Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom mit kezdjek ezzel a...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom mit kezdjek ezzel a helyzettel (? ) (Tobbi lent)

Figyelt kérdés

Lassan fél éve együtt vagyok barátnőmmel és nagyon szeretem a mindenem igazából viszont én nagyon feltekeny vagyok es nem tudok ezzel mit kezdeni.Felek hogy ezzel elrontok mindent es nem tudom hogy valtoztassak ezen de muszaj lesz mert igy elfogom vesziteni.

Szeretnek segitseget kerni es valakivel beszelgetni errol ha lehet.

17 éves vagyok és lány.

(Legyszi csak normalis emberek irjanak)


2016. okt. 24. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Igaz, fiú vagyok, de szívesen segítek :)
2016. okt. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát talán amit én mondok nem fog segíteni, de azért elmondom.

Ne foglalkozz a dologgal.

Az elején mond el neki, hogy neked mi az ami belefér és mi az ami nem.

Ha szeret, nem fogja felrúgni a szabályokat.

Ha nem vagy neki annyira fontos azt meg úgy is észre veszed.

De tök fölösleges féltékenykednek. Sőt inkább addig örülj neki, amíg nyíltan beszél lányokkal és nem a hátad mögött.


Én pl. azt hittem a barátomról, hogy ő a legszentebb ember, soha semmi rosszat nem mondana rólam, és nem is beszél egyáltalán lányokkal, mert tudja, hogy nekem az nem tetszik. Aztán persze fény derült a titkos facebookjára, ahol elég durva dolgok mentek. Én megbocsájtottam neki, mert tudtam, hogy teljesen megfojtottam az örökös féltékenykedéssel, és én is hibás vagyok.

Megmondtam neki, hogy felőlem dumáljon csajokkal, csak mondja el, hogy ki ő honnan ismeri, miről szoktak dumálni. Ha nincs rejtegetni valója, akkor szerintem egyáltalán nem nagy kérés.

Azóta felvett facera egy-két ismerőst, de már egyáltalán nem érdekel az egész.

Úgy is észre fogom venni, ha valami nem oké, és ha még egyszer átver, akkor ott nagyon csúnya világ lesz, de ezt ő is tudja.


Jah, és még egy dolog, ha folyamatosan ezen rágódsz ezer százalék, hogy lesz valami.

Nekem volt egy csaj akit rühelltem, mindig nézegettem a faceját, hogy mekkora egy hülye p*csa, és megagyalom, ha köze lesz a barátomhoz... Na és ő is fent volt a titkos facebookján. Én vonzottam be. Ez az én hibám is volt. Szóval mostantól kezdve egyszerűen sz*rd le az egészet és hidd el minden sokkal jobb lesz.

2016. okt. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljesen eggyet értek a másodikkal. De hozzáfűzném hogy ha nem megy leküzdeni a féltékenységet akkor szerezz egy ideglevezető labdát és azt agyald a srác helyett.
2016. okt. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A második hsz sztorija tanulságos. Minek féltékenykedni?

Az ember az életben nem alakíthatja úgy a dolgokat, hogy csak a saját nemével van.

Ilyesfajta dolog nincsen, bizalom van egy láthatatlan fonálon.

Ez a fonál tart össze kettőtötek s ebben rontó elem a féltékenység.

Főleg mivel együtt vagytok nincs is okod rá ha pedig megcsalna az nem a te hibád lenne hanem az övé, de épp ez az amin nem szabad gondolkoznod.

Sokszor van elvált nők esetében h önmagukban keresnek bűnbakot amiért a férjeik megcsalták őket s odáig fajul a helyzet h eljutnak odáig h elhiszik a kettőn "áll a vásár" dolgot.

Ilyen nincs, maga a Biblia az ami ezt történetek egész során át magyarázza.

A féltékenység sok szempontból lehet mérgező, a te esetedben ez a könnyebben legyőzhető verzió.

Vannak más verziók is, melyekkel jobban kell vigyázni, pl:

Dávid király éltében több száz gyönyörű nővel hált akiket messze földekről vittek neki s mégis az Úr csak akkor büntette meg amikor legjobb katonai emberét csellel küldte harcba, tudván megölik s így szerezte meg annak feleségét. Meg is kapta büntetését.

A féltékenység sötét erő, rossz dolgokra sarkallja az embert.

Lehet, hogy eltiltasz miatta barátnődtől valaki olyasvalakit aki egy nap segítene rajtad vagy rajtatok.

Gondolkodj el ezen, feleslegesen rágódsz s gyengíted azt a bizonyos fonalat.

A féltékenység önzőség, ha odaadóan szereted akkor nem vagy féltékeny sem.

2016. okt. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!