Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az első kapcsolat 16-18 éves...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az első kapcsolat 16-18 éves kor között szokott összejönni a többségnek?

Figyelt kérdés

Sokan annyira komolytalanok ennyi idősen egy kapcsolathoz, meg a szexhez hogy nem is értem hogyan tudnak kapcsolatban lenni hónapokig valakivel. Vagy csak a koránérők vannak ilyenkorban kapcsolatban?

Én pl korainak éreztem ebben a korban azt hogy kapcsolatom legyen.


2023. máj. 21. 09:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én 17 évesen jöttem össze az első barátommal. 6 évig voltunk együtt.


Szerintem pont jó kor egy "tini szerelemhez". Általában nem azzal éli le az ember az életét, akivel ilyen fiatalon jön össze.

2023. máj. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van erre is statisztika, nézz utána. Az tuti, hogy sokaknak szokott lenni ilyen korban.
2023. máj. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én hasznosnak tartom az ilyen tini kori kapcsolatokat. Ugyanis tapasztalatszerzés, emberismeret szerzés a másik nemről, ez is a társas kapcsolatok tanulásának a terepe. Ha szerencsés, akkor gyönyörű szép emlékeket őrizhet az ember, és minden ilyen kapcsolat előre lépés lehet az emberismeretben.

A lélek fejlődésben.


És igenis csodálatos, örök emlék, amikor 13 éves voltam, nyári vitorlás táborban, és az egyik csinos, jóképű fiúval lassacskán kialakult a románc. Először csak az ebédnél vettem észre, hogy nagyon néz. Aztán viszonoztam. Majd ebéd után a parkban mellém ült, beszélgettünk, bemutatkozott. Beszéltünk a vitorlázásról, magunkról, melyikünk milyen zenét szeret, mit olvas, milyen iskolába akar majd menni, stb. Az esti programokon is kereste a társaságomat. Táncoltunk, beszélgettünk. A közös játékokban igyekeztünk egy csoportba kerülni, stb.


Csodálatos érzés volt a kibontakozó kamasz szerelem. Utolsó estén, a búcsúesten, a parkba kisétáltunk, és ott bátortalanul, óvatosan megcsókolt. Sütött a Hold, kihallatszott a Bee Gees, Robin Gibb…


[link]


És reggel a szülei kocsival jöttek érte, mentek tovább a családdal nyaralni. búcsú, integetés, míg el nem tűnt az autójuk szem elől.

És utána majd hazáig sírtam a vonaton.

60 éves vagyok. Örök emlék.

Es fel sem merült a szex. Kézfogás, “lassúzás”, és egy csók. Az első. 🙂


Nos, ezt vették el tőletek, kamaszok, tinik, azzal, hogy idő előtt tolják rátok a “mindenáron szex” szemléletet, a szennyfilmeket, a hazugságot. Nem tanultok meg a valóságban élni, egészségesen közeledni egymáshoz, kapcsolatot teremteni. Nem tanuljátok meg a metakommunikációs nyelvet, ami ösztönösen jön ám.

Csak ki kell zárni a fb-okot, és a többi beteg felületet, kilépni a valóságba, és egymás szemébe nézni.

Rajta! Sosem késő!💐

2023. máj. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!