Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy IGAZI rocker milyen...

Fannipani kérdése:

Egy IGAZI rocker milyen zenéket hallgat?

Figyelt kérdés
Leginkább az együttesekre lennék kiváncsi, és a divat rockerek válaszai annyira nem. Thx, előre is!

2013. dec. 6. 18:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

10:

Én írtam az 5-öst, szóval nekem eszem ágában sincs beskatulyázni senkit, de megjegyzem, én szinte kizárólag rockot hallgatok (kis mennyiségben néha mást is), viszont az, hogy rock, a határterületeivel együtt iszonyatosan tág kategória, így nem gondolom, hogy egysíkú lenne a zenei ízlésem. Nagy ívben teszek egyébként rá, hogy mi a divat, mi a nem divat, nem vagyok divat-fan vagy anti-divatfan, nem érdekel, hogy rockernek tartanak vagy nem, vagy bárminek, egyáltalán nem ezért hallgatok szinte kizárólag rockot, ennek sokkal inkább az az oka, hogy egyrészt a rock nagyon szerteágazó, még az összes irányzat felületes megismerésére sem elég az életem, másrészt pedig a többi zenei stílus vagy nem fogott meg, vagy csak részben, de olyan is van, ami kimondottan irritál, idegesít, ilyenek például bizonyos elektronikus zenei irányzatok. Pedig még azt sem lehet mondani, hogy rossz véleménnyel lennék arról, ha nem hangszerrel, hanem géppel csinálnak zenét, sőt magam programozóként szeretem a technikai dolgokat, viszont úgy gondolom, viszont a gyakorlatban nagyon kevesen bánnak úgy ezekkel az eszközökkel, hogy számomra élvezhető legyen az eredmény. Én kimondottan utálom azt, ha egy zenében csak ütem van, de dallam nincs. Egyébként a rockon belül is van olyan, ahol csak ütem van, és azt sem szeretem.

2013. dec. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
82%

Kedves 5-ös vagy 11-es! :)

Nem neked válaszoltam, hanem a kérdezőnek.

Ha jól megnézed, ugyanazt írtam mint te, hogy a rock egy nagyon széles zenei műfaj és nincs olyan hogy csak ez vagy az a zene igazi rock. És látom ebbe nem tartozol bele! Viszont nem hiszem, hogy nincs olyan előadó vagy dal amit más műfajból ne tudnál megszeretni.

Részemről nincs olyan műfaj amit utálok. A Beatlestől komoly zenén át a popig, a heavy metáltól a britpopon át a reggae-ig mindenben találok valamit ami tetszik. És persze sokat ami nem!

2013. dec. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Mármint abba nem tartozol bele aki csak azért is csak rockot hallgat azon belül is csak 4-5 zenekart mert az a kemény. Érted már mire gondolok?
2013. dec. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Az igazi rockerség simán abban merül ki, hogy vki rockernek vallja-e magát vagy sem... ja, és nem érdekli, hogy igazi rockernek tartják-e. Ebből következik, hogy te vagy a divatrockerek emblematikus példánya, mert jobban érdekel, hogy igazi rockernek tartsanak, mint hogy simán mások véleménye megkérdezése nélkül hallgasd azt, ami neked tetszik.
2013. dec. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Okés, nem kell így letámadni! /:

Ki mondta, hogy én rocker vagyok?!?

Csak kíváncsi voltam arra, hogy egy rocker milyen zenét szeret.

Amúgy szeretem a rockot, és így szerettem volna még ötleteket meríteni, hogy mit hallgassak. Részben. Másrészt pedig, tényleg kíváncsi vagyok.

Amúgy én senkit sem szoktam fikázni, hogy: hú xy te milyen szörnyű zenéket hallgatsz . Max annyit mondok, hogy ez nem az én stílusom.

Szóval ne engem szidjatok, aki pedig írt bandákat, azoknak köszönöm szépen! :) :(

2013. dec. 7. 21:26
 16/17 Evcsuu002 válasza:
100%
oké, nem képzelem magam igazi rockernek de,én ezeket szoktam hallgatni : Fall Out Boy,Black Veil Brides, Bring Me The Horizon,Fallin in Reverse,You Me At Six,Suicide Silence, Slipknot,System Of A Down. Most csak ennyi jutott eszembe,de remélem benne van ebbe az ízlésed :)
2013. dec. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy rocker vagyok. A 60-as évek zenéitől kezdve a keményebb dolgokig sok mindent meghallgatok, de pl. a kedvenc előadóm a Bon Jovi. Én értem, hogy mit érthetsz divat rocker alatt, gondolom ilyen Avril Lavigne meg hasonló dolgokat. De azért mégis csak van abban valami, amit az a válaszoló mondott, hogy egy igazi rocker nem nagyon foglalkozik azzal, hogy mások milyen képet alkotnak az ő rockerségéről. Ez már pont egy lépés a divat rockerség felé. Általános alapigazság úgysem lesz, mert pl. valaki kijelentette, hogy AC/DC alap, de engem idegesít az énekes hangja. (Ettől függetlenül a zenéjük jó.) Én Queent, Bon Jovit, sok 80-as éveket (Aerosmith, Mötley Crüe, Guns N Roses, Def Leppard, stb.), egy kevés Nickelbacket, Manic Street Preacherst, Beatlest, stb. hallgatok, meg még elég sok mindent, akár a Lordiig vagy finn bandákig. Viszont hallgatok Pinket, Mikát Adam Lambertöt és, és még mindig jól vagyok...

Szerintem a rocknak nevezhető zenekarok közt is van divat, pl. a Tankcsapda, ami szerintem gagyi szövegekkel dolgozik, mégsem mondja valahogy senki, hogy divat rock, csak én. Szóval ezen lehet sokáig vitatkozni.

2013. dec. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!