Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ehhez a ládához milyen erősítő...

Ehhez a ládához milyen erősítőt ajánlotok? Gitár, bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval, a láda:

Marshall MG 412B:

[link]


Elsősorban arra lennék kíváncsi, h. egy 120 Watt-os ládához mekkora teljesítményű erősítő kell, valahol hallottam ilyet, hogy az erősítő teljesítménye a láda 2/3-a kellene legyen, tehát 80 Watt, nem tudom, ez mennyire igaz.


Egy Bugera erősítőt néztem ki, konkrétan ezt, youtube-on hallgatva nagyon megtetszett a hangja, jobban tetszik, mint a Marshall erősítőké:

Bugera 6260 INFINUUM 120 Watt


[link]


Esetleg ez a Bugera erősítő + valami teljesen másféle láda kombináció is érdekelne :)



2013. aug. 8. 16:04
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:

"Nem akarok kínai sz*rt venni."

Dehogynem, hát folyamatosan ezeket sorolod...


"Pont ezért kattogok rajta ennyit, hogy mit vegyek, ami tűrhető hangzás, de nem is kerül 300-ba. "

Újonnan ilyet nem kapsz, használtan meg nem kell.

Innentől kezdve ez nem kattogás, csak körbekörbe forgás egyhelyben.


"Garantálod nekem írásos adásvételi szerződésben, hogy visszafizeted a pénzem, ha 1 éven belül gallyra megy a cucc? Ugye, hogy nem. Na pont ezért nem veszek használtat."

Oszt mégis miért garantálnám? Ezt semelyik cég sem garantálja a világon a vadi új termékeikre sem. Egyik sem.

3 napra vállalnak pénz visszafizetési garanciát, ezt természetesen én is tudom vállalni.

Ezzel a logikával egyébként nem csodálom, hogy nehéz döntéseket hoznod.

A jó cuccok egyébként, amire figyel a tulajdonosuk nem mennek csak úgy tönkre.

Powerstate, Bugera, Valveking meg társaik meg akár álló helyzetben is bemondják az unalmast, láttam már ilyet.

És nem nekem kell fényezni.

Olvass utána mi az a Crate Stealth, olvass véleményeket, hallgass videókat, aztán siess mielőtt meggondolom magam.

2013. aug. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
De nagy az arcod. Aztán valamiért mégis eladod azt a csoda Crate-t...
2013. aug. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:

Egyébként

Laney Ironheart 60w

Blackstar HT-Club 50w

Vox Nightrani 50w

No ezek biztosan olyan, hogy abba se tudod hagyni a játékot :D Ez alá viszont nem éri meg menni. Bár az 5w-os Blackstar kérdéses. Ki kell próbálni, aztán ha elég a hangerő akkor megvan olcsón a jó motyó.

2013. aug. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:

Mint írtam, nem az enyém.

Enyém volt régen. Eladtam, mert komolyabb cuccot vettem, 300 fölött.

Azóta azt is eladtam, anyagi szarság miatt.

Az arcom meg nem nagy, csak nehezen megy egyeseknek a szövegértés.

2013. aug. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 A kérdező kommentje:

"Laney Ironheart 60w

Blackstar HT-Club 50w

Vox Nightrani 50w"


Áh, f*s.z.ért ilyen drágák ezek :D Asszem leszedek egy kapcsolási rajzot hozzá, oszt' összerakatom egy haverral ugyanazt :D

2013. aug. 12. 16:45
 46/50 anonim ***** válasza:
Az akkor se lesz ugyanolyan :D Egyébként meg figyelj, most ha a Bugera 140, a Blackstar meg 180 akkor azt a 40 ezret igazán várd meg. Most gondolj bele, inkább vársz még mondjuk legyen fél év, és akkor olyan motyód van ami akár életed végéig kiszolgál, vagy veszel most, és elégedetlen leszel a hanggal, ezért eladod pár év múlva jókora bukással? Ezt ne felejtsd el soha, hogy nem 1-2 évre veszel. Most egy rossz döntés után évekig szívhatod a fogad. Ellenben 2 hónapot ha vársz akkor évekig élvezheted az erősítőd.
2013. aug. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 A kérdező kommentje:
Hát az lesz, nincs más választásom :D Igazából várnom nagyon nem kell, van rá cash, csak fürdőszoba meg konyhafelújítás közepén vagyok, asszony ki fog nyírni, ha erősítőre költöm a pénzem járólap meg csempe helyett :D De viszont 1 hónap múlva meg valszeg koncert, szal muszáj leszek :D
2013. aug. 12. 17:13
 48/50 anonim ***** válasza:
Majd valahogy beszéld le vele :D A felújítás még ráér :D
2013. aug. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 A kérdező kommentje:

Na, találtam egy fasza oldalt, ahol meg is lehet hallgatni az amp-okat :)


Mesa Boogie:

[link]

Palmer:

[link]

Bugera:

[link]

Blackstar:

[link]

Engl:

[link]

Vox:

[link]

Laney:

[link]

Marshall:

[link]


Hát, ezek alapján a Blackstar nagyon nemteccik. Se a clean, se a torzított hang.

Bugera tetszik, de arról lebeszéltetek, mert fos minőség :D

Vox: túl nyekergős.

Engl: itt az oldalon ez a hangminta bejön, de próbateremben már próbáltam egy hasonlót, ott fos volt.


A pénzügyi helyzetemet is figyelembe véve egyelőre nyert a már itt is ajánlott Laney Ironheart, kipróbálom valami hangszerboltban, aztán ha élőben is bejövős, akkor az lesz.

Ha a zsetont nem nézem, akkor a győztes egyértelműen a Mesa Boogie, de azt majd akkor, ha nyertem a lottón :D

Utána jön a Marshall, de még az is túl drága nekem jelenleg :D


Köszi mindenkinek a segítséget :)

2013. aug. 14. 11:07
 50/50 anonim ***** válasza:

"Engl: itt az oldalon ez a hangminta bejön, de próbateremben már próbáltam egy hasonlót, ott fos volt. "

Ezért nem szabad netre támaszkodni. Szerintem a Blackstar csinálja a legjobb hangú erősítőket, függetlenül attól, hogy clean vagy drive csati.

2013. aug. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!