva, hány hajtásnyit volt a meneten eredetileg. Van, aki nem csak húz rajta, hanem előbb beteszi a nyakat két bak közt egy szorítóba, hogy segítsen, ne a csavar fejtsen ki erőt. Főleg ha nagyon gáz a görbület, akkor van ezzel gond. Napok mire beáll, nagyobb állításnál azt is kell figyelni, hogy tekeredik-e a nyak, és azt már gőzzel, külön befőgó szerkezettel és még több napnyi türelemmel kell fokozatosan javítani.

Nagyon sok jó hangszerbeállítós videó van egyébként egész komoly esetekről is youtubeon (angolul legalábbis biztos, de ha megy a kínai, akkor szerintem megütötted a főnyereményt ebben a témakörben is). Egy darabig nézegettem ilyesmit az államat keresgélve sokszor, már csak ezért is jó egy kanyart tenni ebbe az irányba is az egyébként is esedékes zombulás helyett, csodálatos hivatás ez.

febr. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!