Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem értem az exem viselkedését?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem értem az exem viselkedését?

Figyelt kérdés

Lassan két hónapja, hogy szakítottunk a volt barátommal. Gimibe járunk, és most jön az utolsó évünk, ezért belementünk abba, hogy összejöjjünk, mivel osztálytársak vagyunk. Elég nagy hülyeségnek tartottuk előtte a kapcsolat kialakulását, mert ha valami történik, hónapokig nézhetjük még egymást. De úgy gondoltuk, hogy szeretjük egymást és egyszer élünk, hát vágjunk bele.


Két hónapja szakítottunk, és elég nehéz feldolgozni úgy, hogy nap mint nap a közvetlen környezetemben van. Nagyon fájt, nagyon ki voltam lelkileg. Mindig mikor hazaértem, magamra zártam az ajtót és sírtam. Volt, hogy estig csak sírtam. Nagyon nehéz volt így. Rá több, mint másfél hónapra találkoztam mással, de az egész randi alatt csak az exemre tudtam gondolni, és mivel csúnya dolog mások érzéseivel játszani, ezt megmondtam az új srácnak és elnézést kértem. Megértő volt nagyon. Nem akarok más kapcsolatot, egyenlőre nem. Ugyanakkor úgy érzem már túlléptem, ezek azerint mégsem.

Az lenne a kérdés, hogy szakításunk után hatalmas falat húzott közénk, nem szólt hozzám, nem jött a közelembe, nem nézett rám. Végig teljesen magábaforduló volt. A múlthét elején viszon hirtelen elkezdte keresni a társaságomat. Mindig odajön, abba a közösségbe, amiben beszélgetek. Ha van valami vicc, mindig engem néz és olyan mintha azon mosolyogna hogy én nevetek. Mint régen. Néha csak úgy néz és amikor ránézek elveszi a tekintetét. Teljesen kivirúlt. Nagyon jó kedve lett azóta, hogy odajött, vagy lehet azért jött oda mert jó kedve lett.

Először azt hittem, hogy bebeszélem magamnak mert nagyon hiányzik, de egyik barátnőm is mondta, hogy szokatlanul sok időt tölt a közelemben.

Most ez azt jelentheti, hogy rájött, hogy hiányzom neki és talán békülni akar, vagy azt, hogy újra jó, baráti kapcsolatot szeretne velem? Vagy szerelmes valki másba, de barátnőmmel óvatosan kifaggattuk és nem jön be neki senki, azt mondta dehogy szerelmes másba.

Lehetséges hogy ki szeretne békülni, és újrakezdeni? Ha így van, milyen egyértelműbb jelekből láthatom ezt? Én szakítottam, és lehet nem hinné, hogy visszafogadnám? De én meg nem fogok odamenni hozzá, hiszen már megbeszéltem vele, hogy ha változtat újarakezdhetjük, de ő azt mondta hogy nem kezdené újra. Ettől függetlenül, azóta lehet megváltozott benne valami. Mit kell ilyenkor tennem?

(Ha bepróbálkozna újrakezdeném, hisz szeretem, nagyon)


Kicsit hosszú lett. Köszönöm, ha végigolvasod és elmondod a véleményed!

17/L



2019. máj. 30. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát reagálj rá pozitívan, te is szólj hozzá, mosolyogj rá, vagyis bátorítsd.
2019. máj. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem láttom semmi értelmét ezeknek a vakon találgatásoknak.. Nem lenne egyszerűbb megbeszélni ezeket a dolgokat??
2019. máj. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért jól különítsd el egymástól a békülést, a civilizált viszonyok helyreállítását (totális fal helyett udvarias távolságtartás), a barátkozást és az újrakezdést, ezek különböző dolgok.

És érdemes tisztában lenni a gyász "működésével", azaz a veszteségek feldolgozásának lelki folyamataival, hiszen egy "egyszerű" szakítást követően is egy veszteséget dolgozol fel lelkileg. A nagy kérdés az, hogy titeket most az hajt-e egymáshoz, hogy nem birkóztok meg ezzel a gyászmunkával és menekülésképp akarjátok újrakezdeni (már ha), vagy valóban új alapokra helyezhető-e a kapcsolatotok.

De találgatás helyett beszélnetek kéne, és ha "feltételeid" vannak, akkor ezekből nem biztos, hogy engedned érdemes.

2019. máj. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!