Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Normális ez a helyzet?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális ez a helyzet?

Figyelt kérdés
A barátom most érettségizik (mivel Romániában élünk) és kb semennyi időt nem szentel rám. Vagy tanul,vagy otthon segít,vagy a barátaival van. Ez így megy egy hónapja már. Suliban ha találkozunk,2 hete volt a kicsengetése,ott is futkosott össze vissza, engem egyedül hagyott úgy hogy csak 3 fiút ismertem jól csak,és tudja jól hogy nehezen ismerkedek idegenekkel. Max 1 és fél órát töltött velem s mikor látta,hogy valami bajom van félrehívott beszélni s mikor mondtam hogy mi a bajom bocsánatot kért és én még akartam vele beszélni,de már elhívták. Ebből nem csináltam nagy ügyet csak azért rohadtul rosszul esik,mert úgy érzem hogy a barátai fontosabbak neki. Igaz,a barátok is fontosak,elismerem,csak úgy viselkedik mindtha én csak azért lennék hogy legyek. Gondoltam még csak egy hét van érettségiig,utánna ha ez tovább megy akkor beszélek vele,csak neki nem tetszik ez a téma. De már elegem kezd lenni. Messengeren is csak este ír,akkor is rohadtul keveset. Én kell érdeklődjek mindig róla ha ír,ő rólam azon kívül hogy rámír soha semmit. De a barátaival azokkal beszél mindig,mert egész nap online. Kérlek adjatok valami tanácsot,mivel ezt lassan nem bírom. Én neki próbálok mindenben segíteni,mellette állok mindenben,támogatom. De őt mindha nem is érdekelné.

2021. jún. 19. 12:00
 1/10 A kérdező kommentje:
Jajj és én 17/l,ő 20/f
2021. jún. 19. 12:05
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindig nehéz helyzet, mert nem tudjuk tényleg a vizsgák miatt nincs ideje, vagy alapból már elhalt a kapcsolat. A sulin kívüli viselkedése normális, tanulás mellett tényleg nem lesz ideje (ráadásul Romániában sokkal nagyobbak az elvárások, mint Mo-n, de majd meglátod te is), de hogy suliban se beszél veled vagy nem tölt veled legalább egy kis időt, az már furább, lehet tehernek érzi a kapcsolatot. Hogy csak most vagy véglegesen, azt nem fogjuk tudni, te érzed igazán vagy majd az idő eldönti.


Ő most elég nagy nyomás alatt van, nem kell neki segítség. Eleve nem is tudsz segíteni, neki kell tanulnia. Nem kell mellette állni, mert nem tudsz csinálni semmit, nincs szüksége rá. Amiket jelenleg csinálsz, az egyébként se nem támogatás, se nem mellette állás, mert feleslegesen terheled tovább, folyamatosan zaklatod és követelsz, szomorúnak mutatod magad hogy bűntudata legyen, amivel csak még jobban eltolod magadtól és tehernek érez. Talán ezért van inkább a haverokkal, akik nem kérik számon minden pillanatban és nem lesz rossz kedvük, mert otthagyja őket valami miatt. Rossz persze hogy nem tudtok annyi időt tölteni együtt, de tudod hogy mi miatt és mennyire fontos neki ez.


Korábban lehetett volna olyat csinálni, hogy jó előre megbeszélitek hogyan alakítsátok a napotokat, hogy egy fél-1 órás beszélgetés azért beleférjen egy héten, azon kívül meg elfogadod hogy nincs ideje most és adsz neki teret, időt. Mivel 1 hét van hátra, várd meg míg lenyomja és majd utána meglátod hogy alakul a kapcsolatotok, mennyire keres, mennyire akar veled lenni. Ha nem akar, akkor nem tudod erőltetni, nem tudsz ellene csinálni semmit.

2021. jún. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Biztos b..zi dugjon a haverjaival ne veled...egyáltalán minek pocsékolod rá az idődet?...hülye ez a gyerek.
2021. jún. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2-es ,egyáltalán nem terhelem. Legalábbis nem zaklatom. Megvárom míg ő ír,nem zavarom. Egyszer mutattam magam szomorúnak akkor mikor igénybe se vett.
2021. jún. 19. 12:46
 5/10 A kérdező kommentje:
Van egy ismerősöm,ő is érettségizik,van barátnője,mégis időt szakít rá,mindig.
2021. jún. 19. 12:48
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#3 Kitalálom: te vagy a hős, aki tudja mi kell a csajoknak, csak a csajok nem tudják hogy ki vagy, mert hozzád se szólnak. Fáj biztos, hogy levegőnek néznek, de ne az ismeretlen srácon verd le, használd a jobb kezed.
2021. jún. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát ha a barátaira is tud időt szakítani, akkor sztem rád is tudnia kéne.
2021. jún. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Most én is tanulok (egyetemen, vizsgára) és a barátnőmnek keveset írok. A barátaimmal egyrészt azért beszélek, mert együtt tanulunk, másrészt az teljesen kötetlen, kikapcsol és nem kell odafigyelni. Amikor a barátnőmnek írok, mindig figyelek, olyankor szeretek időt szakítani arra, hogy átgondoljam és közben rá gondolok. Sőt, ha chatelünk 10-20 percet, akkor van, hogy egész nap rá gondolok és nem is tudok a tanulásra koncentrálni. Nem lehet, hogy ilyesmi van nálatok is?

Ha meg mondtad neki hogy rosszul esett és bocsánatot is kért, az ezt erősíti. Hogy észre sem vette, hogy hanyagolva érzed magad és sajnálj is. Szerintem légy türelemmel. És te leszel a legjobb barátnő, hogy megvárod, amíg túl van nehezén és kicsit ki tud engedni

2021. jún. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó köszi, ez lesz mindenképp nálam
2021. jún. 20. 07:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem érettségi, meg alapból szétszórt típus. Probálj vele erről beszéletni, ha rá ér (ténylegesen).
2021. júl. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!