Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Mi lehet a baj velem?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehet a baj velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mostanában egyre többet felmerül bennem a bizonytalanság, hogy valóban jó-e, hogy együtt vagyok a párommal. 2 éve vagyunk együtt, nagyon szeretjük egymást. Sokszor veszekedtünk, de mindig megoldottuk, megbeszéltük együtt. Nagyon szeretem őt, ez nem kérdés. Ő a párom egyben lelkitársam, bizalmasom, legjobb barátom.

Ez mind szép és jó... Na de miért fog el a bizonytalanság, hogy biztos vele kéne lennem?

Ha vele vagyok nagyon jól elvagyunk,stb. Nagyon figyelmes, segítőkész, törődő velem.

A párommal ezt már megbeszéltem, segít ahogyan tud, de sajnos ő sem sejti mi a probléma...

Múlthétvégén annyira jól éreztem magam vele. Azt éreztem ennél szerelmesebb nem is lehetek. Aztán a hétköznapokon elbizonytalanodom...

Mitől lehet ez?



Minden választ köszönök!


17/L & 17/F



2021. máj. 10. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem semmi nem lehet folyton szerelmes az ember,ilyen egy párkapcsolat,örülj neki hogy van aztán kész.
2021. máj. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nézz utána az ambivalens kötődési minta kifejezés jelentésének.
2021. máj. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 MemoTube98 ***** válasza:
0%
Mi a probléma woman?
2021. máj. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez természetes érzés, sok emberben felmerül egy kapcsolat során, hogy "biztos vele kéne lennem?" és társai kérdések.


Van, hogy néha elbizonytalanodik az ember, de ha a párod szeret és erről beszéltetek, ő melletted van és te is tényleg szereted, akkor itt nincs is probléma

2021. máj. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Panni, megkaptam a prividet.


Rövid válasz: semmi baj veled! Egyszerűen túlgondolod. A szerelem magas hőfoka nem fenntartható folyamatosan, a hullámzásnak, kilengéseknek bele kell férniük.


Hosszabb válasz: 17 évesen teljesen normális, ha valaki csak ún. ambivalesen tud kötődni. Alakulóban az énképed, az önértékelésed, kritikus vagy a világgal és magaddal szemben stb. Szinte sosem vagy nyugodt, sem stabil ott bent, igaz? Ha majd később, felnőtt korodra sem sikerül stabilabb kapcsolati formákra való képességet felépítened magadban, az igencsak rombolja az ember életmőségét. Nyilván van tapasztalataod a jelenlegi párkapcsolatodban, de ahogy érlelődsz, fejlődsz stb, változik maga a kapcsolat is, aminek résztvevője vagy. Párhuzamosan az is kell változzon.


Az ambivalencia a kötődésben több formában is megnyilvánulhat. Példákat mondok.

-se veled, se nélküled kapcsolat,

-gyere közel de ne túl közel: hintázatás a kapcsolaton belül,

-neheztelés-konfliktus (veszekedés)-kibékülés ciklusok vég nélküli ismételgetése.


Az ambivalns kötődés okai a gyermekkorban kersendők. Ált. a korai anya-gyermek kapcsolat volt diszharmonikus, ezt a mintát követi tudat alatt későbbeikben is az ember.


Sok boldogságot és figyeljetek egymásra a továbbiakban is! Jó utat együtt.

2021. máj. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!