Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Meglehet tanúlni internetről...

Meglehet tanúlni internetről gitározni?

Figyelt kérdés

2018. szept. 15. 22:50
1 2
 1/16 Mojjo ***** válasza:
Meg. Viszont rengeteg kitartás, türelem és önállóság kell hozzá, illetve az, hogy nagyon alaposan és jól fel tudja valaki építeni a saját tananyagát és fel tudja ismerni a buktatókat. Egy tanár gyorsabb és biztosabb.
2018. szept. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten igen, ha van némi tehetséged, de egy jó tanárral sokkal könnyebb.
2018. szept. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak a te mentális képességeidtől függ. Ha átlagos vagy, akkor könnyen megtanulhatsz egész jól gitározni az internetről. Ha buta vagy, akkor keress inkább egy tanárt, mert gyorsan el fogsz akadni valahol.
2018. szept. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Mojjo ***** válasza:

@2: Bármilyen szinten. Net nélkül is meg tudtak tanulni az emberek autodidakta módon gitározni. Pl Mark Knopfler, Jimmy Hendrix, vagy épp B.B. King. Rájuk pl nehezen lehet mondani, hogy csak valamilyen szinten gitározgatnak/tak.

Nettel pedig csak könnyebbé vált az egész. Cserében könnyebben el is lehet cseszni, ha nem elég önkritikus valaki.

2018. szept. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Mojjo ***** válasza:
@3: Nem az intelligencián múlik. Rendkívül buta emberek is meg tudnak akár net nélkül is, akár csak hallás alapján tanulni gitározni, méghozzá igen jól, és rendkívül intelligens emberek is szenvedhetnek vele, még tanár mellett is. Semmi köze a kettőnek egymáshoz.
2018. szept. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
#4 Egyetértek. Ha a kérdező olyan tehetséges, mint Hendrix, és naponta több órát gyakorol, akkor igen, nagyon jól meg fog tanulni gitározni a net segítségével.
2018. szept. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Mojjo ***** válasza:
@6: Értem az iróniát, de egyrészt nem tudhatjuk, hogy mennyire tehetséges a kérdező, másrészt meg egyetlen ellenpélda is elég ahhoz, hogy láthassuk, a valamilyen szinten általánosságban nem jelenthető ki - és nem egy, hanem három ellenpéldát is hoztam.
2018. szept. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nah persze. Ez nem így működik. Általánosan elterjedt blikk klisé, hogy "lehet, hogy nagyon rosszul teljesítesz xy területen, de zy területen akár egy zseni is lehetsz". Az igazság, hogy a kognitív képességek összefüggnek. Absztrakt gondolkodás, problémamegoldás, gyors tanulás mind együtt járnak és nagyon kicsi a szórás közöttük. Nincs olyan, hogy nyelvérzék, nincs olyan, hogy zenei érzék, csak "érzék" van és az a minőségi idő, ami alatt ezt az érzéket az kívánt területre irányítja. Ha azt hiszed, hogy Jimi Hendrix átag alatti IQ-val is elérte volna egyedül azt, amit elért, akkor álomvilágban élsz és súlyosan el kell olvasnod néhány könyvet arról, hoyg működik az agy.


Kérdező én azt ajánlom, hogy vedd figyelembe, hogy a múltban milyen sikereket értél el egyedül. Ha megtanultál egyedül egy nyelvet a netről, megtanultál egy programot használni tutorialok segítségével stb., akkor valószínűleg jól fog menni a gitártanulás is tanár nélkül. Ha viszont még tanár segítségével is nehezedre esett megérteni bizonyos dolgokat az iskolapadban, akkor inkább keress magadnak egy gitártanárt.

2018. szept. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#7 Nagyon erőszakos vagy, Mojjo. De akkor én is kötekedhetek. Azt állítottad, bármilyen szinten meg lehet tanulni gitározni a net segítségével. Ez általánosságban nyilvánvalóan nem igaz, mert én például akármennyit nézhetem a Youtube-videókat, sosem fogok úgy játszani, mint Hendrix, pedig az átlagnál tehetségesebbnek gondolom magam.

7 milliárd ember él a bolygón, nyilván nem fogok 7 milliárd választ adni. Mivel a kérdező semmit nem árult el magáról, általános választ tudok adni. Az általános válasz pedig az, hogy legeredményesebben tanártól lehet tanulni, aki kifejezetten veled foglalkozik. Így a te személyedre szabja az anyagot, a te hibáidat javítja. Ha nincs, aki javítson, sok hibát be lehet gyakorolni, a rossz testtartásból izomfájdalom, a túlgyakorlásból ínhüvelygyulladás lehet. Ráadásul a netes tanár - mivel gép - nem motivál. Így az ilyen netes tanulásoknak sokszor az a vége, hogy előbb-utóbb, de inkább előbb abbamarad. Azzal sem értek egyet, hogy a zenetanulásban nincs szerepe az intelligenciának. De sok sikert kívánok a kérdezőnek, kíváncsian várom egy év múlva ilyenkor a videót, amiben bemutatja, meddig jutott el a net segítségével.

2018. szept. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Mojjo ***** válasza:

@9: A "meg lehet" azt jelenti, amit: lehet, lehetséges, azaz nem kizárt. Tehát nem garantált, még csak nem is valószínű, szimplán benne van a pakliban, a lehetőség adott rá. A helyzet az, hogy lehetetlen megmondani, milyen szinten fog tudni valaki megtanulni netről gitározni, és a totál alapszinttő a csillagos égig bárhol lehet a határ.

Azt pedig sajnálom, hogy erőszakosnak érezted az írásomat, ha túltoltam volna a biciklit, elnézésedet kérem, őszintén. Igen jókat szoktál írni, ebben az egy kérdésben máshogy látjuk a dolgokat, van ilyen.


@8: Sorry, de ez tömény marhaság, amit az agyról, illetve az érzékek el nem különüléséről írsz. Ráadásul itt a kézügyesség is igencsak nagy szerepet játszik, így ez az egész még kevésbé igaz.

2018. szept. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!