Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a folyamata a gitár tanulas...

Diavolino44 kérdése:

Mi a folyamata a gitár tanulasnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok, úgy döntöttem szeretnek megtanulni hobbi szinten gitározni. Napi kb 1 órát szánnek ra.

A gond ott van, hogy szeretek mindent logikusan tanulni. Csinálni egy tervet, amit követve tudom, hogy x idő múlva azt követve egész jól fogok tudni jatszani.

A másik gond, hogy lehet nem jó cikkeket néztem, de nem találtam olyat, ami bemutatja, hogy hogyan kellene csinálni.

Nulla zenei tudásom van, s erzekem is minimális.

Addig értem, hogy a zene akkordokbol epul fel, s azoknak a legfogasait mutatják be a hogyan tanuljunk videók. De hogyan tovább?

Gyakoroljam az akkordok lefogasat minden nap? Vagy vannak ilyen pár akkordos számok amiket app-ok segítségével lehet játszania?

Borzasztó amatőr-kérdés aki már egy ideje játszik tudom, de halvány lila gozom sincs.

Köszönöm


2019. márc. 10. 15:18
1 2
 1/14 Mojjo ***** válasza:

A legjobb és legbiztosabb, ha keresel egy jó tanárt.

B opciónak a justinguitar.com oldalt ajánlom, igen összeszedett tananyagot találsz ott, ami az abszolút kezdő szinttől egy középhaladóig visz. Angolul persze tudni kell hozzá elég jól.

C opció a Muszty-Dobay: Új Gitáriskola címü könyv beszerzése és abból tanulás.


Az, hogy a zene akkordokból épül fel, így nem igaz. Képzeld el úgy a zene egy horizontális és egy vertikális rétegből áll. A horizontális, ami visz előrefele a melódia, erre épül fel merőlegesen a harmónia, ami megtölti azt. Amikor egy gitáron akkordsikálsz, akkor a harmóniával foglalkozol, de ott van még a melódia is - amit szintén le tudsz játszani gitáron.

2019. márc. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az első lépés a legfontosabb, szóval hogy úgy írjam ahogy kerted:

1. Vegyél egy gitárt!


Gyk.: "Milyen gitárt vegyek?" kérdéseknél nézelődhetsz.


Mojjo, az jutott eszembe "ne próbálja beállítani a csatornát, mi uraljuk a képernyőt horizontálisan és vertikálisan" :D

2019. márc. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, mentek a zöld kezek.

Ha nem baj akkor ide tennem fel a következő felmerül kerdest, ami igazából kettő 😅


1.) Balkezes vagyok, balkezes gitárt vegyek, vagy mivel kezdő vagyok így simán ratudom, magam alapból szoktatni egy jobb kezesere?


2.) össze lehet-e kötni a telefont vagy a tablet a gitárral, hogy a hang onnan jöjjön ki, így tudom hangerőt minimálisra venni?

Nem szeretném, hogy bárki hallja ahogy szerencsétlenkedem.


Köszönöm! ❤️

2019. márc. 10. 23:27
 4/14 anonim ***** válasza:

Ami nagyon fontos és sok ember szükségtelennek tartja... (mondjuk hallatszik is a zenész játékán hogy kihagyta), hogy tanulj meg kottát olvasni es írni.

Ritmus érzéked a gitározás mellett fejleszd! Minden szólót szigorúan metronómra gyakorolj majd! Annak a mérőnek folyamatosan a fejedben kell kattognia bármelyien tempójú

dalt is fogsz játszani.


Én nem így kezdtem anno a gitározást sajnos.. A könnyebb pop dalokat simán, gyorsan megtanultam játszani és évekig büszke voltam magamra hogy tudok gitározni. Persze...jó vicc volt

Amikor elkezdte. tanulhatgati a nehezebb, igazi gitáros dalokat (jazzt, bluest) tanulni rajottem szar ritmuserzekem alakult ki és elölről kellett mindent kezdenem kb. Kicsit lehangolt hogy kb elölről kellett gitározni tanulnom és az alapokat nagyon meg kellett erősítenem.


Remélem hasznos tanácsokat írtam.


Zeneiskolába érdemesebb elmenni, mert ott tanítanak szolfézst is, de ha jól tudsz angolul YouTubeon is találsz nagyon igényes gitáros csatornákat, ahonnan rengeteg jó dolgot lehet tanulni. Én voltam maszeknál is, elkert egy alkalomért (1 óra) 5000 Ft-t. (Rablás) Engem mindig foglalkoztatott a miért és egyszer megkérdeztem, hogy mi a különbség a moll és a dúr akkordok között. Összevissza beszélt valami marhaságot, fingja se volt a temaról. Aztán azt mondta ezzel nem kell foglalkozni, mert elveszi a zeneiségünket ha belemegyek az elméletbe... na jövőhéten már ott is hagytam. :D szóval a külön tanárokat nagyon körülményesen szabad csak választani.


Érdemes uncsi skalakat gyakorolni, hogy azért ne kispályás legyél csak és hogy megismerd a hangszered.


A kedvenc dalaidat tanuld meg eljatszani. Az elején nyilván nem fog úgy szólni ahogyan kéne, de az években során es a folyamatos gyakorlasok után fejlődni fog. Ki fogsz hallani olyan dolgokat a dalban, amiket most nem is hallasz és azokkal is megfűszerezed a dalt. (persze ha van hozzá érzéked)

2019. márc. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Mojjo ***** válasza:
@4: Vannak kutyaütő magántanárok, de vannak nagyon jók is. Az, hogy egy ember, aki gitároktatásra adja a fejéz, nem tudja a különbséget moll és dúr akkors között, az mondjuk extrém kicsit... ehhez különlegesen dilettáns marhának kell lenni...
2019. márc. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Mojjo ***** válasza:

@3:

1,Attól függ. Gitározásnál dolgozik rendesen a jobb- és a bal kéz is. Az egyik a húrokat fogja le a fogólapra, a másik pedig pengeti azokat (egyes technikák bonyolítják ezt a képletet, de most ez mindegy). Általában az ügyetlenebb kéz fogja le a húrokat és az ügyesebb penget. Ha balkezesként jobbkezes gitáron kezdesz tanulni az elején, egy középhaladó szintig talán még könnyebb dolgod is lesz, komolyabb szinten viszont a pengetés sem egy hűde könnyű dolog. (Már előtte sem mondjuk, de akkor talán még a húrlefogás a nehezebb.) Ha komoly szintekig el akarsz jutni, talán előnyösebb ezen a téren a balkezes gitár neked. Másfelől viszont balkezes gitárból JÓVAL szűkebb a kínálat (értsd: jóóóóvaaaal). Igazi szívás megfelelő balkezes gitárt találni.


2, Ha elektromos gitárt veszel azt kötheted erősítőre, vagy PC-re, és szabályozhatod a hangerőt. Lesz saját, akusztikus hangja is a gitárnak, szóval nem lesz teljesen csendben soha, de nem vészes. Ha akusztikus (vagy elektroakusztikus) gitárt veszel, akkor annak lesz hangja rendesen.

2019. márc. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Balkezes "gitárosként" Mojjo válaszát teljes mértékben meg tudom erősíteni. Naaaaaaaaaagyon kevés balkezes modell van, és ezek ált. drágábak is kicsit/(drágábbaknál) egy kicsit jobban. Megtanulni lehet hogy fogsz tudni, de ha egy picit bonyolultabb témával próbákoznál elég valószínű hogy bele törne a bicskád. Sokan azt írják hogy könnyebb dolgod van mert a lefogó kéznek kell jobbnak lenni, NEM igaz! Legalábbis ilyen formában nem. Egyszerűen (saját tapasztalat alapján) az a természetes, nem véletlen nem játszanak jobbkezesek balkezes gitáron, "mert úgy is ügyes a jobbkezed" alapon. De balkez/jobbkez esetén elmész egy hangsuerboltba mind a kettot kezedbe veszed megpengeted stb és ha a bal sokkal jobb/ a jobbos nagxon furcsa/rossz/szokatlan akkor mindenképp balos ha termeszetesen kezre áll és kenyelmes akkor mejet a jobb szerintem. Remélem nem nagyon katyvasz az egész.
2019. márc. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzáfűznek előző valoszomhoz hogy nekem balkezesekent egy gyorsabb jatéknál a balkéz többször okoz gondot így is mint a jobb.
2019. márc. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Még annyit hogy [link] itt ingyenesen is elég jo leckek vannak, ha meg elő is fizetsz tényleg rengeteg elérhető leckét lesz. Zenesuli a legjibb az biztos. Magántanár kétes, de nagyon profi tanárok is vannak. Songserről is tudsz dalokat lelesni, ha meg van érzéked hozzá, meg van hallásod, egy idő után hallás után is le fogod tudni játszani, amit hallasz.
2019. márc. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm srácok/lányok :)


Szerintem elmegyek boltba s ott eloszoris akkor kiprobalom, s megkérdem az ott dolgozok véleményét, melyiket válasszam, mert nem merek online rendelni.

2019. márc. 12. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!