Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen elektronikus gitárt...

Milyen elektronikus gitárt ajánlanátok 100-120 ezres árkategóriában?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy belépő szintű Harley Bentonom van. Tanulásra és gyakorlásra tökéletes volt, de azóta fejlődtem és több gitárt is lehetőségem volt kipróbálni közép és magas árkategóriában, mindegyiken lényegesen kényelmesebb és egyszerűbb volt játszani, így úgy döntöttem itt az ideje a cserének.

A Schecter SGR C1-et nézegettem, de nagyon kevés reviewt találtam róla.

A Jackson JS32 Dinky volt egy másik kiszemelt.

Ibanez GRGR 221 PA AQB a harmadik.


Ha valakinek van tapasztalata az említett gitárokkal, szívesen meghallgatom, ahogy azt is, ha van másik javaslat :D Túlnyomó részt rock és metal számokra lenne használva.



2023. ápr. 25. 17:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A drágább Harley Bentonok se rosszak ár-érték arányban, pont mostanában nézegettem őket
2023. ápr. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Pacifica 112J a legjobb ebben az ársávban.
2023. ápr. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Yt-on írd be: Kóródi Tomi, hangszermustra, hangszerbolt mustra. Egy kis netes előtanulmány után érdemes elmenni és kézbe fogni a hangszert. Gitárból itthon is iszonyat választék van a boltokban. Nem kötelező azonnal megvenni. Ha találsz valami érdekeset, nézz rá a használt eszközökre is. Azt azért érdemes tudni, hogy ebben az árkategóriában még nem engednek annyit az új árból, hogy érdemes lenne a használtat választani. Azt is érdemes tudni, hogy vannak hangszerboltok, ahol új húrral, beállítva veheted át a gitárt. Nem mindegy, mert egy ilyen mutatvány hangszerésznél 20.000 Ft+húrkészlet+utazás+idő. Ha nem ajánlanák fel a hangszerboltban, mindenképp kérdezz rá.


A kérdésben említett ársávban én felejtősnek érzem az általad említetteket. Fent írt Yamaha Pacifica oké, de mindenképp fogd kézbe, mielőtt megveszed, főleg, hogy van is már tapasztalatod.


Végül ami nagyon fontos, hogy beleszeress a gitárba, mert ha kizárólag a racionális elvek szerint választasz, utálni fogod, nem szívesen veszed majd kézbe. Az pedig nagyon nem jó:)

2023. ápr. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
48%
A könnyebb és kényelmesebb játék mit takar? Lehet, hogy elég lenne beállíttatni a mostanit egy kellemes bundszintezéssel egybekötve, nem?
2023. ápr. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Waff ***** válasza:
100%
Azért a harlibenton nem egy jó márka, értem ezalatt azt hogy beállítva (már ha be lehet állítani) sem hozza azt a játékélményt mint egy jó gitár. 100-120 ezres kategóriában nagy csodákra ne számíts, mondanám a használt piacot, de nekem még használt cuccokkal eddig csak rossz tapasztalatom volt. Én azt mondom tegyél még még hozzá és a 200+ os ársávokban nézelődj.
2023. ápr. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Fix hidas cortot vagy ibanezt néznék


[link]


[link]

2023. ápr. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
6-os a második nem fix hidas. Amúgy ebben a belépő árkategóriában egyik márka sem a magas minőségről ismert ezért csak az számít hogy melyik tetszik neki. Egyikre se lehet azt mondani hogy sokkal jobb mondjuk egy olcsó Jackson mint egy olcsó Ibanez. A Harley meg a cort mondjuk viszonylag jó ár-érték arányúak de ha egyáltalán nem tetszenek neki lehet jobban jár másik márkával
2023. ápr. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Jó felé nézelődsz, én inkább azt tanácsolom neked hogy kerül amibe kerül inkább látogass el egy nagyobb hangszerboltba és próbálgass végig jó néhányat. Tapasztalat alapján mondom nem biztos hogy pont az a hangszer fog tetszeni neked amit fotóról, videókból ellestél előtte. Jártam már így, egyáltalán nem a kedvenc gitárom lett amit kinéztem és úgy rendeltem pedig most is azt mondom hogy csodálatos hangszer addig amíg a tokjában van.
2023. ápr. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Könnyebb és kényelmesebb játék alatt a következőket értem: Elég nehézkesen csúszik a kezem a mostani gitárom nyakán, sokszor zörög, hiába be lett állíttatva, húrcsere lett rajta (D'addario NYXL) rendesen fogom le az akkordot, vagy az adott hangokat. Nagyobb erő kell a húrok lefogásához az 5-6 bundtól felfelé, eljátszok két számot ahol sokat kell azon a környéken, illetve feljebb mozogni és érzem, hogy fáradt a kezem. Amikor ismerősöm Ibanezén (RGRT421-WK bár ez már 200 körüli kategória ahogy néztem) játszottam ugyanezeket, nem éreztem ezt. Húrmagasságot lejjebb állítani már nem nagyon lehet, mert akkor az első-második bundnál már hozzáérne a húr a bundhoz lefogás nélkül is. Illetve nagyon hamar elhangolódik (bár ahogy utánaolvastam ez a budget gitároknál általános dolog). Sokáig vaciláltam, hogy új vásárlása helyett fejlesztem a mostanit, hangolókulcsokat cserélek, pickupot, humbuckert újakat rakok bele, de az nem változtatna pl. a könnyebb csúszáson vagy a húrmagasság problémámon és árban sem jönnék ki sokkal olcsóbban. Plusz, szeretnék is egy újat. Imádom a mostanit, mert mégis csak első gitár és szerettem rajta játszani, de nem érzem már olyannak, mint eddig.

Jövőhéten lesz alkalmam elugrani hangszerboltba és próbálgatni, nyilván úgy lehet igazán dönteni, de gondoltam addig is kikérem mások véleményét, van-e esetleg valami, amit kifejezetten ajánlanak, vagy van vele tapasztalatuk.

2023. ápr. 26. 21:19
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem érdemes fejleszteni a régit, jól van az úgy hiszen úgysem arra való amit szeretnél. A hasonló kezdő gitárom nekem is megvan (harminc éve), tedd el, szép emlék marad. Az Ibanezek kényelmesek de majd úgyis mutatatják az üzletben. Ha úgy érzed nem kötelező elsőre vásárolvásárolnod, nem elvárás, tapasztalódj.
2023. ápr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!