Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A rockerek miért utalják...

A rockerek miért utalják ennyire nagyon a techno-t és a többi elektronikus zenét?

Figyelt kérdés

Mindig olvasom, hogy az elektronikus zene az nem zene és ezt rendszerint rockerek irogatjak ki fórumokra, bemutatkozó oldalakra (hotdog), itt gyakorikerdesek.hu-n is láttam, de még videóra is veszik hogy "I HATE TECHNO BUT I LOVE ROCK N ROLL" (youtube). Megmondják nekünk, hogy a techno az nem zene és hogy hallgassunk rockot, meg metalt... Na az ilyenek mögé kívánok néhány izmos gabbert... ne mondja meg senki nekem hogy mi a zene ÉS azt főleg ne hogy mit hallgassak... igen... elektronikus zenét hallgatok (hardcore techno, trance, hardstyle, happy hardcore stb... ) és imádom. oldja a feszultsegem, jó kedvem lesz tőle, bulizni imádok rá!


A hardcore techno ERŐT ad. (3 steps ahead, Dj Dano, Gizmo, Angerfist

A trance egy SZEP elektronikus zenei stílus. (már már annyira, hogy sokszor sírok is.. Armin Van Buuren, Paul Van Dyk, Accurface, Kai Tracid)

A happy hardcore tól megjön az eletkedvem, boldog leszek tőle ( SCOOTER, Blümchen, Marusha, Critical mass, Dune)...

Igen.. amikor ezeket hallgatom mindig fel áll a karomon a szőr annyira jók.


Amikor a haverom mutat nekem egy rock számot, akkor nem fikazom, mert az egyik legszemetebb dolog a világon az amikor más zenéjét leszoljuk.

Amikor azt mondja valaki hogy az elektronikus zene az nem zene, akkor gondoljon már a szintetizatorra. AZ NEM HANGSZER???


Szerintem a 90es évek rave korszaka miatt utalják ennyien az elektronikus ZENÉT... ugye akkor volt ez nagy dolog és sokan rockrol tértek át az elektronikus zenére. Mintahogy én is..



2012. aug. 27. 16:54
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
35%
"Techno DJ vagy de ezek szerint nem egy értelmes ember." Csak erre reagáltam, meg úgy általában az olyan rokcereknek akik ilyenekkel baszogatják a másikat, ha már nem rock-ot hallgatnak.
2013. júl. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
35%
*rockereknek
2013. júl. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
100%
De én elkülönítettem a kettőt. Attól hogy az ember DJ még lehet értelmes. És hidd el itt az interneten qrva sok olyan embert találsz akik baszogatják a másik stílust, de ha élőben kérdezgeted az embereket baromi kevés ilyet találsz. Még az olyanok között is vannak mindenféle hallgatók akiken látszanak egy stílus stílus jegyei (mint pl. én de rajtam kívül még marha sokat ismerek). Egy jó példa az egyik helyi Metál banda. Meg nem mondanád a kinézetükről hogy Metalcore-t játszanak. A nethuszárokkal meg ne foglalkozz. Jobban jársz higgy nekem. :D
2013. júl. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 A kérdező kommentje:
Közbe áttértem metálra :DD nem is tudom mit gondoltam akkor amikor ezt a kérdést kiírtam, így vissza olvasva eléggé fájdalmas lett. ("Elkapott a hév") Persze ettől még hallgatok e-zenét is csak a régieket (1994-2004-ig).
2013. júl. 19. 15:21
 55/57 anonim ***** válasza:
100%
Juhúúú... Ha az volt a célod, hogy mindenkit egymásnak ugrassz, akkor sikerült. Egyébként mindenkinek meg van a véleménye. Én nem utálom a technót, nem bírom elviselni- és az nekem nem zene- hanem zaj (mint pl. nekem a death metal, a black metal és a hardcore is csak zaj) Egyébként igenis jóval értékesebb az élőzene (hangszerrel), abban ma is van még néha lélek is (bár az ipar miatt sokan feladják a saját érzéseiket, s tömeg cuccokat csinálnak)... Ez az én véleményem. Mindenki gondol, amit gondol és szeret, amit szeret. De köszönöm szépen, nem kérek a megcímkézésből, bár nem nagyon érdekel, ha valaki mégis megteszi, mivel idegenek véleménye nekem nem számít.
2015. márc. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim válasza:
100%

Szia! Metalos vagyok és szeretnék válaszolni a kérdésedre.

Azért nem tartjuk zenének az elektronikus zenéket, mert azokat számítógéppel csinálták, és a számítógép NEM hangszer.

Nem mondom, hogy ne hallgasd, ha neked tetszik, csak azt, hogy ne kényszeríts rá engem, hogy azt hallgassam én is. Én se kényszerítem rád a metalt.

Aláírom, köztünk is vannak hülyék, akik imádnak kötekedni, de sokkal több bunkó diszkóssal találkoztam, mint bunkó rockerrel. Köztetek többen vannak, akiknek sajnos zenefóbiája van, és ha valamit hangszerrel csinálnak, az már neki túl sok, és rendesen hőbörög is miatta. Én IMÁDOM a gitár hangját, és úgy általában szeretek minden olyan hangszert, ami a rock/metal zenékben szokott lenni.

Hogy nem hallgatok egyáltalán elektronikus zenét annak az elsődleges oka mégse az, hogy nem tartom igazi zenének, hanem az, hogy nekem nem tetszik, engem nem fog meg egyáltalán. Más az értékrendem, a világnézetem és az érdeklődési köröm, mint nektek, diszkósoknak, és nem vagyok képes azonosulni azzal, amit a ti zenétek képvisel, mert számomra más dolgok fontosak, más dolgok jelentenek értéket.

Te azt írtad, hogy jó kedved lesz a technótól. Én rosszul vagyok tőle, és idegbeteg leszek, egyszerűen nem tudom tolerálni, mert nincs dallama és csak negatív érzelmeket vált ki belőlem, főleg dühöt és gyűlöletet. Feltételezem, te nem szereted a rockot és a metalt. Én meg nem szeretem a technót. Egyszerűen teljesen más személyiségek vagyunk, meg kéne tanulni tiszteletben tartani és elkerülni egymást. Nekem és sok más rockernek ez menne is, de ti sajnos nem vagytok erre képesek (tisztelet a kivételnek).

Remélem, elég érthetően és tapintatosan fogalmaztam. További szép napot!

Üdv: egy ROCKER

2016. febr. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 kindlzoli válasza:
100%
En soha nem mondom valamire azt hogy gáz hanem azt hogy nekem nem tetszik. Van külömbseg namost én rocker vagyok és nem szeretem a tuc tuc ot de nem fogod elhinni... nagyon sok discos, technos barátom van . És ilyen kérdéseken nem szoktunk vitázni amugy meg ti is fikázzátok a mi zenénket hát mit tegyek ha a rockerek unják hogy csesztetik őket XD
2017. jan. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!