Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » A barátom azt hiszem depresszi...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom azt hiszem depressziós, és félek, hogy bántani fogja magát, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pár napja a barátommal beszélgettünk 1-2 dologról, többek között arról is szó esett, hogy fél, hogy elveszít, meg ilyesmik. Egyik pillanatban még nagyon jókat beszélgettünk, viccelődtünk, a másik pillanatban pedig ezt az üzetetet küldte : "amúgy tudtad, hogy a vizes botova nem vág ?" én nagyon megilletődtem ezen mondat láttán, majd rákérdeztem, hogy mit akar a borotvával, és azt mondta, hogy csak borotválkozik. Azt mondtam nki, hogy elhiszem. Majd erre írta ezt: "mivel azt mondtad, hogy mindent elmondhatok neked, ezért elmondom.szóval .. megakartam magam vágni, de nem tettem" .. én itt már nagyon megrémültem, mert nem tudom mit csinálnék, ha csak egy kicsit is bántaná magát. Tudni kell, hogy ő már nemrégiben is bántotta magát, többször is. Megbeszéltük ezt a borotvás dolgot, majd ezután nagyon furcsán kezdett viselkedni. A válaszai csak ezekből álltak:jó, rendben, értem, oké stb stb(azt tudni kell, hogy nagyon bőbeszédű, és soha nem szokott 1-2 szóba válaszolni, csak ha valami gondja van). Nagyon sokszor megkérdeztem tőle, hogy van-e valami baja, segíthetek-e valamiben neki, de folyton csak annyit mondott, hogy "nincs semmi baj, de köszönöm, hogy aggódsz". De érzem, hogy nem mondott igazat, tudom, hogy valami gondja van, de nem szeretné elmondani. Mintha nem akarna közel engedni magához(ami egyébként nem tagadom, bánt, de itt most nem ez a lényeg, hanem Ő). Gondoltam fent maradok vele ameddig el nem alszik, nehogy valami orbitális hülyeséget csináljon magával. Ezt így is tettem, fent maradtam vele, amíg el nem aludt, de ami az előtt történt, mielőtt elaludt volna, azon nagyon hanyat dobtam magam. Azt mondta, hogy nem kívánja az alvást, de ne haragudjak, ha bealszik, nem az ő hibája. Ezt nem pontosan értettem, ezért rákérdeztem, hogy hogy érti, és azt mondta, hogy bevett pár gyógyszert .. Altatót, és nyugtatót pontosabban. A kettőből összesen 5-6 szemet vett be, de alkohollal. Nagyon félek, hogy bántani fogja magát(megvágja, vagy rosszabb esetben begyógyszerezi magát .. vagy még rosszabb). Már 1-2 napja ilyen a hangulata, szűkszavú, folyton csak azt mondja, hogy ő nem fontos, nem szereti magát stb. Nagyon félek, és nem tudom mit tegyek. Ha valaki tudna valami tippet adni, azt nagyon megköszönném !
2015. aug. 6. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Beszéld meg vele hogy menjen el egy pszichológushoz mert ez nem kis bajra utal!!
2015. aug. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Es mivan ezen fura en mindig ilyen vagyok kete tudnam torni az asztalt baaszot egy élet..
2015. aug. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha ez tényleg komoly, akkor ezt személyesen kell megbeszélnetek. Találkozzatok, vedd át az irányítást, NE beszélj erről egy ideig. Menjetek el kettesben egy jó helyre, érezzétek jól magatokat, mert csak az hozhatja ki abból amibe belecsöppent, ha jól érzi magát, és ha te vagy a barátnője, akkor bizony veled kell, hogy a legjobban érezze magát. Én ugyanezt átéltem egy barátnőmmel.
2015. aug. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Személyesen beszélj vele erről.
2015. aug. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!