Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hány éves korban a legkönnyebb...

Hány éves korban a legkönnyebb megtanulni gitározni/zenélni?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, eddig nem sokat foglalkoztam a zenével, de most szeretnék megtanulni gitározni.

Gondolom minél elöbb pótlom a zenéről a dolgokat a fejemben, annál könnyebben meg tudom tanulni, de most megyek középsuliba, és nem tudom mennyi időm lesz rá :/

Mikor érdemes tanulni? Még szolfézson sem voltam, szóval tényleg csak zenehallgatáshoz értek ://

Mennyire vasalja ki a zsebeket egy tanfolyam+gitár?

Pesten lakom, 16. kerületben, jó tanuló vagyok, nem tudom írjak-e még valami adatot...

Ja mondjuk :D Fiú vagyok.


2012. júl. 26. 23:32
1 2 3 4 5
 1/41 anonim válasza:
most
2012. júl. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:

1. "meg"tanulni nem lehet, tanulhatsz, de egy élet is kevés, hogy kész legyél a tananyaggal :D

2. 14éves kor, pont jó, mire leszel mondjuk 20éves, már lehet egy stabil tudásod, aztán ha zenekart akarsz, nem kell szégyenkezned, hogy bénáznál, 2-3-4év alatt azért szép tudást össze lehet hozni (és ezzel válaszoltam is az első kérdésre :D)

3. az elméleti részt szerintem bőven jó, ha a gitárral együtt kezded el. Ha van pénzed tanárra, az megsokszorozza a haladásodat, de olyat keress, aki mondjuk az alapvető elméleti anyagot is leadja, később mondjuk improvizációnál alapvető lesz, hogy érts az elmélethez is.

4.a középsuli nem nehéz, amellett lesz időd rá :D és ez is csak kötekedés, de majd idővel megtanulsz zenéthallgatni más füllel :D

5. anyagilag...hát, én azt mondom, hogy heti 1óra bőven elég, de ha másfélhetente tudsz menni, akkor sincs gond. annyi idő alatt le tud adni egy jó tanár annyi tananyagot, hogy 1, vagy akár 2hétig is bőven elgyakorolgasd. bár eleinte jobb, ha gyakrabban rádnéz, mert ha valamit rosszul kezdesz el gyakorolni, 2hét alatt berögződhet annyira, hogy utána a következő óra arra megy, hogy kijavítsátok. Szóval ha van lehetőséged heti 1órára, az jólenne. Egy kezdő gitár mondjuk, amin szerintem már tanulhatnál, (bár ez majd ízléstől függ, milyet szeretnél) mondjuk 30-40ezer ftból már lehet, ha elektromosat akarsz, akkor kell hozzá egy erősítő, de szerintem max 50ből ki lehet hozni egy olyan "csomagot", amivel kényelmesen tudsz tanulni. TÉnyleg, ezt nem is kérdeztem, milyen gitár érdekel? Elektromos, basszus, klasszikus? és milyen stílus?

2012. júl. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

Akusztikus gitár érdekelne elsősorban, mert azzal úgye bármikor lehet játszani, nincs kötve gyakorlatilag semmihez :D

És egy óra kb. mennyi?

Én osztálytársamtól kérdeztem, mert ő is gitározik (bár ő már egy éve), de ő azt mondta mikor kezdem elég egy belépő szintű gitár 10-20K között, és 5000 fél évre a tanár.

Mondjuk én ezt már kicsit kevésnek éreztem akkor is, de kb. mennyire számoljak?

Csodálatos gazdaságunkban nem nagyon tudok nagy összegeket áldozni semmire se, max gyüjtőgetéssel, ezért érdekelne mennyit számoljak :||

2012. júl. 27. 08:51
 4/41 anonim ***** válasza:

hát, figyelj. stílustól függ. ha 5ezer ft egy félévre, akkor ő biztosan az államilag támogatott zeneiskolára gondolt, ott pedig komolyzenét tanítanak, klasszikus gitáron. Nincs is azzal semmi baj, feltéve ha érdekel, bár sokan ott ismerkednek meg ezzel a stílussal, és ott szeretik meg. az tényleg 5ezer ft egy félévre, és ott lesz külön szolfézsórád is. (Bár a zenesulis szolfézsórák sokszor semmit nem érnek, ha olyan a tanár, de hátha nem..)

Ha mondjuk ragaszkodsz ahhoz, hogy könnyűzenével kezdd, akkor marad a magántanár.. az mondjuk 2ezret lehet elkér egy óráért, szóval ha mondjuk hetente 1órát akarsz venni, akkor az mondjuk havi 8-10ezerbe fog kerülni. Ha zenesuliba mész, oda klasszikus gitár kell, 20-25ezer ftért használtan van egyféle yamaha mondjuk, amivel már nem lesznek gondok, vagy kb 30ezerért már van több jó. Ha könnyűzenével akarsz csak foglalkozni, akkor inkább ajánlom a fémhúros gitárokat, az is használtan 25-30ezer ftért már van megbízható

2012. júl. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Mit értesz komolyzene és könnyűzene alatt? :O

(Igen, hülye vagyok zeneileg).

Úgy érted gitáron Beethoven, meg ilyen zenéket tanítanak, magántanár pedig egyéni zenéket? (tehát rock, ilyenek?)

Tudom hülye kérdés, de tényleg nagyon elmaradt nálam (nálunk az egész osztályban) a zene ://

2012. júl. 27. 10:12
 6/41 anonim ***** válasza:

Az iskolák az alapfokú művészeti oktatásban előírt követelményeinek teljesítése érdekében tanítanak. A záróvizsgán a követelmény:

- Egy etűd (Szendrey-Karper: Gitárgyakorlatok V-VII. kötet, Carcassi: 25 Etűd op. 60, nr. 3., 4., 7., 10., Giuliani: Etűdök gitárra op. 100 nr. 13., 15., Leo Brouwer: 10 etűd nr. 1., 5., 6., 7., Carcassi: Capriccio, Legnani: Capricci nehézségi szintjén).

- Három különböző stílusú előadási darab (Dowland: Táncok és Fantáziák, Mertz: Magyar honi virágok 1., 2., Milán: Pavane-ok, Villa-Lobos: I. IV. prelude, J. S. Bach-Szendrey-Karper: 20 könnyű darab, de Vissee szvit tánctétel, Mosóczi: 1V-V kötetből klasszikus szerzők darabjai, vagy spanyol és latin-amerikai romantikus szerzők darabjai: F. Tárrega: Lágrima, Mazurka, Polka, Antonio Lauro: Vals Venezolano nr. 2.; vagy XX. századi darabok Farkas Ferenc, Bartók-Szendrey nehézségi szintjén).

Az előadási darabokat lehetőleg kotta nélkül kell játszani.

A követelmény úgy lett összeállítva, hogy minden technikát meg kell tanulnod és le kell tudnod játszanod a gitárodon, tehát nem maradsz le semmiről. A feszkó ott van, hogy a nebulók nem szeretik az etűdöket, klasszikus darabokat, a kotta olvasást.

Magántanárt általában már annak fényében választasz, hogy melyik stílusban szeretnél kicsit mélyebben elmerülni. A magántanárok kicsit rugalmasabbak olyan tekintetben, hogy a legtöbbjüknél vihetsz számot, hogy mit szeretnél tanulni. Természetesen ha az általad megjelölt szinten beállítasz egy matek metál számmal, még a magántanár sem tud majd veled mit kezdeni.

Ha nagyon elakadsz, vagy nem megy a döntés, akkor próbálj felkeresni egy zenei tehetségpontot:

[link]

2012. júl. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Köszi a linket, megnézem :)

A szövegtől megijedtem :O Most úgy érzem magam, mintha valami retardált lennék, és nem tudnék semmiről o.0

2012. júl. 27. 14:58
 8/41 anonim ***** válasza:
51%

ha zenesuliba mész akkor ott nem fognak megtanítani csak 7-8 év alatt annyira h például el tudd játszani ezt http://www.youtube.com/watch?v=BlHUOAkZRZ8 ott meg tanítanak kottát olvasni szolmizálni meg ilyenek :S

de ha magántanárhoz jársz akkor ő azt tanítja meg amire valóban szükség lehet és szinte minden stílust megmutat amiből majd össze tudod rakni a saját stílusod amit később játszani akarsz én 13 éves vagyok most kezdem a 8. évemet a ZENE TAGOZATON HETI 4 ZENEÓRÁVAL és úgy kezdtem gitározni h fogalmam sem volt az egészről most szeptemberben járok 3 éve gitározni a Green Day-tól kezdve az iron maiden-ig mindent játszok még klasszikust is ( ami amúgy nagyon jól szól torzítottan ) http://www.youtube.com/watch?v=s4XvEFc-wWw pl ez mozart

szerintem jobban jársz a magántanárral az általában 1500 ft óránként

2012. júl. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
ha pedig belevágsz akkor sztem jobb ha elektromoson tanulsz meg ahhoz kell egy erősítő [link] és persze gitár [link] ez egy tökéletes kezdő cucc amúgy pedig elég keresett vagyis ha meggondolnád magad akkor könnyen el tudod adni :)
2012. júl. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
De miért jobb az elektromos mint az akkusztikus? elv vékonyabb a nyaka. de alapból mindenki akusztikuson tanul, nem? :O
2012. júl. 27. 15:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!