Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha veszek egy akusztikus...

Ha veszek egy akusztikus gitárt akkor az be lesz hangolva? És ha már veszek egyet milyen kiegészítőket érdemes venni hozzá? És első gitárnak milyen méret a megfelelő?

Figyelt kérdés
Hozzáteszem hogy még egyszer se volt még csak a kezembe se :D
2011. dec. 7. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha hangszer boltban veszed, akkor megkered, hogy hangoljak be. Nem art beszerezni egy hangolot is, meg egy komolyabb tokot, hogy tudd szallitani biztonsagosan.

A meretvalasztasban is az elado fog segiteni, hiszen mi nem latunk teged:)

A jutubon meg talalsz tanito videokat.

2011. dec. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
első gitárnak is nyugodtan vehetsz felnőttméretet :D persze csak ha nem 1méter20centis vagy:) Lehet hogy be lesz hangolva, de tudnod kell, hogy legtöbb gitáros minden gyakorlás előtt behangolja, szóval az nem olyan nagy ceremónia, és érdemes már az elején megtanulni (erre való pl a hangológép). Amúgy igen, tokot vegyél hozzá, más egyelőre szerintem felesleges:D
2011. dec. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
hát azt hangolni minden használatban általában, azt meg kell tanulni. de ne youtuberól tanulj, ahogy az első írta, hanem tanárnál. máshogy nem fog menni. tokot vegyél. meg pengetőt.
2011. dec. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*használatnál
2011. dec. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hangszerdiszkont.hu Én innen vettem az első gitáromat, igaz én rögtön elektromos szólógitárral kezdtem... De a lényeg: Adtak hozzá ingyen hangológépet, nagyon könnyű vele a hangolás, először egy girátos ismerősödet megkérheted hogy segítsen, meg tanítson egy-két dolgot, és ha zeneiskolába nem jársz, youtube-on ajánlom Marty Schwarz-ot(angol!), nagyon jól tanít, egészen kezdő szinttől kezdve. Létezik egy program is, Guitar Pro(Az 5-ös verziót tudom ajánlani), amihez léteznek tab-ok(6 vonal jelképezi a 6 húrt, amin számok vannak, ezek jelzik hogy melyik bundnál kell lefogni az adott húrt.). Méret az tőled függ, ha még kicsi vagy akkor 3/4-est vegyél, ha nem, akkor nyugodtan kezdj 4/4-es gitárral. Cort márkát tudom esetleg ajánlani, nekem nagyon bejött, és nem is drága.
2011. dec. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!