Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Mit tegyek ha mindig az...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha mindig az exemre gondolok?

Figyelt kérdés
Nem arról van szó, hogy szeretem és vissza akarom kapni hanem valahogy "bosszút" akarok rajta állni amiért a kapcsolatunk végén és szakítás után is mindig sikerült valamivel megbántania. Már ott tartunk, hogy letiltott és így már írni sem tudok neki. Neki már van más és nem is érdeklem, de nekem ő az első és az utolsó gondolatom egész nap. Mindig arra gondolok, hogy ha ír mert vissza akar kapni akkor én ugyan azt csinálom majd mint ő meg ilyenek. Akár mit csinálok rá gondolok így 3 hónap után is. Valaki volt már így? Mit kéne tennem, hogy ne gondoljak rá? 16f
2016. jan. 30. 13:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az exen bosszút állni kicsinyes és lealacsonyító dolog, ne csináld!

Inkább találj ki valamit, ami eltereli a figyelmedet. Ha rajtakapod magadat, hogy rágondolsz, akkor ülj le és nézz meg egy epizódot valami kaszabolós sorozatból, amiben véletlenül sincs hangsúlyos szerelmi szál; vagy lökj be egy jó zúzós CD-t, és dúdolj együtt vele; vagy játssz fél órácskát valami jó játékkal; vagy olvass egy izgalmas könyvet. Bármi jó, ami eltereli a figyelmedet, és rászoktat, hogy ne rajta kattogjon az agyad.


Nem szabad válaszolnod neki, akármit is ír, szóval a legjobb lenne, ha letiltanád te is facebookon, vagy kevésbé radikális húzással érve némítanád és archiválnád a beszélgetéseiteket, így majd nem látod, ha új üzenetet kapsz tőle.


Nem utolsósorban pedig, koncentrálj a jövődre! Még ha nincs is olyan ember a környezetedben, akiben a potenciális következő párodat látnád, tudatosítsd magadban, hogy lesz olyan. Például: "Hű, ez egy tök jó film, egyáltalán nem nyálas, ha lesz megint valakim, mindenképpen megnézem vele.", vagy "Egész szép ez a szám, ha megtetszik valaki, elküldöm majd neki."


Kérd meg a barátaidat, hogy hívjanak el ide-oda, de ne hagyjanak inni, attól csak még inkább beletemetkezel az exed gondolatába - és véletlenül se említsék az exedet, akkor se, ha jót akarnak azzal, hogy "Alaposan kibeszéled magadból". Járjatok el moziba, sportoljatok, játsszatok együtt a gépen, vagy mit tudom én, amit szerettek és együtt szoktatok csinálni!


Gondolj arra, hogy ő már nem része az életedben - most már egyedül vagy, szingli, szabad, azt csinálsz, amit akarsz, szóval szórakozz jól, és ne pazarolj rá több időt! :) Fel a fejjel!

2016. jan. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

*rá gondolsz

*húzással éLve


Bocsi, gyorsan gépeltem. XD

2016. jan. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Igazából én nem is akarok busszút állni rajta csak így elgondolom, hogy mit csinálnek ha. Na és annyit veszek észre, hogy már megint rá gondolok. Azóta elkezdtem edzeni, haverokkal lógni sokkal többet és játszani is, de ugyan úgy mindig eszembe jut és ez az ami zavar.
2016. jan. 30. 13:38
 4/10 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom tanácsolni, ha valami rossz történik az életedben, vállald érte a felelősséget, hogy lehet miattad történt így, és nem miatta, lehetséges hogy nem ok nélkül bántott meg, lehet hogy nem törődtél vele eleget, nem kényeztetted, lehet hogy ő úgy látta hogy csak kihasználtad. Általában a nők úgy működnek, hogyha kapnak törődést akkor viszonozzák akármilyen formában, tehát ők elvárják, hogy először kapjanak, de azt általában duplán adják vissza, vagy legalábbis duplán szeretnék visszaadni, és igyekeznek.


Nos és most jöjjön az hogy ez miért kapcsolódik a kérdésedhez, azért elsősorban, mert neked bűntudatod van, azért akarsz bosszút állni, mert legbelül lehet tudod, hogy nem raktál bele mindent ebbe a dologba, lehet hogy nem is szeretted igazán ezt a lányt, csak testileg vonzó volt és ezért bántott téged az a dolog, hogy egy ilyen "piti" lányka, akit csak ki akartál használni dobott téged, - amivel nyilvánvalóan le is alacsonyított egy kicsit - és nem te dobtad őt.(tudatalattid lehet csak kihasználni akarta, a tudatos éned meg rózsaszín ködben úszott) Bosszú maga ami lejátszódik benned szerintem, hogy felszedd újra, és most te dobjad, hogy megmutasd neki, hogy mennyire nem érdekelt sosem téged ő.(Kivéve a rózsíszín ködben, ami eltakarta előled a valóságot)


Így hogy nem ismerlek titeket, csak ezek jöttek belőlem, hogy igazak-e vagy sem, azt saját belátásod szerint tudod megítélni, az hogy mit fogsz írni erre, ha fogsz írni valamit, figyelj a mellkasodra, hogy szúr-e, vagy rossz érzés tölti el, mert az jelzi hogy hazudsz magadnak.:)

2016. jan. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én tényleg szerettem és nem akartam kihasználni. Nyáron lett volna elég sok alkalmam, hogy ott hagyjam, de nem tettem. Én nagyon is törődtem a kapcsolatunkal. Mikor voltam nyári gyakorlaton és minden nap 4:30kor kellett kelnem én akkor is maradtam vele 12-1ig csak mert ő beszélni akart még és nem akart még aludni. Persze nem csak ennyi volt ami azt jelentené, hogy törődtem vele. Mivel elég távol lakunk egymástól nem nagyon tudtunk találkozni, de miután elmondta a szüleinek én hetente 3-4 alkalommal mentem hozzá pedig oda-vissza 3 óra az út. Szóval én mindent tőlem telhetőt megtettem a kapcsolatért.
2016. jan. 30. 13:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Nos akkor tévedtem, ilyen esetben akkor még az lehet, ha túlzottan ragaszkodsz(ragaszkodtál) hozzá, mert akkor meg az önbizalmad hiányát érezheti meg, hogy nélküle neked nem lesz senkid, meg nélküle neked nincs életed, és ez is egy rossz érzetet kelthet egy lányban, nem a biztonság érzetét..:/ Mert hát ha nem tud úgy előre tekinteni rád, mint egy családfentartó apuka, aki a jövőre tekintve is jól el tudja tartani a családot, őt stb stb, akkor az megint csak ilyen szélsőséges következményekkel jár.
2016. jan. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És itt nem arról van szó, hogy csak azért szeretett volna téged, hogy majd jól eltartod őt, hanem maga a biztonság érzete, a kilátástalan jövő érzete kelt félelmet a lányban.
2016. jan. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az önbizalmammal nincs baj. Jó szakmát tanulok, a jegyeim majdnem mind ötös szóval el is tudtam volna tartani. Bár a ragaszkodás az lehet a baj mert ha én megszeretek valakit azt nagyon nehezen engedem el és egész nap vele lennék.
2016. jan. 30. 14:16
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor pedig a másik része a dolognak, ami szintén a biztonsághoz kapcsolódik, hogy alapjáraton mindenkinek kell hagyni szabad teret, és mindenkinek kell lennie szabad térnek, ő félt, hogy ettől meg lesz fosztva előbb utóbb, és hanyagolnia kell miattad a barátait, ismerőseit, szórakoztató tevékenységeit. Egy lány akkor tud igazán felnézni a csávójára, ha mindezek megvannak neki mellette is, tehát ha vannak barátaid akikkel gyakran lógsz, akik közé beviszed és felvállalod őt, tehát szeretik, ha van életed is mellettük, és szeretik azt látni, hogy ebből az életből kibújva velük egy magasabb szinten vagy. Mert ha neked az az alapszint ha vele vagy, és amúgy meg van mellette a tanulás, és ő csak ezt tudja űberelni, amit lehet hogy te magad sem élvezel(mármint a tanulást), tehát ő az egyetlen jó dolog az életedben, akkor ő ezt megérzi, és nem akar amolyan egyetlen fő támasztóoszlop lenni(mert így ha ő meging egy kicsit, és összekaptok valamin, akkor dől az egész). Nehéz ezt megfogalmazni, de a lényeg hogy mellette ha van normális életed, és tényleg okés vagy magaddal, akkor nem értem hogy miért hagyna el a csajszi..:D Még ilyenkor az lehet, hogy kevésnek érezte magát hozzád, vagy tököm tudja, nem ismerlek titeket:D Mert mondjuk az lehet jó ok arra, hogy a csajszi nem volt magával okés, és nem akart neked rosszat, csak ezt nem merte kimondani, és inkább eltaszított magától, úgy hogy bunkó volt..:D Mert sok ilyen van, akik nem merik felvállalni az érzéseiket normális formában, és ha erre kerülne a sor megijednek, és inkább a könnyebbik utat választják.. Lehet zavarta őt valami magával kapcsolatban, ebben a kapcsolatban, fogalmam sincs..:D
2016. jan. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindig hagytam neki szabadteret. Féltékeny sem voltam soha. Mikor mondta, hogy pár barátnővel és baráttal mennek egy buliba csak megkérdeztem, hogy mikorra ér haza és ennyi. Szóval hagytam őt, hogy azt csináljon amit akarjon. Amúgy mindig mikor mentem hozzá előtte vagy ő hozta fel vagy én és megbeszéltük jó e mind a kettőnknek. Én szakítottam vele mert a végénél már nem akarta, hogy menjek, alig írt vissza vagy ha írt akkor is alig. Aztán kiderült, hogy másik fiú volt a dologban és ő nem szeretett csak nem akarta elmondani nehogy megbántson. Utána még beszéltünk és mindig felhozta, hogy ők most milyen boldogok, mennyire fontos neki az új fiú stb.
2016. jan. 30. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!