Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Isten szerint helyes a tini...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Isten szerint helyes a tini párkapcsolat?

Figyelt kérdés

A Bibliában van valahol utalás arra, hogy helyes-e a tininek párkapcsolatban lenni?


Egy osztálytársam hívő, és azt mondta, hogy ő nem akar barátot, mert náluk csak felnőtt korban szabad ilyen kapcsolatban lenni. Valóban van valahol ilyen szabály? Ha igen, miért?



2018. máj. 29. 21:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
En csak annyit tudok,hogy "ne paraznalkodjatok",es csak hazassag utan lehet nemi eletet elni.
2018. máj. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

A mi vallásunk az egyik legszabadabb vallás

Van pár dolog amit nem szabad

Például amit az első mondott

Viszont sokmindenben inkabb az számít hogy milyen lelkiséggel csinálod

2018. máj. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokféle "hívő" van ám.


Ismerek egy katolikus lányt, rengeteg fiúja volt már.


Ismerek egy lányt aki a "Hit Gyülekezete" vagy minek a tagja. Na náluk a leendő házastársat a szülők jelölik ki és a gyereknek semmiféle beleszólása nincs a dologba. Semmiféle párkapcsolatot nem létesíthet, amint 18 lesz összeadják a sráccal akit kinéztek neki.


És mindketten a Biblia tanításai szerint élnek.

2018. máj. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
70%
Helyes, mert Isten előtt nem az egyházi esküvő szentesít egy házasságot, hanem a felek elkötelezettsége egymás mellett. Tehát ha a fiatalok tizenévesen egymást választják, és hűek egymáshoz, az egy tiszta, áldott párkapcsolat.
2018. máj. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Ahogy az első is leírta, " ne paráználkodj"

Valószínűleg azért nem akar, mert tudja, hogy egy mai párkapcsolat fiatalkorban sajnos együtt jár a sexxel.

2018. máj. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

A Biblia szerint csak házasságban szabad nemi életet élni.

Viszont érdemes szem előtt tartani, hogy a különféle vallások előírásai csak arra érvényesek, aki magáénak vallja az adott vallást és úgy gondolja, hogy ha betartja ezeket az előírásokat, elnyeri a vallása istenének a tetszését és üdvözülni fog. (Ha általános érvényűek lennének a vallási tiltások, akkor ugye nemcsak a zsidók és a muszlimok nem ehetnének sertéshúst, hanem senki, és nemcsak a hívő katolikusok böjtölnének mondjuk nagypénteken, hanem vallástól függetlenül mindenki).

A miért kérdésére a kultúrtörténeti válasz (a hívő ismerősöd nyilván azt fogja mondani erre a kérdésre, hogy azért, mert Isten így akarta): apajogú társadalmakban (ahol a családfő birtokolja a családi vagyont, és a családi vagyon, pl. a termőföld, apáról fiúra száll) elengedhetetlen, hogy az apa biztos legyen abban, az ő fiai valóban az ő fiai, ezt meg a DNS-vizsgálatok előtti korokban csak úgy lehetett biztosítani, hogy szigorúan tiltották a házasságon kívüli szexet (különösen a nőket büntették érte, pl. a Bibliában és a mai Afganisztánban egyaránt megkövezéssel).

2018. máj. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 whiteno válasza:
100%
Jajj hogy ne lehetne,isten aki mindenekfelett van nem a fold istene(satan) nem itelkezik semmin szimplan szeret,nincs semmi amit megszabna hiszen szabad akarat van,vagyis az a lenyeg hogy szeretet legy semmi mas,belul erzed hogy mi szent es mi nem,olnii azert ne akarj az isten masik oldalahoz tartozna.😅
2018. jún. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Kedves 3-as

A Hit gyülekezete nem egy szekta

Furcsa és erős akaratú szülők pedig mindenhol vannak

Sajnálom hogy el kell szomroítsalak de én ahoz megyek hozzá akihez akarok :( (és még kecskét sem adnak értem)

2018. dec. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó, nem is mondtam, hogy szekta. Ezt, amit leírtam, az a bizonyos lány mesélte el nekem. És azt is mesélte, hogy választhatja ő is azt, hogy nem eszerint él, de ő azt választotta, hogy mindenben követi az irányzatot. De ezt leírni nem tartottam relevánsnak, mivel (számomra legalábbis) nyilvánvaló, hogy minden vallás saját választáson alapul. De azért köszönöm a kioktatást.

3as voltam.

2018. dec. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
De a vallás egy szóval nem beszél ilyenről és nem állítja hogy amennyiben követed a szüleidnek kell férhez adni 18 évesen.
2018. dec. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!