Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A rockerek miért utalják...

A rockerek miért utalják ennyire nagyon a techno-t és a többi elektronikus zenét?

Figyelt kérdés

Mindig olvasom, hogy az elektronikus zene az nem zene és ezt rendszerint rockerek irogatjak ki fórumokra, bemutatkozó oldalakra (hotdog), itt gyakorikerdesek.hu-n is láttam, de még videóra is veszik hogy "I HATE TECHNO BUT I LOVE ROCK N ROLL" (youtube). Megmondják nekünk, hogy a techno az nem zene és hogy hallgassunk rockot, meg metalt... Na az ilyenek mögé kívánok néhány izmos gabbert... ne mondja meg senki nekem hogy mi a zene ÉS azt főleg ne hogy mit hallgassak... igen... elektronikus zenét hallgatok (hardcore techno, trance, hardstyle, happy hardcore stb... ) és imádom. oldja a feszultsegem, jó kedvem lesz tőle, bulizni imádok rá!


A hardcore techno ERŐT ad. (3 steps ahead, Dj Dano, Gizmo, Angerfist

A trance egy SZEP elektronikus zenei stílus. (már már annyira, hogy sokszor sírok is.. Armin Van Buuren, Paul Van Dyk, Accurface, Kai Tracid)

A happy hardcore tól megjön az eletkedvem, boldog leszek tőle ( SCOOTER, Blümchen, Marusha, Critical mass, Dune)...

Igen.. amikor ezeket hallgatom mindig fel áll a karomon a szőr annyira jók.


Amikor a haverom mutat nekem egy rock számot, akkor nem fikazom, mert az egyik legszemetebb dolog a világon az amikor más zenéjét leszoljuk.

Amikor azt mondja valaki hogy az elektronikus zene az nem zene, akkor gondoljon már a szintetizatorra. AZ NEM HANGSZER???


Szerintem a 90es évek rave korszaka miatt utalják ennyien az elektronikus ZENÉT... ugye akkor volt ez nagy dolog és sokan rockrol tértek át az elektronikus zenére. Mintahogy én is..



2012. aug. 27. 16:54
1 2 3 4 5 6
 21/57 Evilkiller ***** válasza:
100%

A rockerek nem utálják a többi zenét kedvelőket...

mert ezzel azt állítod, hogy mindegyik, útálja, pedig nem...

csak a hülye emberek diszkriminálnak valakit a beállítottsága miatt, de ez ugyanúgy igaz visszafelé is...

2012. dec. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
23%
Jaja mindig azt hajtják, hogy gépzene meg, hogy nem is zene...szerintem nem bírják elviselni, hogy a zene fejlődik. :) (Egy Hardstyler) :D
2013. jan. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
100%
Az elõzõ válaszadók válaszai a bizonyíték arra hogy minden mûfajban vannak idióták nem csak a rockban. Tudnék néhány dolgot mondani nekik (fõleg az utolsónak(bár látom hogy 11%-os szóval szerintem inkább troll)) de egyrészt mobilról vagyok másrészt meg nem idegesítem magam feleslegesen.
2013. jan. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
100%

Csodálkozom, hogy vannak, akik nem futottam még bele ebbe a szerencsétlenbe. Minden metál zenéről szóló kérdésbe belekontárkodik, csak azt felejti l, hogy a stílusa elég átlátszó. Volt itt már helguska, Kövesi Petra, Lilidoki meg az ég tudja, milyen névvel.

zért kéretik nem flevenni, amit ír, csak szerencsétlen unatkozik.

2013. jan. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
0%

Volt egy gyerek,ilyet szólt nekem:régen csak techno-t hallgatott,aztán áttért a "kőkemény" metálra.

Hogy lehet átpártolni a rockzenéhez? Nem értem!

A techno tán nem elég kemény???

A legkeményebb műfaj!!!!!

2013. jan. 8. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
18%

azért mert 200 tuctuccdiszkóra jut egy hely, ahol rockzene szól, de még annak az egy helynek a zenegépében is ilyen szarok vannak, hogy prodigy, ami szerintem inkább tucctucc, mint rock....


azért mert hány WV Golfból hallottál már 20000 wattal metált vagy rockot bömbölni, s hányből tucctuccot?


Azért, mert mrá-már szánalmasan röhejes, hogy este 10-től hajnali 4-5-igh az megy a diszkóban, hogy duccduccduccduccducc


következő szám? duccduccduccducc

következő óra? duccduccduccduucc


ezért. elég világos voltam?


meg ezért: "Valójában az elektronikus tánczene (ezt a fogalmat szűken értelmezve), amint a neve is mutatja, egy meghatározott céllal készült tömegtermék, nem pedig műalkotás."

forrás: [link]

2013. jan. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
22%

ha technót hallgatsz elmehetnél egy gyárba présgépek mellé éjszakai műszakban dolgozni, mert az pont olyan. monoton duccduccducc.


egy pneumatikus présgépekkel teli gyár pont úgy hangzik, mint egy mai diszkó. (ja, amúgy miért hívják diszkónak? a diszkó, mint műfaj a 80-as évek közepe táján kihalt)

2013. jan. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
80%

Azért mert 200 tuctuccdiszkóra jut egy hely, ahol rockzene szól, de még annak az egy helynek a zenegépében is ilyen szarok vannak, hogy prodigy, ami szerintem inkább tucctucc, mint rock....


azért mert hány WV Golfból hallottál már 20000 wattal metált vagy rockot bömbölni, s hányból tucctuccot?


azért, mert a abból indulunk ki, amit hallani a diszkók környkén és mi is az? duccduuccducc, és semmi más, hanem megint duccduccducc.


Azért mert elmegyek a gymbe, s be kell dugnom a sajátfülhallgatómat mert kizárólag böszmehangos duccduccot adnak.


Azért utáljuk mert millióval nyomatják az agyadba, akkor is ha utálod.


Mert a rockot sehol nem dugják az orrod alá, hogy tessék nesze ezt kell hallgatnod ha tetszik ha nem, csak a duccduccot. Bekapcsolod a music tv-t, mi megy? duccducc. Azért, utáljuk, mert pontosan 999-szer nagyobb erővel nyomja a média az orra alá akárkinek. Hol hallasz rockot, ha nem szándékosan olyan helyre mész? Sehol. Duccduccot? mindenhol.


A divat szülte őket, futószalag amin készülnek (ezért utáljuk)

Éjjel és nappal nyomatva beledöngölik az agyadba (ezért is utáljuk)

Ezt hallom minden nap, az undor úgy fojtogat

Torkig vagyok réges rég, betelt a ő pohár

Meddig nyomul meddig még a sok hamis műanyag sztár?


Nincs többé rossz és nincs jó, a bűvös szó: az ELADHATÓ

Háttérben dörzsölt fejek, pénzt zsebelnek és csak nevetnek


Paksi Endre, Ossian


a duccduccnak a tömegmédia tömeges nyomatása adja csak meg a hátteret, a rock meg nulla támogatással is él.


Szerinted ez miért van? Válaszom, mert tízezerszer jobb és változatosabb és igényel zenei képzettséget.


Azért, mert már-már szánalmasan röhejes, hogy este 10-től hajnali 4-5-ig az megy a diszkóban, hogy duccduccduccduccducc


következő szám? duccduccduccducc

következő óra? duccduccduccduucc


ezért. elég világos voltam?


meg ezért: "Valójában az elektronikus tánczene (ezt a fogalmat szűken értelmezve), amint a neve is mutatja, egy meghatározott céllal készült tömegtermék, nem pedig műalkotás."

forrás: [link]


Észrevetted, hogy a metálzenekarok évtizedekig nyomják? a duccduccDJ-knek meg van egy általában egynyári slágerük, azt szevasz?

2013. jan. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
100%

ma éjjel a techno-láz urrá lesz rajtunk, nem játszhatunk életfogytig rock and rollt

Ez az a zene, mi elkábít minket, nem kell szívnunk soha többet technocolt


Voltunk egy lánnyal, száznegyvenhárman

Technót táncolt mindenkivel délután

Villogó fénytől beindul a kezünk

A stroboszkóptól vakult meg a nagymamám


magunkat óvjuk meg a bajtól,

a digitális zene kihúz majd a szarból

nyomjuk majd playbackről a nótát, nem kell ma más


Kár, hogy itt a reggel, a bulinak vége

kiteszik dizsiből a szűrőmet

Felgyúlnak a fények akkor vettem észre,

a táncot anyáddal jártam, s letegeztem


Magunkba köttetjük a rendezőt,

Ettől leszünk igazán csak nagymenők

Tuningolt Trabantból ezer wattal bömböl,

Nem kell hozzá művészet, csak hangerő

(Irigy Hónaljmirigy, de hangsúlyozom, ez egy paródia nem vélemény!!!!) http://www.youtube.com/watch?v=mhPapI6RBnc


Ha hanggal nem bírod már

Egy szótölcsérbe ordíbálj

Szép volt s ha unod már

Még mindig téged vár a papírgyár


Volt idő mikor azt hittem

Hogy hidrogén kell a fejemnek

Csak így divatos egy popzenész

Camambert sajtra is kell penész


Bizarr dolog van előtem

A Scootert látom a tükörben

Nem tudom eldönteni magamban

Egy fiú vagy egy lány van a csapatban


Én mondom ezt aggyal nem fogom már

Tündér Lala na mesélj már

Még több füstöt és lábdobot

Egy ötvenest még rádobok


Ha hanggal nem bírod már

Egy szótölcsérbe ordibálj

Szép volt s ha unod már

Még mindig téged vár a papírgyár


Esténként újra útrakél

A hosszú puska meg a hidrogén

Magamban sokszor kérdem én

Meddig húzza ez a két legény


Tudom mi kell a szememnek

A stroboszkóppal kezelnek

Újra meg újra azt mondom én

Ez egy paródia, nem vélemény


Én mondom ezt aggyal nem fogom már

Tündér Lala na mesélj már

Még több füstöt és lábdobot

Egy ötvenest még rádobok


Ha hanggal nem bírod már

Egy szótölcsérbe ordibálj

Szép volt s ha unod már

Még mindig téged vár a papírgyár


Aggyal nem fogom már

Tündér Lala na mesélj már

Még több füstöt és lábdobot

Egy ötvenest még rádobok


Ha hanggal nem bírod már

Egy szótölcsérbe ordibálj

Szép volt s ha unod már

Még mindig téged vár a papírgyár

http://www.youtube.com/watch?v=Wux6I3OgdD0

2013. jan. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
0%

"Tuc tuc" <--Egy rocker szókincse

"A föld kerek" <--Ez meg az esze. Mivel mindenki másnak ovális xD

2013. jan. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!