Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Felmérés a párkapcsolatban?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felmérés a párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Kedves olvasó!


Egy kutatást végzek, aminek az a célja, hogy tinédzserek párkapcsolatát vizsgálom meg, az emberek empatikusságat.

Felvázolok egy kitalált történetet és arra kérlek titeket, hogy mondjátok el a véleményeteket, hogy ti mit tennétek a fiú helyett.


" Van egy lány, meg egy fiú, megismerkednek interneten keresztül, 3 hónap eltelik a kapcsolatukbol, minden szép és jó. Egy fiú ráír a nőre és azt írja:"Szeretlek (szív szimbólum)", a lány válasza pedig:"énis énis (szív szinbólum)". Ezt követően (kb rá 3 hónapra) a lány fiùkkal fotózkodott, volt egy fiú akit utált (vagyis a barátjának ezt mondta) és csinált a fiúval egy videót ahol a hátára dől, simogatja a hátát. A lány egy falusi környezetböl származik, távol a városoktol. Ezek a dolgok azután történtek amiután városra került, egy új környezetbe. A fiù nagyon rosszúl viselte ezt, szakítani akart a lánnyal, de nem tette, mert eközben mindenki a lány ellen fordúlt, bántották, ûtötték (pont a tettei miatt), még az anyukájának is hazudott a.lány. Ha a fiú picit is megsértődött a lányra, a lány egyből megvágta magát, öngyilkos akart lenni, kint a hidegben aludt. A lány azt mondta a fiùnak, hogy nem tudta miért tette, de megváltozott. A megváltozás alatt minden social media alkalmazást törölt, ezután csak a fiúval foglalkozott. A fiú azt érezte szakítani akar, mert már nem bízik a lányban. A fiú egy jómódú, városi fiú, van keresete, mindene."


Ezt a történetet felolvastam több embernek is, különböző vallásunak. A nagyon Isten hívők, Baptisták, Katólikusok azt mondták megbkcsájtanak, de példáúl az amerikai emberek viszont nemet mondtak. Érdekes, hogy az ázsiaiak jobban megbocsájtanak, míg európaiak és amerikaiak kevésbé. Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is, figyeljetek a részletekre, válaszaitokat támasszátok alá érvekkel. Lehetőleg egy ember csak egyszer válaszoljon. Ha veletek történt volna ez meg, mit tennétek?



2021. dec. 24. 08:57
1 2
 11/18 anonim válasza:
80%

Kérdező, Te biztos nem vagy szakember és valószínűleg a “kutatás” sem magasröptű. Tanulj meg fogalmazni és helyesen írni, kutatási eredményeket csak úgy tudsz publikálni. Egyébként felmérés válaszokat nem minősítünk semmilyen formában, mert befolyásolja az eredményeket.

Kérlek, hogy ezt ne kötekedésnek, csak jószándékú meglátásnak vedd.


Kellemes pihenést, boldog karácsonyt! :)

2021. dec. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
79%
Rég otthagytam volna, rühellem az ilyen érzelmi zsarolós, drámázós kreténeket. Megszégyenítik a valóban kilátástalan helyzetben lett öngyilkosok emlékét, mert ezek a kis pcsák egy percig nem akarnak azok lenni, csak teszik az agyukat össze-vissza. Nem mellesleg bele se gondolnak, milyen mély lelki sebeket ejtenek a zsarolt félben.
2021. dec. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
47%
Azt vizsgald hogy miert vagy ilyen rohadt buta
2021. dec. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

A megbocsátás ( a nem haragszom), nem jelenti azt, hogy felvállalom, hozzákötöm az életemet.

Voltaképpen egy halmozottan sérült, drogos, pszichés beteg embert a szülei kell felkarolják és orvosi kezelés alá tereljék.

2021. dec. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Kedves 11. Én nem magyar származásu vagyok, Amerikában születtem, a Magyar nyelvet egyetemen tanultam, sajnálom, ha a kifejezéseim nem tökéletesek.


Kellemes ünnepeket.

2021. dec. 25. 10:15
 16/18 A kérdező kommentje:

Kedves 12!


Köszönöm a válaszodat. Van benne igazság.


Kellemes ünnepeket.

2021. dec. 25. 10:16
 17/18 A kérdező kommentje:

Kedves 14!


Ez pontosan így van, nagyon jó meglátásod van.


Kellemes ünnepeker kívánok!

2021. dec. 25. 10:17
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

"A lány azt mondta a fiùnak, hogy nem tudta miért tette, de megváltozott." Nem lehet tartósan megváltozni addig amíg az egyén nincs tisztában az ok és okozattal.


A válasz jellem függő, mind két fél részéről.


Dönthet úgy a fiú, hogy ad neki még egy esélyt azzal a feltétellel, hogy a lány nem követheti el ugyan ezeket a hibákat. Ebben az esetben rengeteg türelem és megértésre lesz szükség a fiúnak a lánynak pedig arra, hogy folyamatosan változzon és ne essen vissza. Ha ez beteljesül, akkor egy nagyon értékes kapcsolat lehet.


Dönthet viszont úgy is, hogy az egésznek véget vet, hiszen nem élvezetes egy kapcsolat úgy, hogy folyamatos ellentmondásos elvárások körül éljük az életünket. Mellesleg nem szép dolog saját belátásunk szerint megváltoztatgatni az embereket, mert önmagunk sem vagyunk tökéletesek plána nem mindenható istenek.


Ez a kapcsolat csak akkor működhet elméletben, ha mind két félnek azonosak az elképzeléseik és ezek által cselekszenek.


Tanulságos az ember és a kígyó története.

"Egy férfi útközben hazafelé látott egy megsebesült kígyót.

Úgy döntött, hogy hazaviszi magának és ápolni fogja míg fel nem épül.

A kígyó felépülése után halálos mérgével meg marta a férfit és mikor az ajtón kifelé siklot meg kérdezte

- Miért martál meg ? Hisz én segítettem neked !

- Igen segítettél, de én akkor is csak egy kígyó vagyok, kinek ez a dolga.."


Az a kérdés, hogy a lány alapvetőleg micsoda legbelül. Mert ha az ami a férfi akkor van rá esély, viszont ha kígyó, akkor időpazarlás reménykedni..

2021. dec. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!