Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez milyen pszichés betegség...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez milyen pszichés betegség lenne? Vagy nem az?

Figyelt kérdés
Szóval, nem egy adott lányra gondolok, hanem csak úgy egy ismeretlen lányra, akibe szerelmes lehetek, és annyira vágyom arra, hogy ezzel a lánnyal (még nem ismerem, de remélem, minél hamarabb meg fogom ismerni Őt) megvalósítsam ezeket az álmokat, mert többször is álmodtam a következőket, amiket nem tudok elengedni, és nagyon szeretném, ha végre már beteljesülnének, mert eléggé magányos vagyok ezek miatt, és képtelen vagyok megszabadulni ezektől a gondolatoktól, már majdnem megőrjítenek, tudom,hogy sok időm van még, de most vagyok fiatal, nem akarom, hogy elmúljanak az évek úgy, hogy még nem voltam szerelmes egy lányba sem, pedig már nagyon lennék, csak még nem találtam meg az igazit, és minél előbb meg szeretném valósítani, de mindig az a vége, hogy lehetetlen, mert szerintem ezek csak a romantikus filmek és a hormonok miatt van, és azt hiszem, hogy ezek megvalósíthatalanok, mert mindig tökéletesnek képzelek el mindent, de tudom, hogy a valóságban, úgy sincs olyan, hogy tökéletes, tehát ezek az "álmok" vagy "vágyak" megvalósíthatatlanok lennének? Képtelen vagyok ezt elfogadni, megbírkózni ezzel a tudattal. Ha egyszer a fejembe veszek valami hasonló ilyen "sztorit", azt képtelen vagyok elengedni, és meg szeretném valósítani, átszeretném élni, pedig tudom, hogy lehetetlen, pedig ez minden vágyam. Hogy mik lennének ezek a vágyak amikről álmodozom, és nem tudom kiverni a fejemből őket? Az, hogy egy tökéletes lánnyal, akivel viszonzottan szeretjük egymást ülünk a folyóparton, nézzük a csillagokat, egymásra nézünk és megcsókolom. Ez az egyik, azért lehet, mert már átszeretném élni az első csókot, csak még nem volt kivel. A másik az, hogy valahol egyszer meglássak egy lányt, és lássam azt, hogy nekem ő kell, tehát a szerelem első látásra. A többi pedig ilyen apróságok, hogy egy tökéletes hozzám illő lánynak gyengéden megfogjam a kezét, magamhoz öleljem, megsimogathassam az arcát, táncoljak vele, egymásra mosolygunk és mindezeket úgy, hogy amikor még csak ismerkedünk, mert akkor az "izgalmas". Ha mindezek beteljesülnének az életemben, csak akkor lehetnék igazán boldog, úgy érzem. A szerelemhez vagy magához ezekhez a vágyak megvalósításához ragaszkodom? Vagy ugyanaz lenne a kettő? Másnak is vannak ilyen gondolatai/vágyai? Miért ragaszkodom így ezekhez a "romantikus" gondolatokhoz? Félek, hogy ezek a gondolatok mind értelmetlenek, mert ilyen a valóságban nem létezik, úgysem ilyen lenne az egész ha megtörténne, a gondolatokban minden más mint a valóságban. Túlzottan romantikus típusú fiú lennék vagy ez mi lehet, csak ennyire vágyom a szerelemre? A gondolkodásmódomon kellene változtatni? Lehet, hogy kissé furán fogalmaztam, de köszi, ha végigolvastad. Köszönöm, ha tudsz valamit tanácsolni, hogy mit kezdjek ezekkel a "fogva tartó gondolatokkal", és mitévő legyek. Nem volt még kapcsolatom eddig. Fontos kiemelnem, hogy van egy olyan gátlásom, hogyha ezek nem teljesülnek be az életemben még kamaszkoromban, akkor elveszítettem ezzel mindent, és abba beletudnék őrülni, mert a vágyam és a célom az, hogy nem felnőttként éljem át ezeket, hanem fiatalon kamaszkorban. 16/F
2018. jún. 5. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Kamasz vagy, ennyi. Keress egy barátnőt, ez a legegyszerűbb megoldás.
2018. jún. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Álmodozol, ezzel semmi baj. Ez viszont annyiban hátráltat, hogí addig sem keresel partnert. A valóság nem ilyen lesz, hogy a tökéletesen hozzád illő lánynak megfogod a kezét. Ez álomvilág, ott tökéletesek a dolgok. Viszont a valóságban valóban m g tudod fogni valaki élőnek a kezét, akinek lesz saját akarata, lehet, hogy bizonyos dolgokat máshogy szeretne, mint te, s ott el kell majd dönteni, hogy ki alkalmazkodjon a másikhoz. Szerintem az tévút, hogy mindent előre ki akarsz találni, meg akarsz szervezni. Ez kicsit talán nárcisztikus? Ezzel szemben két élő és önálló személyiség összjátéka lenne a kapcsolat. Ehhez az kellene, hogy kicsit félrerakd az álmaidat, és menj, keress egy lányt, aki tetszik, és vele tanuljátok ki, hogy is kell ezt csinálni. 45f
2018. jún. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne álmodozz! Ja kicsit érzékenyebb, nyálasabb fiú vagy, megesik az ilyen. :D


Szerintem a legegyszerűbb, hogy csajozz, szerezz barátnőt. És ne legyél needy, meg túl nyálas, és majd szépen lassan jönnek élmények, amik valódiak, nem feltétlen olyanok, mint a fejedben, de hidd el még így is sokkal jobbak lesznek, mert sajátok. :)


Szerintem annyit kéne tenned, hogy nem kutatod, keresed a szerelmet, illetve a tökéletes lányt, csak ismerkedsz, és előbb utóbb majd talál rád az érzés. Ne félj, még nagyon sokáig fiatal vagy, és átélhetsz mindent.


20/F

2018. jún. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!