Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Kinek kellene bocsánatot...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek kellene bocsánatot kérnie az alábbi szituációban?

Figyelt kérdés
A barátnőm a minap megbántott engem egy dologgal, amin már többször megbántódtam / ideges lettem, így pontosan tudta hogy mit vált ki belőlem. Az Ő oldala a sztorinak az hogy szerinte ez nagyon bagatel hülyeség, és én vagyok nem is tudom.. gyerekes vagy szenzitív hogy egy ilyenen sértődök meg. Direkt nem szeretném megnevezni a dolgot hogy pártatlanok tudjatok lenni, de annyit hozzátennék hogy akiben egy csöppnyi jóérzés van szerintem nem bántja meg a másikat X, Y dologgal mindegy hogy az az ő szemszögéből mennyire bagetel. Van akinek az fáj ha egy rokonát bántják, van akinek az autója vagy focicsapata fontos, esetleg egy gyerekkori játéka. De ha pontosan tudta hogy ezzel felmérgel / elszomrít akkor tulajdonképpen Ő az aki rosszindulatú volt velem szemben. Azt kértem vállalja a felelősséget és kérjen bocsánatot, ismerje be a tévedését, mert innentől kezdve nem lennék más csak papucs ha hagynám hogy büntetlenül sértegethessen olyan dologgal amiről pontosan tudja hogy fáj (dehát akkor is ha csak úgy bármivel sérteget). Erre ő azt mondta nem kér bocsánatot mert nem fogom Őt ledominálni. Már napok óta mosolyszünet van és egyikünk sem enged az álláspontjából. Én biztos vagyok benne hogy előbb szakítok minthogy szemet hunyjak efölött, hiszen ha ezt most elengedem akkor innentől kezdve bármikor büntetlenül bánthat azzal a dologgal, vagy az anyámmal vagy bármi mással is. Nagyon kevés benne az empátia véleményem szerint és neki csak az sértő ami szerinte sértő, az hogy másnak hogy működik a lelki világa arról elképzelése sincs, hogy van akinek nem az fáj ami neki.. Kérlek legyetek őszinték, mit gondoltok erről? Köszönöm hogy elolvastad.

2019. dec. 11. 23:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem hülyeség ez a papucs vagyok vagy nem gondolat, mert nem ettől leszel férfi...

Én azt gondolom, hogy le kellene ülnötök megbeszélni a dolgokat, mert ezt a problémát csak így lehet kiküszöbölni.

2019. dec. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
57%

Én meg egyetértek veled. Tudta is, hogy az érzékeny pontod, mégis megbántott vele, és még ő fél attól, hogy "ledominálod". Az illető buta, nem kicsit.

Annak viszont nincs értelme, hogy kicsinyes játszmának fogod fel, mármint ne úgy gondolkodj, hogy a te taktikád áll az övével szemben, és ez egy dominanciaharc. Itt arról van szó, hogy ne legyél olyannal se barátságban, se párkapcsolatban, aki nem tartja a dolgaidat, még a zizijeidet is tiszteletben, nem tud bocsánatot kérni, és őszinte lenni azzal kapcsolatban, amiben hibázik.

Adj magadban valami időkeretet a dolognak, mondjuk inenn től egy-két nap (hisz már megy egy ideje), és ha azalatt nem ül le veled és nem kér bocsánatot, akkor ennek az egésznek nincs értelme. Egy ilyen emberrel az egész életed egy teszt, meg egy huzavona lesz. Nevetséges. Neki fel kell nőnie még sok mindenhez.

2019. dec. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%

"Direkt nem szeretném megnevezni a dolgot hogy pártatlanok tudjatok lenni"


Azaz még te is tudod hogy mennyire gyerekes azon megsértődni, innentől kezdve miről beszélünk?


Van egy nagyon egyszerű válaszom, tudod aközött hogy téged sértegetnek, vagy te sértődsz meg van egy rohadtnagy különbség és szerimtem ezzel mindent el is mondtam.


De mivel mondtad hogy márpedig te nem leszel papucs és nem fogod büntetlenül hagyni a dolgot, akkor szakíts a csajjal, nem tudom miről van szó de ha tényleg olyan bagatel dologról mint gondolom, akkor nem értem hogy a csaj miért nem dobott még ki téged. Nem sértésnek mondom de ahogy ezt itt leírtad itt valami nagyon pisztlicsáré baromságon megy a vita, ezesetben pedig szerintem egyikőtök sem elég érett még egy normális kapcsolatra.

2019. dec. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

Nem lehet úgy pártatlannak lenni, hogy csak a te álláspontoddal vagyunk tisztában, az övével nem. Lehet, hogy neki van igaza és te tolod túl a témát, aztán meg jössz ezzel a "nem leszek papucs, akkoris igazam van" dologgal. Ne harcolj vele, mert ezt nem így működik.

Kommunikáció! Nem hisztizni kell, meg mosolyszünetet tartani, hanem megbeszélni. Ha nem megy, akkor szakítsatok, de ez a lehető leghülyébb dolog, amit most csináltok.

2019. dec. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
33%

Egy párkapcsolatban nem az bocsát meg, akinek igaza volt/nem volt, hanem aki jobban törődik a másikkal.

Ha szereted a másikat, nem számít, ki hibázott, az számít, hogy ne legyen fasírt.

Nálatok ez nem szerelem, mindketten makacskodtok és az egó fontosabb, mint a párkapcsolat. Szakíts nyugodtan.

2019. dec. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
39%
Azt írod, kérdező, hogy nagyon kevés benne az empátia. Ez nem fog változni, téged pedig zavar. Ha pedig zavar, szakíts!
2019. dec. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Azért ez tényleg elég fura így. Ez kb a használta a fogkrémedet-től a macskákat nyúz-ig bármi lehet. Nem attól lesz pártatlan a vélemény ha nem nevezed meg a tárgyat, hanem ha mind a két álláspontot látjuk. Így meg fél információkból nem lehet okosnak lenni. Ha tényleg csak valami apróság, hogy pl vizzel eszi a műzlit, vagy úgy csinálja a szendvicset hogy a szalámit vajazza, kit érdekel?? Szereted?? Ez is ő... Az ilyen negatív apróságokat tolerálni kell a másikban. Ha macskákat nyúzna az megint más.

Meg mi ez a ledominál?? Meg ez a papucsozás?? Tényleg mint valami kisgyerekek. Mint ahogy írták is, egyikőtök se érett egy kapcsolatra.

2019. dec. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%

Gondolom, azért nem akarod leírni, mert te is tudod, hogy milyen hülyeség miatt sértődtél meg ennyire. Főleg a példáit alapján. Nem tetszett neki a kedvenc focicsapatod játéka, vagy mi? :D

Kb. ilyen szintű lehet.

Nem kell bocsánatot kérnie. Inkább neked kéne normálisabban viselkedni és nem ügyet csinálni a semmiből.

Ha szeretek valakit, akkor nem adok ilyen ultimátumot, hogy kérjen bocsánatot, különben nem állok vele szóba. Ez nem szerelem. Ez egy játszma köztetek. Na az ilyen játszmázós pasikat érdemes jó messzire elkerülni.

2019. dec. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Szerintem eleve halálra van ítélve az a párkapcsolat, ahol pitiáner akaratharcon megy a mindennapos iszapbirkózás.
2019. dec. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Na, köszönöm az eddigi válaszokat, mivel most van időm tüzetesebben áttekinteni őket, valamint érdemben reagálnom, megtettem. A személyre szabott válaszaim a következők:


1. válaszoló:Ez nem ego játék vagy férfiasság kérdése, egyszerűen úgy érzem hogy bántva / támadva voltam bármilyennemű racionális ok hiányában, és azt gondolom hogy ez egy szerelmi kapcsolatban nem tolerálható. Ha igen akkor az a kapcsolat egy KAKA.


2. Válaszoló: a te válaszodba nem tudok belekötni, intelligens volt és következetes, köszönet érte!


3. válaszoló: Abszolút félreérted a koncepciót itt. Sajnálatos módon ugyanabba az embertípusba tartozol mint a barátnőm. Azért mondom hogy sajnálatos mert nem értitek meg hogy nem a ti tisztetek eldönteni másnak mi szabadjon fájni, illetve mi nem. Van akinek a hörcsöge a mindene az életben, és nagyon szereti. Ha őt bántják mérhetetlen fájdalom önti el, pedig másnak "csak" egy rágcsáló, lehet még undorodna is tőle. Ugyan ez igaz lehet egy gyerek plüssmakcójára, valaki által készített rajzra, vagy ételre. Bárkihez bármit köthetnek érzelmek ami által fontos lesz számára, és aki azt mondja hogy az csak egy KAKÁS rajz, szendvics, plüssmackó, rágcsáló az érzéketlen ember, és nem veszi figyelembe az általa theorikusan szeretett személy érzéseit. Nem a konkrét tárgyakról van szó, hanem az érzésekről amik a tárgyban manifesztálódnak, és itt nincs olyan hogy bagatel dolog. Aki elptiporja más érzéseit nem méltó a másik szeretetére.


4. válaszoló: Az utolsó mondatodban mondtál okosat is, de érdemben azt tudom mondani neked amit az elsőnek, azzal kiegészítve hogy az ő oldalát szerintem prezentáltam azzal hogy az ő önkényesen eldöntötte nekem min szabad megsértődnöm és min nem, hiszen nekem pontosan úgy kell működnöm mint neki az ő kis világában. És hogyha bocsánatot kérne azért mert megbántott én ledominálnám őt ezért ő ezt meg nem teszi. Sokkal több érvet nem tudott felhozni, már amennyiben az eddig felsoroltak érvnek minősülnek.


5. válaszoló: Szerintem ez valótlan állítás. Én sokkal jobban szeretem őt, viszont ha most megengedném hogy eltiporjon az az egész kapcsolatunkra rányomná a bélyegét, és hosszútábon mindkettőnk rovására válni. Az igazság nem úgy működik hogy ki szereti jobban a másikat, a tettekért felelősséggel tartozunk akár a párunkkal, családtagunkal szemben. Ha egy kisgyerek hibát követ el, vállalnia kell érte a következményeket bármennyire is szeretjuk a kis banánfejű gyereket.


6. válaszoló: Igazad van, a skorpiók mindig megmarják a békákat.


7. válaszoló: Azt tudom mondani neked kombinációban amit a kedves 1.-nek és a 3.-nak. Ott ki van fejtve a dominancia kérdése, illetve az hogy ha bántás történik nem a bántott fél dönti el hogy 8 napon túl gyogyuló-e az a kés amit a másik hátába csúsztatott.


8. Válaszoló: Ugyan az a szitu mint a 3-nál. Én magam nem vagyok nagy futball rajongó, de ha tegyük fel nagypapám aki már nem él vérbeli ujpest ultra volt, és mindig együtt szerettünk meccset nézni, kijárni orbán bácsi gyönyörű stadionjaiba nézni őket, majd a keselyű barátnőm mindezek tudatában előttem szidja habzó szájjal, gúnyolja az újpestet.. akkor más kontextusba helyeződik a dolog, nem így gondolod ? Itt sem magáról a focicsapatról van szó hanem az érzésekről, élményekről amelyek hozzá fűznek engem és hajdani nagypapámat. Persze ha valaki ezen permissza hiányában inzultálja előttem a csapatot az megbocsátható ( bár hozzá teszem az is BUNKÓ DOLOG ), viszont ha ezt valaki mindennek tudatában teszi az még gonosz is, és szintén nem méltó az én szeretetmre.


Végül utolsó kilences: Köszönöm szépen minősítésedet, egyáltalán nem tettem említést affelől hogy ez gyakori lenne, sőt egyenesen ritka! Viszont nem tudom értékelni a válaszodat mert nem tartalmazott semmilyen érvet, csak rosszindulatú károgást.


Aki innentől kezdve reagál kérem a fent megjleölt számával tegye, hogy nyomon tudjuk követni a beszélgetés előzményeit és következetesen véleményt cserélni. Elfogadok és meghallgatok az enyémtől eltérő véleményt is amennyiben az rendesen van megindokolva, és nem sértő / minősítő hangvételű. Köszönöm annak aki segíteni próbált és szép napot kívánok mindenkinek

2019. dec. 12. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!