Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Szakítanátok ebben a helyzetben?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítanátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Barátommal 1 éve vagyok együtt és én még tanulok. Ő dolgozik és rohadtul nem érti meg, hogy tanulnom kell. Minden nap itt liheg a nyakamba és nem hagy tanulni, hiába veszem a kezembe a füzetet folyamatosan nyalogatja az arcom aztán hisztizik, hogy nem puszilom meg, mert tanulnék. Ez nem is elég folyton beszél hozzám, de értelmetlenül, mert ugyan azt szajkózza. Ha nem itt van nálam, hanem otthon vagy nem tudom hol akkor folyton csipogtatja a telefonom és elvárja, hogy egyből válaszoljak neki. Nem 5 percel utána, hanem mielőtt elküldi 4 másodperccel. Nem is függök annyira ezen a szaron, hogy csetelgessek vele. Pénteken délután elhívott a barátnőm sétálni egy kicsit a városba ezt mondtam barátomnak, hogy akkor nem leszek otthon erre teljesen kiakadt, mi az, hogy elmegyek nélküle bárhova is.

A hab a tetején: pénteken eljött hozzánk amikor nem voltan itthon anyumékhoz, hogy lecsekkoljon, nem-e pasit vittem haza. Ez normális?? Múltkor már mondtam, hogy adhatna egy kis teret, de nem nagyon érdekelte, csak megsértődött. Aztán hisztuzik nekem állandóan, hogy olyan fura vagyok vele. A múltkor amikor tanulni akartam aztán nem tudtam elzavarni semnek az lett az eredménye, hogy kaptam egy egyest. Mit csináljak vele? Gonosz lenne ezért szakítani?


2021. márc. 23. 12:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Szakítanék.
2021. márc. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Mond el neki, hogy mit érzel. Ha rosszul reagál vagy megsértődik én a helyedben szakítanék vele. :(
2021. márc. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljátok megbeszélni, amennyiben lehet vele. Bár eléggé úgy tűnik, hogy csak a saját oldalát mérlegeli, de hátha sikerül vele megértetni a problémát, köztük azt is hogy a jövőd függ tőle.
2021. márc. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%

"Minden nap itt liheg a nyakamba"

"folyamatosan nyalogatja az arcom"

Mi ő, valami kutya? 😂


"folyton csipogtatja a telefonom"

Ha ez zavar, akkor pont erre találták ki a Messengerekben a "Némítás" funkciót, aztán ha kész vagy a dolgaiddal, akkor válaszolsz neki.


"nem leszek otthon erre teljesen kiakadt, mi az, hogy elmegyek nélküle bárhova is."

Ez már az egyik jele a beteges féltékenységnek. Ez ellen lépni kell, mert csak rosszabb lesz! (Vagy neked azzal, hogy beszélsz vele, vagy rosszabb esetben szakítasz vele, vagy pedig neki azzal, hogy meg jön az esze).


"pénteken eljött hozzánk amikor nem voltan itthon anyumékhoz, hogy lecsekkoljon, nem-e pasit vittem haza. Ez normális??"

Nem, nem az.

Muszáj tenned valamit ezzel kapcsolatban!


Összegzés:

Ülj le vele, és beszéld meg vele, hogy amit csinál, az számodra kellemetlen, és ha nem hajlandó ezt megérteni, és nem akar változtatni, akkor sajnos muszáj leszel szakítani vele, bármennyire is fájdalmas lesz a szakítás.

De hidd el, hogy ebben az esetben a szakítással sokkal több fájdalmat, és idegességet fogsz magadnak megspórolni!

2021. márc. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem hagy tanulni, mert azt akarja, hogy csak rá figylej, és betegesen féltékeny is, uralni akar téged. Nem lepődnék meg, ha mondjuk egy év után ott tartanátok, hogy megtiltja, hogy a barátaiddal találkozz, vagy elmenj nélküle bárhova, folyton gyanúsítgat (bár már most is azt teszi) meg a telefonod ellenőrizgeti. Egyáltalán nem lenne gonosz szakítani, bár ő valószínűleg könyörögne, hogy ne tedd, és akár fenyegetőzne is, hogy kárt tesz magában
2021. márc. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez már beteges, én szakitanék. De próbálj meg vele erről beszélni, ha nem megy akkor szakíts.
2021. márc. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%

Toxic a gyerek.

Szakítanék. Mondjuk készülj fel arra, hogy a fejében összehoz valakivel, mert számára olyan nem létezik, hogy csak magadtól szakítottál, kell legyen valakid.

2021. márc. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%
Dobd ki, és inkább a tanulásra koncentrálj. Pasid lehet még 100.
2021. márc. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy paranoid magatartás forma, lehetséges hogy súlyos. Sajnos ebbe csak eggyüttélés során lehet rendesen belekostolni, úgyhogy amig teheted szerintem szakíts. Ahogy az előttem szoló írta, tuti beképzel valamit a szakítás okáról és lehet zaklatás is belőle.
2021. márc. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
86%
Kicsit túlzásba viszi a dolgokat, ha téged zavar akkor szakíts.
2021. márc. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!