Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ehhez a ládához milyen erősítő...

Ehhez a ládához milyen erősítőt ajánlotok? Gitár, bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval, a láda:

Marshall MG 412B:

[link]


Elsősorban arra lennék kíváncsi, h. egy 120 Watt-os ládához mekkora teljesítményű erősítő kell, valahol hallottam ilyet, hogy az erősítő teljesítménye a láda 2/3-a kellene legyen, tehát 80 Watt, nem tudom, ez mennyire igaz.


Egy Bugera erősítőt néztem ki, konkrétan ezt, youtube-on hallgatva nagyon megtetszett a hangja, jobban tetszik, mint a Marshall erősítőké:

Bugera 6260 INFINUUM 120 Watt


[link]


Esetleg ez a Bugera erősítő + valami teljesen másféle láda kombináció is érdekelne :)



2013. aug. 8. 16:04
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:

Az MG ládákat kerülném, meglehetősen doboz hangúak.

Tudnék neked ennél olcsóbban ajánlani egy nagyságrendekkel komolyabb erősítőt, igaz használtan.

De fullcső, amerikai, 2 csatorna+szólókiemelés, Cannibal Corpse és Marty Friedman is használta, szóval nem gagyi cucc...

Írj privátot ha érdekel. :)

2013. aug. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Ha nem MG, akkor milyen láda, ami színpadra, egy kisebb kocsmába elég, és 100 alatt megkapom? :)


Erősítőt meg használtan nem vennék, nincs gari, aztán ha bekrepál, akkor cseszhetem :)

2013. aug. 8. 18:58
 3/50 anonim ***** válasza:
Majd megbánod... Framus ládákat nèzegess.
2013. aug. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:

Nem igaz, a ládának mindenképp legalább olyan erősnek, vagy erősebbnek kell lennie, mint a fej teljesítménye, illetve arra kell figyelni, hogy az Ohm számok stimmeljenek.

Youtube-ra ne alapozz, nem kevés pénzről beszélünk. Ennyiért Blackstar, Peavey fejeket is adnak és a Blackstar szerintem körberöhögi a Bugerát.

Ládából pedig a marcit kerüld, Hiwatt nem rossz, de én Peaveyt vennék, mégpedig ezt: [link]

Pont 100 alatt is van ráadásul :D

2013. aug. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
Valójában mi a cél az erősítővel + ládával? Azon túlmenően, hogy gitározni akarsz rajta?
2013. aug. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

"Valójában mi a cél az erősítővel + ládával? Azon túlmenően, hogy gitározni akarsz rajta?"


Koncertre - kiskocsma, ilyesmik, tehát kis helyiségek - kéne valami cucc. Otthonra gyakorolni van egy 15 W-os kombóm, de koncertre az qrva kevés.

2013. aug. 8. 22:15
 7/50 A kérdező kommentje:

"Ennyiért Blackstar, Peavey fejeket is adnak és a Blackstar szerintem körberöhögi a Bugerát."

Az miben nyilvánul meg, hogy körberöhögi? Minőség, tartósság?

2013. aug. 8. 22:55
 8/50 A kérdező kommentje:

Ja meg nézegettem BlackStar fej árait, ugyanannyiért kapok egy 15 Watt-osat :)) 100-120 wattos Blackstar az már bőven 300 fölött van :)

[link]

2013. aug. 8. 23:07
 9/50 anonim ***** válasza:

Ezért ajánlottam én egy 50 wattos amerikai fullcső Crate fejet...

Ami lehet, hogy használt, de garantáltan minőségi cucc, míg a garanciás Bugerádat garantáltan viheted 2 havonta javíttatni, mert olyan kínai minőség. :)

http://www.youtube.com/watch?v=fbm0xJ5LWAM

http://www.youtube.com/watch?v=gZI-QMrzwWc

2013. aug. 9. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:

Bugera ugráló minőség. Ismerek akinek 4 éve van és hibátlan. Meg olyat is akinek 2 hétig bírta...

És igen, hangzásra gondoltam. Egy Blackstart nem is lehet hasonlítani egy Bugerához, de szerintem egy Peaveyt sem. Amúgy minek 120w? Fullcső fejből 15w is elég, 30-50wnál csak akkor kell nagyobb ha pecsába mész fellépni. Vagy még akkor sem, hiszen mikrofonozzák a ládát.

2013. aug. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!