Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Sok metálos miért ítéli el az...

Sok metálos miért ítéli el az elektronikus zenét?

Figyelt kérdés

2018-tól 2022 feléig szinte csak metált hallgattam, az ilyen mainstream bandáktól (mint a slipknot például, amikkel kezdtem) végül eljutottam ilyen nagyon underground és kemény deathcore / black metál bandákhoz, tehát van egy elég átfogó képem a műfajról, mert próbáltam minél jobban beleásni magam. És hát nyilván megismertem hasonló ízlésű embereket is ez alatt, viszont sokuknál azt láttam, hogy egyáltalán nem nyitottak más műfajokra, az elektronikus zenéket pedig egyenesen elítélték és azt mondták nem kell tudás az előállításához, mert nem hangszeres. Ennek akkor nem tulajdonítottam nagyobb jelentőséget, én is csak nagyrészt metált hallgattam.



Aztán 2022 felénél elkattant valami, belekerültem az elektronikus zene underground, sötétebb és durvább világába, és itt is mainstream előadóktól eljutottam a soundcloud mélyére, rengeteg EDM műfajban, szóval itt is kaptam egy elég átfogó képet erről az egészről. Viszont ezek után én a metálra és az EDM-re két testvérként tekintek, nem pedig mint ellenségekre, mert szinte mintha egymás tükörképei lennének. Ráadásul Európában van egy elég "szép" kis kultúrája az elektronikus zenének, és itt végre tényleg úgy érzem, hogy tartozom valahova.


Ezek után valamiért fura belegondolni, hogy az elektronikus zene a laikusok tudatában miért nem úgy van benne, mintha a metál testvére / tükörképe lenne, mert mióta én benne vagyok teljesen így érzem, hogy egyáltalán nem kevesebb a hangszeres zenénél, és sok esetben keményebb is tud lenni.



2023. ápr. 10. 12:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
92%

"az elektronikus zene a laikusok tudatában miért nem úgy van benne, mintha a metál testvére / tükörképe lenne"



Lássuk csak... Például azért mert nem az?

2023. ápr. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 A kérdező kommentje:

De pont ezt nem értem, hogy miért nem az, mikor rengeteg minden adott hozzá...

Például hozzáértőnek sem kell lenni ahhoz, hogy valakinek feltűnjön, hogy mondjuk egy metalcore-ban és egy hardcore techno-ban szinte ugyan olyan, riffes dallamokat írnak, csak az egyikben egy torzított gitár a lead, a másikban egy supersaw szintetizátor, ami szintén egy eléggé eltorzított és agresszív hang. Ilyen dolgokról beszélek például.

Több zenében keverni is szokták a metált az EDM-el, és szerintem egész jól megvannak egymás mellett:

[link]

[link]

[link]

2023. ápr. 10. 12:44
 3/72 anonim ***** válasza:
19%

"metalcore-ban és egy hardcore techno-ban szinte ugyan olyan, riffes dallamokat írnak"


Összekattintgatnak !== írnak. Pont.

2023. ápr. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 A kérdező kommentje:
Istenem... Szerinted mennyivel kell kevesebb zeneelméleti tudás az egyikhez, mint a másikhoz? :D (elárulom, semennyivel sem) És ezek után a metálosok azt hiszik, értenek a zenéléshez, mert hangszeres zenét hallgatnak, miközben ilyeneket mondanank :DDDDD
2023. ápr. 10. 13:11
 5/72 anonim ***** válasza:
10%

"elárulom, semennyivel sem"


Abszolút igazad van, hiszen az a durrogós szar amit a drogos partikon nyomtok, nem zene.

2023. ápr. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy még mindig nem támasztottad alá semmivel sem, hogy miért gondolod szarnak, illetve miért nem gondolod zenének. :D A saját közösségedet járatod le ezzel az idióta hozzáállással.
2023. ápr. 10. 13:15
 7/72 anonim ***** válasza:
98%
A metál is elektromos zene.Hiszen villanygitár és áram nélkül nincs metál.
2023. ápr. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 A kérdező kommentje:
számítógép, sőőt, számítógépes effektek nélkül sincs, amiket elektronikus zenében is használnak :D
2023. ápr. 10. 13:22
 9/72 anonim ***** válasza:
100%

A klasszikus zenész sznobok egy része miért ítéli el a metált és általánosságban a többi rockzenei irányzatot? (Egyedül a jazz az, ami határeset számukra. 😅)

Pedig ha lenne egy kis rálátásuk, pontosan tudnák, hogy a metálosok olyan fúgákat is leírnak a zenéikben, amiket talán még Bach is megirigyelne.

2023. ápr. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
100%
Ízlésen nem szokás vitatkozni, én sem bírom azt a zenét amiben nincs minimum 1 súlyosabb riff. Ez van.
2023. ápr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!