Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen elektronikus gitárt...

Milyen elektronikus gitárt ajánlanátok 100-120 ezres árkategóriában?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy belépő szintű Harley Bentonom van. Tanulásra és gyakorlásra tökéletes volt, de azóta fejlődtem és több gitárt is lehetőségem volt kipróbálni közép és magas árkategóriában, mindegyiken lényegesen kényelmesebb és egyszerűbb volt játszani, így úgy döntöttem itt az ideje a cserének.

A Schecter SGR C1-et nézegettem, de nagyon kevés reviewt találtam róla.

A Jackson JS32 Dinky volt egy másik kiszemelt.

Ibanez GRGR 221 PA AQB a harmadik.


Ha valakinek van tapasztalata az említett gitárokkal, szívesen meghallgatom, ahogy azt is, ha van másik javaslat :D Túlnyomó részt rock és metal számokra lenne használva.



2023. ápr. 25. 17:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Így már teljesen értelek (#4 voltam), tényleg az van, hogy egyrészt lapátolni befele a lóvét, másrészt egyszer egy egész napot szánj rá, hogy valami nagyon nagy választékú hangszerboltban kezedbe vegyél jókat, ahogy írták is.
2023. ápr. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Jaja. Ha kezdő volnál ajánlanék egyet amivel biztosan elégedett lennél de mivel már kialakult benned egyfajta elvárás, neked kell választani.
2023. ápr. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól is függ, hogy neked mik a preferenciáid. Nekem is javasolták a Yamaha Pacifica 112J-t, viszont én egyszerűen hülyét kapok a termolótól, így került hozzám egy Squier Telecaster Deluxe, ami ugyan egy tizessel több volt, de jobban illett hozzám.
2023. ápr. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Van egy másik probléma az pedig az elcseszett forint árfolyam. Amíg tavaly még kaptál gitárt 120-150 ezres kategóriában most ezt meg kell fejelni egy negyvenessel. Manapság már az alsó szinten is százezerbe kerülnek ezek a dolgok.
2023. ápr. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Én most vettem gitárt, használtan egy Affinity Squier telecaster. Sajnos a gyárból kiérkezett gitárokat ritkán állítják be, és nem-nem csak az ólcsóbbaknál, még az eredeti drága fendereknél is így van. Szépen összerakják, de a beállítás már a vevő dolga, hogyha a bolt sem vállalja. (Egyébként gitárcentrum beállítja őket úgytudom) Én beállítva vettem, kényelmes, nyak széle igazítva, bundok polírozva vannak, húrnyomás alacsony, nem zörög. Tehát újonnan akármilyen gitárt ajánlhatunk neked, de ha nincs beállítva akkor ugyanott leszel, és sajnos sok gitárnál csiszolni is kell a bundokon. Tehát mindenképp egy használtat néznék, ami egy komoly eladótol van, aki igényes rá és már a saját kényelméből is beállította vagy beállíttatta, ilyenkor már egy garanciád van rá, hogy kényelmes lesz, persze ki is kell próbálni.
2023. máj. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
#15 Jaja. Vehetne akár új affinity-t is ami gyárilag szépen be van állítva (legalábbis az enyém így jött) de hiába egy nagyon jó gitár nem lenne előrébb mert metál zenére kellene neki. Tehát marad az Ibanez/Jackson/Schecter éra. Ezek viszont mindenképpen próbát igényelnek melyik áll jobban kézre mert annyi féle és ki tudja manapság hogy vannak ezek beállítva.
2023. máj. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Egyébként ,ha a 3 közül szeretnék választani akkor fontos kérdés lehet, hogy szeretnél e tremolózni. Mert a Jackson ad rá lehetőséget a másik kettő viszont nem.
2023. máj. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
2023. máj. 2. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, több helyen írod, hogy nem csúszik a kezed a húron, ahogy szeretnéd. Talán az egyik megoldás egy jó készlet, bevonatos húr lenne. Linkelem a hazai importőrt: [link]


Ettől még jöjjön az az új gitár! #3-as voltam.

2023. máj. 2. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!