Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt hiszem, depressziós a...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azt hiszem, depressziós a fiú, akit szeretek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat, kicsit bonyolult a történet. De teljesen el vagyok keseredve. Van egy fiú, akivel nagyon közel állunk egymáshoz. Barátságnak indult, viszont mostanában jóval több alakult ki annál. Már a csók is megvolt, amit ő kezdeményezett. Van, hogy kézen fogva sétálunk, vagy csak úgy együtt lógunk, mintha egy pár lennénk. Annyi biztos, hogy nagyon szeretjük egymást. Viszont időnként észrevettem, hogy csak úgy távolságtartóan és hűvösen viselkedik. Egy ideig úgy gondoltam, talán csak szórakozik velem. Meg is kérdeztem, hogy akkor pontosan mi a célja velem? Erre elmondta nekem, hogy szeret, és nem szórakozik velem, hanem magával van baja, mert hogy tele van önutálattal és már lassan egy éve oktalanul szomorú és kedvetlen. Ráadásul az utóbbi időben egyre rosszabbul van és ő sem tudja, miért. Meg hogy nem akarja, hogy egy olyan vesztes mellett kössek ki, mint ő. Ezt hozzátenném, rajtam kívül senkinek nem mondta el, még a szüleinek, barátainak sem. Ők azt hiszik, minden a legnagyobb rendben van vele. Fogalmam sincs, mit kéne csinálnom, pedig nagyon szeretnék valahogyan segíteni neki. Viszont ha kérdezem, hogy mi a baj, sokszor csak mondogatja, hogy nem tudja. Meg hogy üresnek érzi magát. Néha csak úgy rátörnek ezek a dolgok, ilyenkor pedig beszélgetni sem igen lehet vele, legalábbis ő nem igazán akar. Még én is szerencsésnek érezhetem magam, hogy nekem egyáltalán ezt elmondta, viszont nem tudom, most hogyan tovább. Nem szeretném nyaggatni, meg ráakaszkodni, viszont magára hagyni sem. Néha úgy érzem, ha együtt lennénk, boldogabbá tudnám őt tenni...Nem tudom, egyszerűen fogalmam sincs. Próbáljak minél többet vele lenni? Vagy hagyjam őt? Viszont ez nem tudom, mennyire lenne hatásos, hiszen mint már említettem, elég régóta tart nála ez az állapot. És mivel én vagyok az egyetlen, aki tud erről, az azt jelenti, hogy szeret és megbízik bennem annyira, hogy esetlen segítsek neki. Vagy nem? Ti mit tennétek a helyemben? Fontos nekem és nem szeretném, ha rosszabbá válna a helyzet.

18/L



2017. márc. 31. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Beszélgess vele többet, addig nyaggasd kényszeresen mindenről míg elnem mondja, aztán előbb utóbb feltörnek az érzései és utána fokozatosan eltűnik az üresség érzése is, de ez nem megy egyről a kettőre, ha elmenne kezelésre akkor elég hamar megoldanák a gondját, nekem mikor depresszióm volt, akkor inszomnia is társult hozzá, szószerint élőhalott voltam, de végül rékellett ébrednem sok sok beszélgetés után, hogy csak én tudok ezen változtatni, elfogadhatod, hogy lent maradsz és szenvedsz úgy hogy észre sem veszed, hogy szenvedsz vagy felállsz és les*arod ezt a pocsék érzést, és hogy lúzernek hívod magad, az én mentalításom olyan, hogy lúzer vagyok és?? Mindenki más is az, akármit is csinál majd, így már is könnyebb a dolog :D Mondjuk ha lehet a gyógyszereket kerülje el, k*vára csak ártanak a sok mellékhatással nem beszélve arról, hogy könnyen rátudsz szokni.... Ha nem akar elmenni és segítséget kapni, akkor csak beszélj, beszélj és beszélj vele, addig amíg minden rossz gondolata elnem tűnik.
2017. márc. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
50%
Simogasd az intim testrészeit;)
2017. márc. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Amikor a hullámvölgy alján van a srác, akkor hagyd békén, adj neki egy kis időt hogy feldolgozza magában. Viszont mihelyst jobban lesz beszélj vele. Említetted, hogy nem tudja mi a gond. Mert nincs is semmi gond. Valahogy értesd meg vele, hogy ez csak az Ő fejében létezik, és ha nem gondol rá, akkor el fog tűnni. Próbáld meg Te is elterelni a figyelmét ezekről a gondolatokról, és ki fognak ritkulni a hullámvölgyek, meglátod.

Saját tapasztalat, mondjuk nekem nem volt soha barátnőm, de a te helyedben így csinálnék 19/f

2017. ápr. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. ápr. 1. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!