Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Kinek kellene bocsánatot...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek kellene bocsánatot kérnie az alábbi szituációban?

Figyelt kérdés
A barátnőm a minap megbántott engem egy dologgal, amin már többször megbántódtam / ideges lettem, így pontosan tudta hogy mit vált ki belőlem. Az Ő oldala a sztorinak az hogy szerinte ez nagyon bagatel hülyeség, és én vagyok nem is tudom.. gyerekes vagy szenzitív hogy egy ilyenen sértődök meg. Direkt nem szeretném megnevezni a dolgot hogy pártatlanok tudjatok lenni, de annyit hozzátennék hogy akiben egy csöppnyi jóérzés van szerintem nem bántja meg a másikat X, Y dologgal mindegy hogy az az ő szemszögéből mennyire bagetel. Van akinek az fáj ha egy rokonát bántják, van akinek az autója vagy focicsapata fontos, esetleg egy gyerekkori játéka. De ha pontosan tudta hogy ezzel felmérgel / elszomrít akkor tulajdonképpen Ő az aki rosszindulatú volt velem szemben. Azt kértem vállalja a felelősséget és kérjen bocsánatot, ismerje be a tévedését, mert innentől kezdve nem lennék más csak papucs ha hagynám hogy büntetlenül sértegethessen olyan dologgal amiről pontosan tudja hogy fáj (dehát akkor is ha csak úgy bármivel sérteget). Erre ő azt mondta nem kér bocsánatot mert nem fogom Őt ledominálni. Már napok óta mosolyszünet van és egyikünk sem enged az álláspontjából. Én biztos vagyok benne hogy előbb szakítok minthogy szemet hunyjak efölött, hiszen ha ezt most elengedem akkor innentől kezdve bármikor büntetlenül bánthat azzal a dologgal, vagy az anyámmal vagy bármi mással is. Nagyon kevés benne az empátia véleményem szerint és neki csak az sértő ami szerinte sértő, az hogy másnak hogy működik a lelki világa arról elképzelése sincs, hogy van akinek nem az fáj ami neki.. Kérlek legyetek őszinték, mit gondoltok erről? Köszönöm hogy elolvastad.

2019. dec. 11. 23:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Eddig nem válaszoltam, de figyelemmel követtem a kérdést. Most, hogy kaptál olyan válaszokat, amelyek függetlenek voltak attól, hogy mi is történt, leírnád kérlek? Talán ennek fényében sokkal hasznosabb választ is kaphatsz a kérdésedre. Szívesen válaszoltam volna eddig is, de már leírták előttem, amit akartam. Hogy nem mindig annak kell bocsánatot kérni, aki tévedett. Ha te most úgy érzed fontos neked, hogy együtt legyetek, akkor bocsáss meg. Ha fontosabb az igazad, akkor már rég szakíthattál volna, úgysem lesz a kapcsolatotoknak jövője. Csak egy válaszoló írta ezt, és jól le is pontozta mindenki, pedig igaza van.
2019. dec. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Azzal értek egyet,aki azt mondja yhogy nehéz úgy függetlennek lenni,hogy csak a te szemszögedből írtad le a sztorit.
2019. dec. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Megkérdezed, hogy kinek kéne bocsánatot kérni, majd te szépen leírod, hogy te semmi képen sem fogsz... Szóval semmi értelme nincs annak, amit írsz. És úgy tényleg nem lehet véleményt adni, hogy nem írod le, hogy min vesztetek össze. Ezt meg kéne beszélnetek egymással, ha szereted a barátnődet akkor a tudtára adod, hogy ez szarul esett neked és megbeszélitek a dolgot. A választ várod, de szinte minden válaszba bele kötsz, amiből azt lehet leszűrni, hogy te már magadban eldöntötted, hogy mi lesz és nem érdekel semmilyen válasz csak olyan ami egyet ért veled. Szóval semmi értelmét nem látom, hogy miért írtad ki a kérdést, ha csak a saját igazadat hangoztatod. A barátnődet meg aztán szépen keselyűnek hívod. Ha én lennék a barátnőd, akkor már régen szakítottam volna veled. A szimpátiámat már ott elvesztetted, amikor leírtad a papucs szót.
2019. dec. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"az ő oldalát szerintem prezentáltam azzal hogy az ő önkényesen eldöntötte nekem min szabad megsértődnöm és min nem, hiszen nekem pontosan úgy kell működnöm mint neki az ő kis világában."

#4 vagyok.

Te nem ő vagy, te a saját szemszögedből írod le, hogy ő mit gondol, meg, hogy te vagy az áldozat. A valóságban ez nem feltétlen van így. De miért nem mered leírni, hogy min hisztiztél be?

2019. dec. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A nevemet tudod mert nyilvános de a kedvedért #3 vagyok


A 8.-nak adott válaszodban pont azt írtad le amiről én is beszéltem, valszeg nem elég érhetően, minded a kontextuson múlik. Vegyük akkor az újpestes példád, ha én szapulom csak úgy, pedig tudom hogy te szereted az igen, bunkóság, azonban ha pl te kérdezted a véleményem és én megmondom hogy szerintem egy rakás --- és te ezen megsértődsz az már a baromságod. Mellesleg abból ahogy a kérdésben írtad tényleg úgy jön le hogy még te is bagatel dolognak gondolod,valszeg ebből van sokunknál a fennakadás. Írtad hogy a barátnőd önkényesen mondja meg hogy mi ok és mi nem, lehet én értem félre de ha tényleg egy átlag által bagatel dologról van szó akkor biza ezt az átlagember úgy nevezi hogy társadalmi norma.

2019. dec. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
a #4 a #14 válaszban nagyon jót írt, beszélsz itt arról hogy it az egyén véleménye számít nem az hogy más mit gondol, ugyanakkor viszont alapnak veszed hogy igazad van holott csak a saját szemszögedből látod a helyzetet. Én ha valakivel beszélek meg akarom érteni a gondolatmenetét, és ezáltal próbálni a mondanivalóm is úgy prezentálni ahogy azt a másik a lehető legjobban meg tudja érteni hogy ÉN mire gondoltam. És persze én meg amit ő mond akarom úgy érteni ahogy azt Ő gondolja mert azt nagyon nem járja hogy elbeszélünk egymás mellett.
2019. dec. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
És most jön a fekete leves, abból amit és ahogy eddig írtál nekem nagyon úgy tűnik hogy te az emberiség azon rétegébe tartozol aki szarik a másikra, csak neki lehet igaza, aki ellent mond az vagy hülye vagy hazudik, és szerintem mondanom sem kell hogy ez a fajta viselkedés nagyon toxikus.
2019. dec. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Akkor kerdező a te logikád alapján fontosabb egy focicsapat, mint az emberi kapcsolatok, a szerelmed.

Mivel nem írod le, nem lehet tudni, mi volt. Én utálom a focit, a párom imádja. Ezt el is mondjuk egymásnak, mégsem befolyásolja a kapcsolatunkat semmiben sem.

2019. dec. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szvsz itt nem a kiváltó dologról van szó, az tényleg lényegtelen.

Ez egy szimpla dominancia-harc két erős személyiség közt. Javaslatom, hogy szakítsatok, mert ez a kapcsolat nem lesz működőképes.

Ha egy komprommisszumot meg lehet kötni, akkor érdemes megkötni, de ha nem, akkor ne akard megkötni.

Az életben elért sikereknek egyébkènt az egyik titka az elveinkért való kiállás tűzön-vizen át, nem mellesleg a nők nagy része értékeli is ezt, itt viszont nem vagytok "egymás emberei".

Hogy a kontkrét kérdésre is válaszoljak, valóban nem bántunk meg olyat, akit szeretünk (sokadszorra meg pláne) számunkra lényegtelen, de számára lényeges dolgokkal. És akkor egy kérdés: az kizárt, hogy az a bizonyos dolog a párod számára lényegtelen volt?

2019. dec. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!