Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Milyen tanácsokat adnátok?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen tanácsokat adnátok?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok 188 cm és elég szálkás. 63-67 kg között. Mondjuk köszönhetem ezt a betegségemnek. Konkrétan mind a kettőt mert a családban senki nem nött akkorára mint én. Amit most leírok talán egy regény lesz. A fogalmazás miatt és a helyesírási hibák miatt ne kövezzetek meg légyszíves. Diszgráfiás vagyok így nehezemre esik ez. A témából már gondolhatjátok hogy miről fog szólni de azért leírom részletesen. Speciális fizika, matematika tagozaton tanulok és egyre többször látom hogy az osztályból egyre több fiúnak/lánynak van bártnője/barátja. Lassan már a baráti körömben is. Ugye mindig amikor van egy osztály, akkor a hasonló emberek megtalálják egymást. A menő jó kiállású fiúk lesznek barátok stb stb.... Én egy ilyen mindenkivel jóba vagyok de nem vagyok az osztály bohóca sem és a kis kedvenc se szerencsére. Van egy szükkebb baráti köröm de bármikor bárkivel el tudok beszélgetni bármiről kivéve ha lány. Soha se tudtam behatárólni magamat talán nem vagyok érett ahhoz hogy ki tudjam mutatni a saját dolgaimat és el tudjam mondani. Ugye mint írtam 17 vagyok és mint mindenkinél nálam is vannak hormonok és sok lányon megakad a figyelmem de soha sincs olyan pillanat amikor tudnék valamit kezdeményezni. Van egy bátyám és mondhatni jó testvérek vagyunk. Mint bátyám gyakran róla veszek példát. Ő most 20 éves és még nem volt senkije. Pont most nyáron a családban sokmindenkit meglátogattunk és a bérmakeresztapja csodálkozott azon hogy a család megy és nincs a tesóm mellet egy hölgyemény. Elmesélte hogy hogy a fia már 16 évesen hazavitt valakit. Elmesélte azt a sztorit amikor hazavitte a lányt és elég humoros ha gondoljátok elmesélem.


Na de ha már tudjátok az életemet leírom a kérdéseim. Talán azért vagyok szerencsétlen a lányok terén mert csúnya vagyok, vagy mert nem volt példa amit a tesómtól láttam volna, vagy esetleg saját magamnak köszönhetem hogy itt vagyok vagy legutolsó sorban ez baj hogy 17 évesen csak eddig anyám kezét fogtam?



2020. júl. 29. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom. Nem hiszem, hogy a csúnyaságodon múlna. Ha akarsz változni én ajánlom a Sikerre Hangolva YouTube csatornát, nekem sokat segített.


Engem érdekelne a történet.😉

2020. júl. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy vettem észre, a lányoknál nem igazán a kinézet számít.

Én azt mondanám, hogy azért vagy szerencsétlen lányok terén, mert nem próbálkozol vagy mert tapasztalat kell meg önbizalom.


Ami fontos: kicsi a valószínűsége, hogy suliban ismered meg életed szerelmét. Próbálkozz.

Visszautasít egy akibe szerelmes vagy. Elmondjam mi történik utána? Nagyon fog fájni. Üresnek fogod magad érezni. Talán egy hétig is kitart.


Utána?

El is felejted a lányt és találsz mást.

Ha visszautasít valaki még nem buktad a jövőbeli feleségedet. Volt nekem is nem tudom hány lány, akivel házasságot vizionáltam. Elmondom, béna voltam és féltem egyáltalán beszélgetni velük szemtől szemben. Elrontottam, fájt. Elmondom mi történt. Haladtam tovább.


Amit viszont gyakorolnod kell, hogy hogyan menj oda valakihez és beszélgess.

Nem viccelek. Ezt gyakorolni kell, hogy amikor élesben megy, akkor ne hezitálj majd és magabiztosabb legyél. Meg kell tapasztalnod, hogyha valami hülyeséget mondasz, még nem fog összedőlni a világ. Én ezt úgy gyakoroltam, hogy nyaraláson vadidegenekkel nekiálltam beszélgetni. A beszélgetési képességed meg ezután javulni fog. Mit kell mondanod, mikor mondjad stb.


Láttál egy népszerű fiút lányok társaságában. Tök jó neki...

És akkor elgondolkozol, hogy ugyan miért lett ő népszerű és te miért nem?

Azt fogják mondani az emberek, hogy "Jaj, mert gazdag a srác meg a csajok csak a bunkókat akarják blablabla" meg hasonló dolgokat. Van 1-2 dolog benne (gazdagokat egyes lányok szeretik és a bunkóknak meg van önbizalmuk), de a legjobban lebontva 2 ok miatt lehet ez:


1. A srác élete során végig népszerű volt valamilyen úton-módon. Valamilyen élete volt, ami miatt ő mindig is egy kedvelt figura volt és ebbe beletanult.

2. Szerencsétlen volt. Csak aztán elkezdett a komfortzónáján kívülre menni, kísérletezgetett a beszélgetéssel, utánaolvasott stb. MEGTANULTA, hogy hogyan beszélgessen és épített magának elég önbizalmat, hogy leszarja a következményeket és mások véleményét.


Barátom, a legjobb lenne, ha elkezdenél emberekkel beszélgetni.

Nem, nincs semmi se ami hátráltatna ebben téged. Nincs kifogás. Odamész egy random osztálytársadhoz és beszélgetsz vele. Lehet, hogy mondasz valami furát, majd előbb-utóbb beletanulsz, hogy mit milyen szituációban érdemes mondani.

2020. júl. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%

Bocs, második vagyok.

Azzal még kiegészíteném, hogy tökmindegy mennyire hiszed, hogy egy lány túl jó hozzád. Nem igaz.

Esetleg még azzal vigyáznék, hogyha nem vagyok formában, ergó nem tudom megvédeni magam, akkor kerülném az olyan lányokat, akiknek van pasijuk.


Tudom, ez az önbizalom dolog nehéz. Nem könnyű megtanulni, hogy te is érsz valamit. Biztos lesz valaki, aki azt mondja, hogy "Ilyen rondán akarsz próbálkozni? Pffff..." vagy "Nem mondták már, hogy idegesítő vagy?". Ilyenkor szard le az ilyen kommenteket.

A szalámis pizzát se szereti mindenki. Te szereted. Sőt, vannak ismerőseid, akik szeretik. Attól még, mert egy hülye gyerek azt mondja, hogy hülye vagy mert ezt szereted, nem fogod megutálni.

2020. júl. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Egyik haveromnak írtam ezt a novellát, gondoltam ide illő

Bocsi, a helyesírási hibákért.


Amit én csináltam:

A 17 éves voltam, amikor a 4 fős szűk haveri körömből az egyik legjobb haveromnak lett barátnője és kevesebb időt kezdett el velünk tölteni (hívás közben lehalkította magát, nem jött programokra, suliszünetekben a barátnőjénél volt).

Ez így elég rosszul eset nekünk, de mára már megszoktuk, igaz kicsit elhidegültünk ettől a havertól.

Lényeg az, hogy én nem foglakozdtam lányokkal. Annyira jól elvoltam, eltudtam magam foglalni, hogy nem éreztem szükségesnek, hogy elkezdjek csajozni.

Aztán következett a baj. A másik legjobb haverom elkezdett intenzíven tanulni, ergo neki is nagyon korlátozott lett a szabadideje.

Egyedül éreztem magam, nem volt kivel helyekre menni, ilyenek...


Történt a következő dolog:

Még abban a hónapban megláttam egy lányt a folyosón, aki rámmosolygott. Visszanézve az akkori énemre; egy szépség és szörnyeteg pillanat volt az.

Nem volt nagyon hajstílusom, szemüldököm össze-vissza állt, szóval nem törödtem nagyon a kinézetemmel.

Elhatároztam, hogy elhívom azt a lányt valahova.

Semmi önbizalmam se volt, gyáva voltam, teljes idegben voltam, mivel még soha se csináltam ilyent. Végül az egyik osztálytársammal küldtem az osztályába egy virágcsokrot és egy levelet (igen, gyáva voltam).

A lány végül igent mondott! Elvittem fagyizni, de a végén azt mondta, hogy ez így nem müködne, szóval teljesen magam alatt voltam.


Itt jön a lényeg:

Elkezdtem a személyiségemen dolgozni, fejleszteni azt.

Elkezdtem a külsőmmel foglalkozni.

Elkezdtem megszüntetni azokat a problémákat, amik miatt rosszul éreztem magam.


Az önbizalmamat azzal fejlesztettem, hogy másikhoz odamentem egyik haverrel csak úgy beszélgetni, időt kérdezni, idegen túristát játszani.

Felmentem az angol /r/rateme nevű subredditre, ahol tanácsot kértem, hogyan tudnék a külsőmön javítani.

Új hajat vágattam - megtanultam beállítani, kiszedettem a szemöldököm, az összes gatyi ruhámat kidobtam és helyette újjakat vettem, rendszeresen borotválkozom (szakáll és bajusz nem tetszik).

Ezek melett azokon a dolgokon is változtattam amit utáltam magamban. Nagyon hosszű és sürű lábszőrömön végigmentem 12mm hajnyíróval és újra elkezdtem rövidnadrágot hordani és strandra járni. Elkezdtem aktívszenes fehéritő fogkrémet használni és végre újra megtudom mutatni a mosolyom.

Emelett új hobbik után néztem. Olyan hobbikat kerestem, amiket élvezek is és szeretem is őket csinálni. Elkezdtem sportolni, kicsit edzeni.


Összegezve tehát:

Az 1 év önfejlesztés volt életem legjobb döntése. Külsőre és belsőre is gyökerestül megváltoztam. Megszerettem magam és a saját társaságom. Egy pár találása mostmár nem szükség számomra a boldogsághoz, hanem opció.

Ezek után simán odatudok menni egy lányhoz, jól eltudok velük beszélni. Nem mondom azt, hogy nem izgulok, de inkább egyre kevesebbet.


Jelenleg még szingli vagyok. Az elmúlt fél évben 4 lánynál próbálkoztam.

Az egyiknél én utasítottam vissza, mert nem éreztem, hogy összhangban vagyunk.

A másik lebarátzónázott. A harmadikkal a távolság és a tanulás miatt nem müködött volna egy kapcsolat. A negyedik pedig ghostolt (nem ír vissza).


Ha bármilyen kérdésed van, esetleg tanácsra lenne szükséged, akkor nyugodtan írj!

Ha pedig esetleg egy képet küldenél privátba, akkor tudnék segíteni és őszinte véleményt mondani. 19/F

2020. júl. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Dr. Gyarmathy Éva: Diszlexia című könyve letölthető innen.

avkf.hu › wp-content › uploads › 2020/03 › Gyarmathy-...

PDF

és emlékezete azért gyenge, mert az egymás után jövő információkat nem tudja tárolni. ... álló specifikus kognitív folyamatok közötti kapcsolatot, amely így megcáfolja az egyetlen ... szenzitív periódusa főleg az óvodáskorra esik, ezért erre a korosztályra ... hagyományos, a részképességkieséseket jelző (diszlexia, diszgráfia, ...


Komoly kapcsolat nárcisztikus személyiségzavarral élő társsal ...

barokeszter.hu › 2016/07/25 › komoly-kapcsolat-narcis...

2016. júl. 25. - A téma a komoly kapcsolat, házasság egy nárcival, illetve az, mire ... empátia, és képtelen egészséges, intim interperszonális kapcsolat kialakítására. ... (Azért nehéz ez, mert a szerelmes ember ezt teszi: a másikra ... majd megbeszéljük, most nem ér rá, én vagyok túl érzékeny… ... Orditottam..mar csúnyán.

2020. júl. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%

#5 ez mi akar lenni? Nekem nagyon off gyanús...

#2-4 jól leírták, nekem is adtak pár hasznos tanácsot

2020. júl. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!