Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Hogy mondjam el, hogy már nem...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam el, hogy már nem vagyok ártatlan?

Figyelt kérdés

A párommal már 9 hónapja vagyunk együtt, boldogan. Az a baj, hogy mindketten tinédzserek vagyunk és lefeküdtünk (védekeztünk). Ami nyilván úgy értve nem volt baj, mivel szeretjük egymást, de nem tudom hogy reagálna az anyukám, ha megtudná (valószínűleg nem jól). Amikor legutóbb beszéltem vele hasonló témáról, azt mondta, hogy 18 éves koromig nem aludhatok fiúnál. Akkor ehhez most mit szólna? A helyzetemen ront, hogy az utóbbi időben észrevette, hogy máshogy viselkedem a barátommal. Sokkal közvetlenebbek vagyunk egymással, közelebbiek... Mint akik közt már minden megtörtént, ahogy ő mondta. Viszont mindig letagadtam, ahányszor kérdezte:( Pedig belegondolva lehet jobb lett volna, ha elmondom, mert bármi baj történik, nem akkor kéne megtudnia. Pl. a menstruációm sosem volt rendszeres, ezért mindig aggódhatok, hogy most ugyan miért nem jön meg, aztán mi van, ha egyszer nem a késés miatt :( És nem szeretek hazudni, mert rosszabb, ha lebukok, mintha elmondanám.

Legyetek szívesek kímélni az olyan véleményektől, hogy ennyi idősen még nem kellett volna, mert az én véleményem megmarad ígyis-úgyis. Úgy gondolom az az első, hogy testileg, majd mindenképpen lelkileg is készen álljon az ember erre. Hogy ne bánja meg. Meg persze tudja a felmerülő kockázatokat (betegségek, terhesség, védekezés). Nekem az egyetlen gátlásom ebben már csak az anyukám volt. Viszont nagyon sok minden másban is gátol, amin már próbálok változtatni, felhívni rá a figyelmét. Amit megért, csak egyetlen gyermekként nagyon félt. Viszont a szüzesség téma nagyon érzékenyen éri, mert ha egyszer elveszítem, nyilván nem lehet visszafordítani. Azonban eléggé érdekli mások véleménye (szinte már betegesen) és attól tart leginkább, hogy mások mit gondolnak majd róla, ha valahogy kitudódik (faluban élünk).



2020. máj. 20. 09:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyukád egyáltalán nem érti meg, akkor inkább ne mondd el.

Nem lehet rajtad látni, úgyhogy emiatt ne aggódj. Hiába mondja, hogy máshogy viselkedsz. Nem viselkedsz máshogy, csak belebeszélni. A barátoddal nemcsak a szex miatt lehet szorosabb a kapcsolat, hanem azért is, mert már jobban ismeritek egymást.

Ha mindig védekeztek, akkor nem kell izgulni, hogy vajon miért nem jön meg.

Ha nőgyógyászhoz kell menni, oda mehetsz egyedül, nem kell szülői engedély vagy kíséret.

2020. máj. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Hány éves vagy pontosan?

Anyukád szerinted hogy reagálna? Lehet, hogy elkezdene tiltani?

2020. máj. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az első hozzászólónak lehet igaza. De remélem nem készít ki lelkileg a dolog. Ha igen, csak akkor valld be neki, ha nagyon muszáj már, de akkor is ügyelj rá, hogy nagyon jó passzban legyen.
2020. máj. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges bevallani.
2020. máj. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Minek mondanád el? Gondolom anyukád se számol be neked a szexuális életéről. Csak mert gyerek vagy nem kötelező mindenbe beavatnod.
2020. máj. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Eleve hülyeség, hogy 18 éves korodig nem lehetne semmi, van, aki 18 éves kora után is felelőtlen, más meg 16 évesen is tud felelősséggel párkapcsolatban élni. Az érthető, hogy anyukád félt téged, de előbb-utóbb eljön az az idő, amikor neked kell döntened saját magadról. Ő valószínűleg olyan típus, hogy ezt nehezen fogja tudni elviselni, és mindig kontrollálni akar majd téged, illetve mindig a "külvilágnak" akar megfelelni. Látszólag "tökéletes" család, belülről meg mégsem az. Amúgy meg szerintem a falusiakat sem érdekli, hogy 16, 17 vagy 18 évesen szűz vagy-e, csak anyukádnak vannak torz gondolatai. Ha védekeztetek, védekeztek, és felelősen gondolkodtok, akkor nagy baj nem lehet, és ez a lényeg.
2020. máj. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon szigorú, és tudod, hogy rosszul fogadná, ne mondd el. Nem kötelező édesanyáddal nőgyógyászhoz menni, mással is mehetsz.

a kérdés hogy hány éves vagy?

2020. máj. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen anyukám van. Ő úgy "tanította" nekem, hogy házasságik kell várni. 19 vagyok most, 2 éve van barátom már lefeküdtünk anyámnak meg nem mondtam semmit. Nem kell erről tudnia. Nálam is volt már párszor, hogy megkérdezte, hogy ugye még nem feküdtetek le? Én rámondom,hogy nem persze és ennyi. Engem egyáltalán nem zavar, hogy mi lesz ha kitudódik. Én nem fogom neki elmondani ő meg éljen abba a hitbe hogy nem volt köztünk semmi. Neked sem kellene attól tartanod, hogy kitudódik. Ha te nem mondod el neki mástól se fogja megtudni
2020. máj. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Azert nagyon nem mindegy hogy eppen csak 14 vagy vagy mondjuk lassan 18.
2020. máj. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!