Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ehhez a ládához milyen erősítő...

Ehhez a ládához milyen erősítőt ajánlotok? Gitár, bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval, a láda:

Marshall MG 412B:

[link]


Elsősorban arra lennék kíváncsi, h. egy 120 Watt-os ládához mekkora teljesítményű erősítő kell, valahol hallottam ilyet, hogy az erősítő teljesítménye a láda 2/3-a kellene legyen, tehát 80 Watt, nem tudom, ez mennyire igaz.


Egy Bugera erősítőt néztem ki, konkrétan ezt, youtube-on hallgatva nagyon megtetszett a hangja, jobban tetszik, mint a Marshall erősítőké:

Bugera 6260 INFINUUM 120 Watt


[link]


Esetleg ez a Bugera erősítő + valami teljesen másféle láda kombináció is érdekelne :)



2013. aug. 8. 16:04
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
Amúgy 30w tranyósnál egy 1wos fullcső fej hangosabb, így számolj ;)
2013. aug. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 A kérdező kommentje:

Na, két újabb potenciális áldozat:

Kustom hv 100htd

[link]


illetve

Laney LV300

[link]


Ezek milyenek?

2013. aug. 10. 18:10
 33/50 anonim ***** válasza:

De minek ilyen erős?

Amúgy Kustom szép kiegyensúlyozott hangú. Ha pedálkáznék azt vennék, de nekem egy erősítőben gyárilag legyen olyan torzító ami szépen szól. Önmagában is egészen használható, azonban ne feledd, hogy ez nem fullcsöves.

Laney meg egy egyszerű tranyós fej, meg sem közelíti a fullcsöves fejeket.

2013. aug. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
Meg most ez olyan dolog, hogy 40w tranyóssal koncerteztem hangosítás nélkül... Az erősítőn is sok múlik.
2013. aug. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
Azaz, vegyél tranyós szart te barom...
2013. aug. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 A kérdező kommentje:

"Laney meg egy egyszerű tranyós fej, meg sem közelíti a fullcsöves fejeket."


Nem tranzisztoros, előfok-csöves az is :)

2013. aug. 12. 08:54
 37/50 anonim ***** válasza:
Akkor hibrid. Nem sok különbség van...
2013. aug. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 A kérdező kommentje:

Miért ne lenne különbség?

Pont az előfokcsövek azok, amik a hang jellegét adják, a végfok leginkább csak a hangerőért felel, ergo - ha nem is full csöves hangzás lesz - , azért mégiscsak jobb, mint egy tranzisztoros, nem?

Sajnos kompromisszumokat kell kössek, mert annyira sok pénzem azért nincs, hogy csak úgy elszórjak 300ezret egy normális csöves erősítőre.

2013. aug. 12. 14:47
 39/50 anonim ***** válasza:

"Miért ne lenne különbség?"

Mert ezek nem valódi előfokcsöves erősítők, csak van 1 db előfokcső bennük, ami inkább világít csak.

"Pont az előfokcsövek azok, amik a hang jellegét adják, a végfok leginkább csak a hangerőért felel, ergo - ha nem is full csöves hangzás lesz - , azért mégiscsak jobb, mint egy tranzisztoros, nem?"

Nem igaz.

"Sajnos kompromisszumokat kell kössek, mert annyira sok pénzem azért nincs, hogy csak úgy elszórjak 300ezret egy normális csöves erősítőre."

Még mindig azt tudom mondani, hogy ajánlottam neked egy erősítőt potom pénzért, ami hangra hozza a 300 ezres társaik hangját és minőségét, de neked nem kell, mert egy minőségi amerikai cucc biztos tönkremegy, míg a gagyi kínai behringer minőségű csöves csodák, vagy a papír hangú tranyós fosok nem.

Már ha kéne se adnám el neked, vegyél Valvekinget vagy Valvestate-t, azt legyél vele boldog...

2013. aug. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 A kérdező kommentje:

Nem akarok kínai sz*rt venni. Pont ezért kattogok rajta ennyit, hogy mit vegyek, ami tűrhető hangzás, de nem is kerül 300-ba.

De használt sz*rt se akarok venni, akármennyire is fényezi az eladója. Garantálod nekem írásos adásvételi szerződésben, hogy visszafizeted a pénzem, ha 1 éven belül gallyra megy a cucc? Ugye, hogy nem. Na pont ezért nem veszek használtat.

2013. aug. 12. 15:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!