Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolkodik sok lány így?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolkodik sok lány így?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki azzal jönne, hogy "de nem mindenki", jelezném, hogy tudom, hogy nem minden lány gondolkodik így, úgyhogy tisztelet a kivételnek, és akinek nem inge, ne vegye magára. :)


Szóval mi a logika van abban, hogy egyes lányoknak ha egy náluk 2-3 évvel idősebb fiú kezd el udvarolni, az "hú, de menőőő!", de ha egy 2-3 évvel fiatalabb, akkor "hú, de cikiii!", és kiröhögik? Hiszen mindkét esetben ugyanannyi a korkülönbség, csak egyszer a fiú, egyszer a lány javára.

Aki azzal akar jönni, hogy egy 2-3 évvel fiatalabb fiú valószínűleg éretlenebb nála, és mivel nem egyformán érettek, nem működne a kapcsolat, annak jelzem, hogy a 2-3 évvel idősebb fiú esetében pedig valószínűleg a lány az éretlenebb, és ugyanúgy probléma lesz, hogy nem egyformán érettek.

Aki pedig azzal jön, hogy "de én érettebb vagyok a koromnál", attól pedig azt kérdezném, hogy miért, a 2-3 évvel fiatalabb fiú nem lehet érettebb a koránál?


Ne vegye sértésnek senki ezt a kérdést, de én tényleg kíváncsi vagyok, hogy mi ebben a logika.



2016. nov. 1. 19:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
na megszólalt az agy.... 10-es pont most bizonyítottad hogy érettebbek
2016. nov. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
# 11: Mivel bizonyította?
2016. nov. 2. 20:56
 13/20 anonim ***** válasza:

Semmivel.

Hisz semmi érvet nem is írtam, mindössze egy tényt írtam le.

2016. nov. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

Egyszerű :D

A fiúk alapból mindig 2-3 évvel éretlenebbek a koruknál. Éppen ezért, ha egy nálad idősebb sráccal jössz össze, akkor egyformán vagytok érettek.

Azonban ilyen huszonpáréves korukban a fiúk utolérik a lányokat ebben az érettségi dologban és akkor szerintem, hogy kinek billen az a 3 év az már mindegy. De tizenéves korban ez még eléggé nehéz.

Úgyhogy ez a probléma inkább a tizenéves korosztálynak probléma :D

ÉS végül...Akinek nem inge ne vegye magára :D

2016. nov. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
68%

Semmi különbség nincs érettségben. A különbség annyi hogy míg a tizenéves lányok csak a pasikról és f@.szról tudnak beszélni, addig a tizenéves fiúkat a videojátékok, illetve picit később a világ nagy dolgai kötik le.


(Még mielőtt valaki belém kötne, igen a divatról és a facebookról is tudnak beszélni a lányok)

2016. nov. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

#2 vagyok: válaszoltam a kérdésedre. Ennél konkrétabb oka nincs. A serdülőkorúak azért, mert a korosztályuk nem olyan, akihez a fantáziájuk vonzódik, az idősebb korúak meg azért, mert úgy érzik tapasztaltabb, és majd ő vezeti be az élet dolgaiba, aki mellett felnőhet.


Meg egyébként a lányok nagy része apás. Ha idejekorán talál valaki olyat, akiben az apjára lelhet (akár belsőleg), akkor kialakulhat plátói és/vagy hosszan tartó szerelem is.

2016. nov. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Hát, azért 16 évesen nem biztos, hogy járnék egy 13 évessel. (Van egy 13 éves öcsém, tudom, milyenek az ilyenkorú fiúk átlagban ["kinek nem inge"]) Meg külsőre sem jönnek be, és persze nem csak a külső számít, de azért na.

Aztán az idő múlásával ez egyre kevesebbet fog számítani, tíz év múlva szerintem már nem lesz akadály. Az, hogy nekem szerintem fölfelé is sok a három év, egyéni szociális probléma, ami csak kivon az általánosítás egyik fele alól.


De érzed amit mondani akarok, ugye? Ha egy három évvel fiatalabbal járnék, olyan érzés lenne, mintha az öcsém lenne... köszönöm, de inkább nem. Persze nincs minden lánynak 2-3 évvel fiatalabb fiútestvére, de attól még az érzés hasonló lehet.

2016. dec. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 NelliEmily válasza:
Sokan úgy tartják, hogy a lányok előbb érnek mint a fiúk. Persze én már láttam kivételt is, de van benne valami.
2016. dec. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 $pumika$ ***** válasza:
Szerintem ha egy kisebb fiú udvarol az cuki ciki helyett, viszont nem tudnám komolyan venni mintha a barátom lenne... de azért kiröhögni valakit akármilyen idős is, mert szerelmes az tényleg szánalmas
2016. dec. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A nemek közötti asszimetria egyik eleme, hogy a lányok olyan pasit szeretnének, akire fel tudnak nézni, míg a fiúk inkább fordítva, azt szeretik ha egy lány felnéz rájuk. Ha egy lány valamilyen szempontból "fölötte" van a pasijának, pl magasabb nála, erősebb nála, idősebb vagy tapasztaltabb nála, az mindkettejük számára eltérést jelent az ideáltól.
2016. dec. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!