Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hány éves korban a legkönnyebb...

Hány éves korban a legkönnyebb megtanulni gitározni/zenélni?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, eddig nem sokat foglalkoztam a zenével, de most szeretnék megtanulni gitározni.

Gondolom minél elöbb pótlom a zenéről a dolgokat a fejemben, annál könnyebben meg tudom tanulni, de most megyek középsuliba, és nem tudom mennyi időm lesz rá :/

Mikor érdemes tanulni? Még szolfézson sem voltam, szóval tényleg csak zenehallgatáshoz értek ://

Mennyire vasalja ki a zsebeket egy tanfolyam+gitár?

Pesten lakom, 16. kerületben, jó tanuló vagyok, nem tudom írjak-e még valami adatot...

Ja mondjuk :D Fiú vagyok.


2012. júl. 26. 23:32
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:
Most akkor a solo és a klasszikus melyik melyik?! Én behülyülök :')
2012. júl. 27. 20:22
 32/41 anonim ***** válasza:

bocsi, most lehet én kavartalak meg :D

Van az elektromos gitár. eddig tiszta :D 6húrja van (alapesetben), tömör teste, és árammal működik. azt hívják szólógitárnak is, de ez csak egy nyelvbeli fordulat, mert a kettő ugyanaz. végülis a szólógitár mint elnevezés onnan jön, hogy szóló hangszer, külön részek vannak, ahol csak ő játszik dallamot. ennek a társa a ritmusgitár, ami mint hangszer, még mindig ugyanaz, (elektromos gitár), csak ez is egy elnevezés, amit az együttesen belül betöltött szerepet jelenti.

tehát ami a képen van, hangszer neve elektromos gitár, de nevezhetik szólógitárnak is, maga mint eszköz, ez az :D:

[link]


de ugye nyilván millió féle kinézetű van.


klasszikus gitár pedig ez:

[link]

ez az esetek többségében ugyanígy néz ki.


további kérdés?:D

2012. júl. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
azért írtam, hogy amit linkeltem videót, ott is szólózik, mert nyelvtanilag, mint szólózni, ugye azt jelenti, hogy akkor azon az emberen/hangszeren van a figyelem, ő ad elő valami "egyedit". De ha egy énekes kiáll zenekar nélkül, azt is hívhatjuk szólózásnak, ha egy dalban a hegedű nagyrészben valami háttérdallamot játszik, de aztán van egy rész, amikor a hegedűn van a hangsúly, őt figyeli midnenki, nem szól közbe mondjuk ének, nincs más dallam, hanem a hegedű játszik valami újat, akkor a hegedű is szólózik. szóval ezek csak ilyen megnevezésbeli kérdések, bocsi ha összekavartalak :D
2012. júl. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:

Most már értem :D

Írtatok valami olyat elöbb, hogy az elektromosnak áram nélkül is megvan a hangja. Tehát ha éppen kint ülök a kertben..mondjuk van hosszabító...oké, tételezzük felm hogy a Nevada Sivatag közepén vagyok, és csak a gitár van nálma (esetleg az erősitő)..ez úgye teljesen életszerű helyzet, melyikünk ne tévedne véletlenül egy másik kontinens-re egy szál elektromos gitárral...

Szóval akkor is tudok vele zenélni? Áram nélkül? Vagy mitől esik el áram nélkül? :)

2012. júl. 27. 20:53
 35/41 anonim ***** válasza:

úgy jóformán semmi hangja nem lesz. de még gyakorolni is kevés, illetve ahhoz is, hogy élvezd egyáltalán az egészet. szerintem. engem mindig zavart, ha semmi hangot nem kaptam vissza kívülről :D

http://www.youtube.com/watch?v=RSitX6JWeNg

egy ilyen igénytelen csattogás. ha gyakorolni akarsz olyan helyen, ahol nincs áram, akkor nincs gond, vannak elemes erősítők, fülhallgatóra lehet kötni, pár ezer forint, és jól lehet vele gyakorolni, de én mondjuk pont ezt (sem) szeretem az elektromos gitárral, hogy kiülünk egy társasággal egy mező közepére pl, és azzal ott nem lehet mit kezdeni:D

2012. júl. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

:/

Ez mondjuk kicsit lelomboz, mert az nem ártana ha menne áram nélkül ://

2012. júl. 27. 21:59
 37/41 anonim válasza:

Elektroakusztikus gitár :)!! Nekem pont ma jött meg (15 ropi volt ingyen házhoz szállítással)nagyon szép hangja van, kölcsönkértem haverom erősítőjét és rádugtam, nagyon szépen szólt és még a torzító is ugyan úgy ment mint egy elektromos gitárnál. Őszintén ennél olcsóbban nem fogsz, vagyis borzasztó nehéz normális gitárt találni.És most ha áldozol rá 15 ezret ezzel normálisan tudsz gitározni fent a fán, a sivatagba vagy ahol akarsz, később ha lesz pénzed akkor meg veszel hozzá egy erősítőt. :) Mindenesetre bemásolom az oldal linkjét ahonnan én rendeltem .. Tényleg nagyon szépen szól !!


[link]

2012. júl. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:
Köszi a linket, ezt átgondolom! :O
2012. júl. 28. 09:12
 39/41 anonim ***** válasza:

Én is pontosan 14 évesen kezdtem el játszani(most 22 vagyok). 2 évet jártam tanárhoz klasszikus fejszével, aztán elhatároztam hogy nekem kell egy villanygitár, vettem egyet, és fakultatív módon tanultam. Szóval csak gyakorolj és meglesz az eredménye!


Íme egy tavalyi coverem:

http://www.youtube.com/watch?v=0iHenkH_Rxw&feature=plcp

2012. júl. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:
Az elektro akusztikus gityó milyen? :D
2012. júl. 29. 16:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!