Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a gitárról? Gsfanatic.com/hu/hirdetes/139352/vision-xe600-metal

Figyelt kérdés

Szerintem jó lesz, ha metál zenét szeretnék játszani.

Bár még sosem hallottam erről a márkáról, + csak 52 ezer forintom van, és úgy szeretném, hogy a gitár+erősítő+pedál de szerintem a pedál nem jönne ki :(



2017. máj. 12. 12:58
1 2 3 4
 21/34 Mojjo ***** válasza:

@20: Semmilyet. Komolyan.


Egyrészt a Cort-os részt leszámítva egyetértek a #16-os hozzászólóval.


Másrészt a nagy helyzet, hogy a gitár egy hangszer. Pont mint a cselló, vagy a szaxofon - és ha valaki csellózni, vagy szaxofonozni tanul, akkor bizony tudja, hogy bőven hat számjegyű összeget kell leszurkolnia kezdésre is. Ami soknak tűnhet, de ha belegondolunk, mennyibe kerül egy mobiltelefon, egy laptop, vagy akármi... bizony nem az. Egy hangszer kicsit hosszabb távú és talán szívhezszólóbb "cucc", mint egy mobil. És egy középkategóriás mobil árának feléért ne számítsunk arra, hogy hangszert kapunk.


Mivel a fentebb említett két hangszernél - meg nagyjából minden másnál is - jóval népszerűbb a gitár, a legtöbb gyártó ráharapott a dologra, és valóban gyártanak ennyi pénzérz olyan izéket, amik megszólalásig hasonlítanak egy gitárra. De csak megszólalásig, a megszólalás után már kicsit sem... Rosszul beállított, nehezen hangolható, szörnyű zajokat produkáló akármik általában. Amik tökéletesen alkalmasok arra, hogy egy kezdő kedvét elvegyék a gitározástól...


Én azt mondom, ezt most engedd el, gyűjts még, és ha _legalább_ kétszer ennyit tudsz rászánni, már körül lehet nézni - szigorúan a használt gitárok között.

2017. máj. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
értem, ment a zöld kéz :)
2017. máj. 13. 14:42
 23/34 Waff ***** válasza:

Egyet értek a 16-os válaszolóval. Neked most egy olcsóbb, de megbízható, jó gitár kell, hogy az alapokat elsajátítsad. Ez azt általad linkelt gitár csak olcsó...de megbízhatónak és jónak nem mondható. Tremolós gitár ennyi pénzért, mint előttem párszor leírták-teljesen felejtős. Hiába ez tetszik neked, gitárt elsősorban inkább kényelem, játszhatóság, hangzás alapján kell választani és csak ezek után a kinézet. Hiába egy vadállat kinézetű gitár, ha megpengeted és rosszul (nem olyan a hangzása amit te keresel) szól. Hiába metált akarsz te zúzni..ez messze nem így működik...Majd meglátod ha elkezded a tanulást... Akkor majd láthatod mennyi munka, gyakorlás , verejték kell még egy mezei "nyócóramunka" szerű dal hallgatható, felismerhető szintű eljátszásához is.... Ahhoz, hogy zúzd a metált, sok szorgos gyakorlással eltöltött év kell... Ráérsz majd 2-3 év múlva, mikor már alap szintre vitted a tudásod, olyan gitárt venni ami megy a "metálkodáshoz".

Még annyit hozzátennék, hogy a Squier, akár bullet, akár affinity teljesen elfogadható, korrekt hangszerek, első gitárnak tökéletes. Újan 50 ezer körül vannak.

Persze kell még kombó is...használtan 15-20 ezerért nagyon jó, otthonra való kis dobozkák vannak. Pedál egyenlőre nem kell neked. Minek? Színesíteni a hangzást valamely irányba? De milyen hangzást, mikor nem tudsz gitározni? :) Félre ne érts, nem lenézés (én sem tudok gitározni:) ) csak megpróbálom felvázolni, h mi a helyzet. Kicsit olyan lenne, mintha vennél egy hiperszuper Ferrarit és azon filóznál milyen turbó-tunningot szereltess bele, de első sebességben sem tudsz még elindulni vele, mert lefullasztod :)

2017. máj. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Értem én, csak úgy akarok megtanulni, hogy hallom is, milyen lesz a hang, üresbe minden nélkül elég gagyi elképzelés :D
2017. máj. 13. 22:45
 25/34 Waff ***** válasza:
Értem. Hát akkor vegyél egy jó kis kombót, néhány pedált (a Boss pedálokat ajánlom, overdrive, distortion, delay, reverb, told meg egy equalizer a szólód kiemeléséhez...meg talán még egy wah wah crybaby jól jön). Ha megvan a cuccos, összekötöd, és indulhat is az Am-Em váltás gyakorlása :)
2017. máj. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 Waff ***** válasza:
Equalizerrel*
2017. máj. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

Okés, köszönöm a választ!

Elfogadom a tanácsod :D

De erről a Vision XE600 ról mit lehet tudni? Mert mindenhol néztem és semmi XD

2017. máj. 14. 07:37
 28/34 Waff ***** válasza:
Fentebbi válaszomban leírtam, jobban mondva a többiek véleményén vagyok én is. Az a Vision felejtős. De te tudod..ha tényleg ennyire bejön és úgy érzed csak az kell, akkor vedd meg. Végül is vagyont nem buksz...
2017. máj. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Hát figyelj, megveszem, ha szar, hát akkor bizony szar, ha jó, akkor meg szerencsés vagyok, jó pap is holtig tanul :D

A Vision német márka, remélem nem csalódok akkorát, majd megírom tapasztalataim, ha tényleg gagyi, akkor megírom, hogy ténylg ne vegyétek meg XD

2017. máj. 14. 22:14
 30/34 Waff ***** válasza:

Nem német márka, csak egy Németországban bejegyzett cég gyártatja Kínában, és Európában forgalmazza. Nyilván nem véletlen a németországi cégbejegyzés...mindjárt másként hangzik...


Nem fontos a tapasztalatokat megírni, mert mindenki tudja h a Vision sz@r. Ezt csak te nem akarod megérteni... :)

2017. máj. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!