Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a gitárról? Gsfanatic.com/hu/hirdetes/139352/vision-xe600-metal

Figyelt kérdés

Szerintem jó lesz, ha metál zenét szeretnék játszani.

Bár még sosem hallottam erről a márkáról, + csak 52 ezer forintom van, és úgy szeretném, hogy a gitár+erősítő+pedál de szerintem a pedál nem jönne ki :(



2017. máj. 12. 12:58
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

ezért nem vettem cortot pont amit leírtál mivel ezek a betegségei,jól szól de olcsó gitártól ne várjunk tökéletes használati lehetőségeket

annak a visionnak lehet nem akarom látni az elektronikáját (mivel ilyen szakterületen tanulok képben vagyok még a hangszedő tulajdonságaival,anyagával,tekercselésével is stb) lehet nem rosszabb mint a cort lehet jobb is de csodát ne várj tőle,én azt mondom gyűjts vagy keress márkásabb gitárt olcsón és használtan,szaron megtanulni nem a legjobb

én se 2 hét után találtam meg az én gitárom de ha az olcsóbbat,gagyibbat veszem lehet nagyot csalódok

2017. máj. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a tanácsot, sajnos az anyagi fedezetem nem engedi meg, hogy többért vegyek gitárt, pedig hidd el, sír a szívem 100 ezer feletti gitárért :(.

Régóta spórolok, és most már nem bírom tovább, játszani akarok, azért akarom ezt megvenni mert akkor maradna még pénzem, akár mondjuk effektpedálra is, vagy neadjisten egy gagyibb erősítőre.

Úgyhogy, majd még döntök, hogy melyiket veszem meg :)

2017. máj. 12. 20:31
 13/34 A kérdező kommentje:
Ja és még nem írtam, de heavy metalt szeretnék játszani, olyan régi pokolgép, vagy judas priest, vagy black sabbath-ot :)
2017. máj. 12. 20:32
 14/34 anonim ***** válasza:
én a fapados kis erősítőmmel is eltudok érni zúzós hangzást de a kristály tisztát is mivel régi erősítő ebben a tiszta az tiszta pedig nem is csöves de olyan fülsimogató hangja van
2017. máj. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Milyen fajta erősítőd van? :D
2017. máj. 12. 21:45
 16/34 anonim ***** válasza:
A Vision márkát semmi esetre sem javaslom. Teljesen kezdő gitárosként és ilyen árkategóriában felesleges olyanokon gondolkozni, hogy metál zenére akarod használni. Neked most elsősorban (feltételezem) az a célod, hogy megtanulj elektromos gitáron játszani. Majd ha ezen túlestél, akkor vedd azt a tényt számításba, hogy te metálkodni akarsz és ennek megfelelően vegyél majd egy rendes gitárt. De most nem érdemes ilyen tényezőket figyelembe venni. Egy olcsó, de megbízható gitárra van szükséged, ami nem fogja elvenni a tanulástól a kedvedet, és ez se a Vision se a Cort márkáról nem mondható el. Igaz, a Cort-nak van 1-2 egész jó darabja, legalábbis én találkoztam már jó Cort akusztikus gitárokkal és basszusgitárokkal, de ezeket ki kell fogni. Korábban valaki javasolta a Squier márkát. Ezt én is megtudom erősíteni. Nagyon jó gitárokat készítenek, aminek a minőségére se lehet panasz. A Bullet szériájuk a legolcsóbb, ezeket használtam 30-35 ezer körül lehet kapni most, ahogy nézem. Az új ára jelenleg 45 ezer körül mozog. Mondjuk pár éve ez újonnan még 30 rugó körül volt, sajnos ennek is felment az ára. Az alacsony anyagi kereted miatt azt tudom még javasolni, hogy vegyél olyan multieffektet magadnak, amiben van erősítő modellezés is. Így kezdésnek eltudsz boldogulni egy gitár + multieffekt + fejhallgató (esetleg hangszóró, de inkább fejhallgató) kombinációval. Talán a legolcsóbb ilyen effekt, ami kezdő szinten már jónak tekinthető az a Zoom G1on szériája. Azt hiszem 20 ezer körül van az ára (de ehhez ugye még kell egy adapter is, tehát inkább 23-25 ezer összességében), és elég sok effektet tartalmaz, ami valószínűleg pár évig ki fogja elégíteni az igényeidet. Ami még szerintem plusz előny egy ilyen multieffektben, hogy nem csak a gitárt lehet rádugni, hanem külső hangforrást is. Így pl. rákötheted a számítógépedet, telefonodat stb. és tudsz vele zenére játszani. De persze ha annyira nem fontos számodra, hogy legyenek effektjeid, akkor 20 ezer forint környékén már lehet venni egyszerű gitárkombókat is, ahol szintén megvan annak a lehetősége, hogy külső hangforrást is rátudsz kötni, de az erősítőkben általában csak egy egyszerűbb torzító effekt van.
2017. máj. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ, még meggondolom :) Ment a zöld kéz mindenkinek
2017. máj. 13. 08:55
 18/34 Mojjo ***** válasza:
A #16 azért a Cort gitárokkal kapcsolatban igencsak téved. A Cort gitárok döntő többsége az árkategóriája legjobbjai között van, ha nem konkrétan a legjobbja. Van egy-két gitárjuk, ami nem sikerült olyan jól, pl az X-2, illetve ami azt illeti, az egész X széria, de a legtöbb igencsak jó. És egy Squier áráért, főleg, ha bullet, vagy affiniti szériás izék, jóval jobb Cortokat lehet kapni. Egy Squier stratocaster helyett mondjuk egy G szériás Cortot.
2017. máj. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 Mojjo ***** válasza:
@18: X-2 helyett X-1-et akartam írni...
2017. máj. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Milyen gitárt ajánlasz metálra, 30 ezer környékén? :D
2017. máj. 13. 13:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!