Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Ez normális? Mit kéne tennem?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez normális? Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

A barátommal nemrég lettünk egy évesek, egy év van köztünk, ő 17 én 16 éves vagyok.

A szüleim összesen 2 napot engednek találkozni. Abból az egyik egy 2 órás délután, tanulós, de mi hozzuk el akkor is húgomat suliból tehát nincs időnk kettesben lenni, a másik alkalom pedig hétvége és akkor is max 6 órára engednek át.

Anyám egyfolytában jön azzal, hogy biztos a párom erőlteti ezeket a találkozókat, az ottalvás felvetése pedig őrült vitába torkollott. Általában a párom meghallgat és jól kezeli, de egy éve konkrétan semmilyen változás nem történt a szüleim részéről, egyszerűen fogalmam sincs mit tudnék csinálni.

Nem akarom elveszíteni őt a szüleim miatt.

A lefekvésről akkor ne is beszéljünk, a szüleim betegesen félnek attól, hogy le merek feküdni vele az ő engedélyük nélkül. Ez normális? Ha nem mit kéne tennem?



2021. dec. 28. 22:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, a párom udvarias a szüleimmel, velem pedig nagyon figyelmes, egy rossz szavam nem lehet rá, de a szüleimnek sem. Egy suliba járunk de nem sok időnk van beszélgetni vagy egyáltalán találkozni, hisz tiszteletben tartjuk a másik barátokkal vagy osztálytársakkal töltött idejét.
2021. dec. 28. 22:54
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen normális a helyzet, a tipikus túlféltő szülő. Szerintem a barátod meg tudja érteni a helyzetet, vagyis ha szakítotok, az nem emiatt lesz. Továbba 6 óra simán elég arra, hogy akár le is feküdjetek, szóval meg tudjátok oldani akár ezt is.:)
2021. dec. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg még annyit hozzátennék, hogy sajnos (vagy nem sajnos), de ki kell használnod a kiskapukat. A szüleid viszik túlzásba, ezért néha ilyenhez kell folyamodni.
2021. dec. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ott akadt meg a szemem, hogy "a szüleim betegesen félnek attól, hogy le merek feküdni vele az ő engedélyük nélkül". Szerintem ez az a része, amit nem nekik kell eldönteniük. Én se kértem engedélyt, mikor elvesztettem a szűzességem, és a szexhez soha nem is fogok. Ez két emberre tartozik, rád és a barátodra
2021. dec. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Arra asszociálok, hogy fiú-lány kapcsolatról van itt szó. Szerintem az, hogyha egy szülő félti a gyermekét az természetes. De, hogyha túlfélti az nem jó. Az, hogy szinte skatulyába zár téged 16 évesen, ez pedig szerintem beteges. A szexuális életetek pedig alapvetően a ti dolgotok. A szülő maximum annyit tehet, hogy felvilágosítanak benneteket a biztonságos szexről.
2021. dec. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem beszéltél még a szüleiddel hogy mégis mi a bajuk a barátoddal?

Egyébként amiket írtál az alapján egy nagyon egészséges kapcsolatotok van, úgyértem hogy nincs az hogy csak egymással kell lennetek. Itt most tetszik, nemtetszik a szülő a méreg a kapcsolatban.

Egyébként azt még nem próbáltad hogy mondjuk délután "elmész az egyik barátnődhöz", akit a szüleid is ismernek, és ameddig ő falaz neked, addig lehetsz a barátoddal. Tudom hogy nem szép hazudni, de azért az durván túlzás amit a szüleid csinálnak.

2021. dec. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én barátnőmet annyira félti az anyja a szexről, hogy mikor kiderült, hogy beszélünk, elvette a telefonját..
2021. dec. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ugyan ez volt mint a #7 írt.
2022. jan. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!