Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hány éves korban a legkönnyebb...

Hány éves korban a legkönnyebb megtanulni gitározni/zenélni?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, eddig nem sokat foglalkoztam a zenével, de most szeretnék megtanulni gitározni.

Gondolom minél elöbb pótlom a zenéről a dolgokat a fejemben, annál könnyebben meg tudom tanulni, de most megyek középsuliba, és nem tudom mennyi időm lesz rá :/

Mikor érdemes tanulni? Még szolfézson sem voltam, szóval tényleg csak zenehallgatáshoz értek ://

Mennyire vasalja ki a zsebeket egy tanfolyam+gitár?

Pesten lakom, 16. kerületben, jó tanuló vagyok, nem tudom írjak-e még valami adatot...

Ja mondjuk :D Fiú vagyok.


2012. júl. 26. 23:32
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:

Értem :)

Hát ha igazából tud akusztikuson is szólni, akkor lehet az elektromos jobb lenne tényleg :)

2 kérdés még, bár tudom nagyon hülyén hangzanak.

1: Az akusztikus és a klasszikus gitár ugyanaz, ugye? :O

2: Ha elektromoson tudok játszani, akkor egy akusztikuson játszani csak megszokás kérdése onnantól? Illetve fordítva is :)

2012. júl. 27. 17:36
 22/41 anonim ***** válasza:

az akusztikus és a klasszikus közt igazábol csak az a különbség h akusztikussal a latin spanyol Mexikó )

zenét játszanak mert nájlon húros és nem vágja el a kezüket ha jól odavágnak a húrnak pengető nélkül

az elektromos gitáron és az akusztikus gitáron ( amin fém húr van ) amit legtöbbször a Western filmeken lehet látni h a cowboy pengetővel játszik a mezőn én játszottam pengető nélkül fémhúrosan és amikor odacsaptam neki le is hasította a bőrt a pengetős kezemről a másik dolgot meg jól gondolod csak megszokás kérdése :D

2012. júl. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

megint hülyeségeket írsz.

azért van nylon húr, mert teljesen másabb a hangzása, nem azért, mert az kényelmesebb. sokkal teltebb hangja van, jobban hasonlít mondjuk egy zongora hangjára, mint a fémhúros.

aki elektromoson tanul, nem fog tudni játszani mondjuk klasszikus gitáron. aki klasszikuson tanul, nem fog tudni játszani elektromos gitáron. (illetve fog tudni majd, ha azon is elkezd tanulni....)

ha csak 3akkordról beszélünk, akkor azt mindegy melyiken tanulod meg, mert menni fog bármin (ha elegendő logikád van, még zongorán is), de teljesen más nehézségei vannak a klasszikus gitárnak, mint egy szólógitárnak.

2012. júl. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
50%
bocs má de ennél nagyobb hülyeséget nem is tudtál volna írni h aki elektromoson tanul az nem fog tudni klasszikuson játszani és fordítva én fél évig tanultam klasszikuson max akkordozni megtanulni jó azt elismerem de nyújtani lehet vele? NEM!! terping technikát lehet vele? NEM!! vagyis ha szólózni akarsz akkor lehetetlen klasszikussal
2012. júl. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

de rohadt nagy szakértő vagy....

megnézném én melyik szólógitáros tudná mondjuk ezt eljátszani:

http://www.youtube.com/watch?v=976aVPPx2Zc

de nem az a baj, nem is kell nekik, mivel a szólógitár egy másik hangszer. azon van tapping, népszerűbben az arpeggiok, van mondjuk felhangos pengetés, klasszikus gitáron meg van szólamvezetés, dinamika, hangszíneket váltani úgy, hogy nem egy pedált nyomkodsz, és még mondhatnék mindkét hangszernek sajátosságait. az a baj, hogy nem hallgatsz sok zenét, és nem látsz túl a 3 akkordos szarokon.

Terping alatt mit értesz? vagy tanulj meg írni, vagy rakd rendbe a fogalmakat.

elismerem, a szólógitár jobb, és népszerűbb a könnyűzenében, de mondjuk háttérzenekar nélkül kevesen tudnak mit kezdeni a hangszerrel. klasszikus gitáron meg több szólamban lehet vezetni dallamokat, ezért teljes zenekari darabokat is át szoktak írni gitárra. de nem is összehasonlítani akarom a kettőt, csak na, nem jut el az agyadig, hogy két teljesen különböző hangszer, épp ezért nem kell keresgélni, hogy melyik a jobb.

ja, és nem lehet vele szólózni? mutatok valamit, aztán meg ne lepődj

http://www.youtube.com/watch?v=MCjLHXsDBTc

külön hangszeren van a kíséret, és mégis tud a srác szólózni vele. durva mi?

2012. júl. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
nem az a baj, hogy nem tudsz írni, és nem értesz a hangszerekhez, illetve a zenéhez, hanem az, hogy tanácsot akarj adni. előbb keress egy tanárt, vagy egy pár zenész cimborát akivel tudsz eszméket cserélni, aztán ragad rád valami.
2012. júl. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
Skacok, örülök, hogy vitatkoztok, de ezzel most még jobban megkevertetek :D
2012. júl. 27. 20:11
 28/41 anonim ***** válasza:

azt elismerem h az első linkelt dalt nem lehet eljátszani szólógitáron mert úgy szét ..szná az összes ujjadat a fém húr h öröm lenne nézni mind1 ezen nem is vitatkozom



a kérdezőnek



majd írd meg h hogyan döntöttél

sok sikert a gitározáshoz

ha elektromos gitár kiválasztásához kell segítség akk írj

:D:D:D

2012. júl. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
figyelj, mint láttad, én az elején is szépen sorban leírtam mindent, tekintettel arra, hogy te mit szeretnél. aztán jött egy másik válaszoló, aki össze vissza írt fasságokat, és rá akar beszélni egy másik hangszerre, és követhetetlen logikát alkalmazva összekavar még majdnem engem is. szóval, bármi kérdésed van, írd le nyugodtan, aztán figyeld, hogy én mit válaszolok rá :D elég régóta űzöm az ipart, tulajdonképpen már mindenféle stílusban, mindenféle gitáron tanultam, szóval tudok segíteni, hogy melyik mire való, és mi hogy működik:)
2012. júl. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

egyébként nem a gyorsaságra írtam. itt egy darab, ezt sem tudná eljátszani hirtelen egy szólógitáros:

http://www.youtube.com/watch?v=8oTfzpb01Sk

pedig ez még nem is gyors. lényeg, hogy klasszikus gitáron olyan dolgokat tanul az ember, amire szólógitáron nincs szükség.

2012. júl. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!