Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan akadt ki?

Figyelt kérdés

A barátnőm mikor megtudta hogy rengeteg pénzt adományozok (vagy vásárolok dolgokat) rászorulóknak illetve olyan művészeket támogatok akiket nagyra tartok, teljesen kikelt magából hogy azt a pénzt miért nem rá költöm. Eddig pedig egy forintot se kért tőlem, de ha normális dologra kellene, adtam volna!


Jelenleg ott tartunk hogy a legutolsó ilyen tétel az volt hogy egy nőnemű ismerősöm aki gyönyörűen rajzol egy digitális rajztáblára gyűjtött ko-fin, én pedig a maradék 94%-ot kifizettem neki névtelenül, azóta a barátnőm arra bíztat hogy létesítsek vele szexuális kapcsolatot akkor, őt pedig felejtsem el.


Nagyságrendileg olyan 100-150 ezer havonta amit elszórok ilyen dolgokra, beleszámolva a borravalókat és hasonló apróságokat is. Ehhez képest havonta 1 millió körül keresek (vállalkozásom van szóval változó, de 800 ezer és 1,1 millió között szokott lenni az átlag) tehát nem lehet mondani hogy a kenyérre valót osztogatom el.


1-1,5 éven belül tervezek venni egy nagyobb házat hogy össze tudjunk költözni, mondtam hogy el is tartanám, szóval ennyit arról a hisztijéről hogy ő nem kapna semmit tőlem.


Viszont jelenleg tényleg nem aggatom tele mindenféle legújabb almás telefonnal, Guccival, 10 kilós aranylánccal meg hasonló hülyeségekkel.


Ő még az anyjával él, ő tartja el, elég jó körülmények között (most vettek egy új lakást Bp egy előkelőbb kerületében) szóval az se indokolhatná a viselkedését hogy mást támogatok, náluk meg nézem hogy pakol ki a behajtócég.


Persze nem vagyok sóher, étteremben is gondolkodás nélkül fizetném én a számlát (sokan azt is elfelezik) bár arra is azt mondta hogy "ez a minimum". De tényleg "egy megkeseredett, irigy, komplexusos, szívtelen szörnyeteg" vagyok, csak mert úgy érzem hogy jogom van eldönteni mire és kinek adok pénzt?


Amúgy lassan 2 éve vagyunk együtt, kisebb megszakításokkal

Én 21/F vagyok, ő 19/L



2020. jún. 23. 03:11
A kérdező szavazást indított:
Jogosan
Nem volt jogos
Aranyásó, dobd ki
Vegyél neki is valami drágát, attól megnyugszik
38 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
F*szság amit csinálsz, de a nő is mászik a pénzre.
2020. jún. 23. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Én nem hagynám, hogy így beszéljen velem egy olyan személy, akivel elvileg jól megvagyunk és Szeret engem. Gondolom nem az fáj Neki, hogy havonta elmegy 100 ezred, hanem hogy nem csak Rá költesz, nem körülötte forog a világ. Szánalmas a csaj.
2020. jún. 23. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem tök kedves dolog, amit csinálsz. És ekkora fizetés mellett szerintem belefér, persze azért tegyél félre is stb.

Ha már kisebb-nagyobb megszakítások is voltak a kapcsolatban, és a lány ennyire pénzéhes és nem becsüli meg azt amije van, de téged állít be ilyennek.. Nem tudom milyen jövőt tudsz így elképzelni magatoknak.

2020. jún. 23. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Ha valóban segíteni akarnál, addig gyűjtedéd-fialtatnád a fölöslegedet, míg elég nem lesz olyan rendszert létrehozni, ami folyamatosan egyre jobban tud segíteni ott, ahol segíteni szeretnél. Ez most olyan, mint aki minden nap dobja a zsebpénzt a kölyöknek, de nem tanítja emberré válni és megállni a lábán.
2020. jún. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

21evesen 1,1millio. Nem semmi.



Milyen vallalkozas hoz ennyit egy 21evesnek?

2020. jún. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg valami családi vállalkozás vagy hasonló, mert 0-ról 21 évesen ezt a bevételt egy vállalkozásban sem lehet stabilizálni. Itt még nincsenek kialakulva a hosszútávú megrendelői körök és semmi egyéb sem ahhoz, hogy ez valós legyen. Ha tévedek, annak csak örülök, egészségére.


Viszont ez a kérdés inkább dicsekvésnek tűnik, mint valós segítségkérésnek, ugyanis aki saját, jövedelmező vállalkozást tart fenn, az nem lehet olyan bolond, hogy ennyit sem ért meg és tudja kezelni a problémát...

Amit meg csinálsz, még ha meg is teheted, fejetlen pénzszórás. Kb. Az a szint, amikor a Molnár Krisztián és hasonló "streamereknek" küldik a nagy összegeket. Jobb nem lesz max. ideiglenesen, viszont egyszer ez a pénzcsap is elzáródhat és akkor mi lesz velük? Illetve nem ártana, ha gondolnál magadra is és előbb a te életed tennéd rendbe, mert így szép és jó, hogy adományozol, de bármikor beüthet a krach.

2020. jún. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem dicsekedni akartam, hanem idegen emberek véleményét részrehajlás nélkül hogy kinek van igaza.


Spórolok is (mondtam hogy nem veszek mindenféle Guccit meg 10 kilós aranyláncot mert haszontalan, felesleges) hiszen jövőre házat szeretnék venni.


Egy alapítványt létrehozni pedig azért nem szeretnék mert már létező, sokkal nagyobb alapítványoknak adom inkább a pénzt (pl Unicef) vagy célzottan annak az embernek akinek és amire szánom.



És nem családi cég, saját egyéni vállalkozás amit 18 évesen alapítottam mikor rájöttem hogy egy bizonyos terméken óriási árrés van, könnyű előállítani és hatalmas a kereslet rá. Több mint 10x-es haszon.

Igen, lehet ilyet is. Nem, nem pénznyomda, LSD labor vagy bordélyház ha erre volt kihegyezve a kérdés.

2020. jún. 23. 12:07
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Es erre az oriasi dologra egy 18eves jon ra 0 tapasztalattal. Aha.


Senki nem csinalja, senkinek nem jutott eszebe azok kozul akik veszik ezt a valamit. Mert hat ugye oriasi a kereslet ra. 😂



Koszi a napi kamut.

2020. jún. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem kamu

És nem én jöttem rá, külföldön nagyon elterjedt, itthon viszont nem, mindenki külföldről rendelte pont emiatt.


A 0 tapasztalatot se mondanám, van a családban vállalkozó illetve gazdász szakra jártam gimibe és jelenleg egyetemre is, szóval van némi fogalmam a dolgokról.



De ez a kérdés szempontjából teljesen lényegtelen. Akik ezen a részén nem tudnak túllendülni, azok képzeljék azt hogy a lottón nyertem és részletekben vehetem csak fel a pénzt.



Pont az ilyen ezúgysesikerülhet emberekből lesznek azok az irigyek akik mindennek elmondanak ha bebizonyítja valaki hogy mégis. Érdemes megnézni hogy hány világvállalat indult így...


A testépítés is ilyen. Van aki kigyúrja magát, más meg csak nézi a hurkáit és panaszkodik hogy úgyse sikerülne, ilyen a genetikája.


Az emberek is csak állnak napi 8 órát a futószalag mellett és panaszkodnak hogy csak szerencsém volt és olyan nem létezik hogy pénz kemény munka nélkül.


Csak egy tippet mondok.

Lakások vétele egyetemvárosokban és azok kiadása.


És rengeteg olyan van mint én, van aki nagyobb nyilvánosságot is kap. Pl az a srác aki telefontokokat gyárt vagy az aki a zöldségeivel a legrangosabb magyar éttermek beszállítója.



Azthiszem ezzel megválaszoltam az ilyen jellegű kommenteket és jöhetnek válaszok a kérdés eredeti témájára!

2020. jún. 23. 13:26
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A csaj nagyon rá van állva a pénzedre, elég egyértelmű hogy az elsődleges célja neki is profitálni belőled. Eddig nem kért, mert félt hogy elijeszt vele. Most hogy megtudta mit csinálsz, féltékeny lett a másikra, hirtelen szörny lettél, mert nem neki fizetsz annyit.


Egyébként ez az eltartás szöveg nagyon gáz, attól hogy bőségesen van háttered, ilyenekkel csak azokat fogod kifogni akik a zöldhasút látják csupán benned. Egyrészt azt is jelzi hogy lehet adományozol, de valami nem stimmel ahogy az emberekhez állsz.

2020. jún. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!