Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Nekem tetszik a hajam nem...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nekem tetszik a hajam nem vágatom le-mondta a fiú a lánynak. Ebből az egy mondatból megítélhető egy teljes párkapcsolati probléma? Szerintem igen!

Figyelt kérdés

Képzeljük el a szitut. Fiú és lány, egy pár. A fiúnak hosszú a haja. Azt mondja a lány: vágasd már le. Mire a fiú: nekem tetszik. Nem vágatom.

Vajon ebből a rövid beszélgetésből megítélhető egy teljes párkapcsolat és annak halálra ítélt volta?

Mert mi van ebben a rövid diskurzusban? Van egy pár az egyiknek van egy véleménye valamiről. A másik meg közli: le van szarva a véleményed te úgy gondolod én így, és úgy lesz ahogy én gondolom. Mert ez az ÉN DOLGOM nem a TIÉD. Vagyis, az egyik fél én és te relációban gondolkodik, és nem MI-ben, mai nagy különbség.

Van az én, és van a te. De nincs mi.

vagy túlkombinálom?

Ja, nem én vagyok a pár egyik tagja.


2016. márc. 9. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Túlkombinálod. Erre lehet a lánynak az a reakciója teljesen nyugodtan, hogy "ok". ettől még nincs halálra ítélve egy kapcsolat. A gondolatmenetedben több helyen is van bukkanó.
2016. márc. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Stark2000 ***** válasza:
Ez nekem bonyolult, de amúgy meg ha már KAPCSOLATBAN vannak, akkor nyilván tetszik a lánynak a srác. Ha tetszik neki, szereti, akkor elfogadhatná hosszú hajjal is, vagy ezt csak én gondolom így? Plusz, ha tetszik neki, akkor nyilván nem a hosszú haj miatt érez majd visszataszítottságot. Ha a fiú szemszögét nézem, akkor lehetne megértőbb talán, báár.. én így is a lányt tartom "hibásnak". Ha egy ilyen kis problémából elefántot csináltak és szakítottak, akkor nem hiszem, hogy érettek lennének egy kapcsolatra.. vagy lehet, hogy érettek, csak nem illenek össze. Ez kis semmiség.. felnőttek módjára meglehetne beszélni mindenféle vita nélkül nagyon egyszerűen, csak nézni kéne mind a két félnek a másik szemszögét, és belegondolni abba. Egyébként nem értem, egyesek hogy bírnak ilyenekből ekkora problémákat szülni. Én 16 éves vagyok, barátnőm 15. Fél éve vagyunk együtt.. eddig mindent sikerült megbeszélni, eddig egyszer veszekedtünk egy kicsit erősebben, de amúgy meg megtudunk beszélni minden problémát. (És ezzel most nem hencegni akarok, hogy jahjj, nekem de jó kapcsolatom van!) Amúgy hány évesek a kapcsolatban lévő személyek?
2016. márc. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Firedoom ***** válasza:

Most ezt nem ertem.

A fiúnak hosszu a haja, de a lánynak ez nem tetszik ezert le akarja vagattatni?

Szerintem a lany ebben az esetben maximum kozolheti, hogy neki nem tetszik es a fiú egyéni döntése, hogy levagatja-e.

Es ettol miert lenne halálra ítélve egy kapcsolat? Ha ezek miatt a lany megsertodne es otthagyna a srácot akkor mar megbocsáss, de ritka hisztis egy teremtés lenne.

2016. márc. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sajnos senki se érti a lényeget.

A történetben a haj ABSZOLÚT lényegtelen.

Csak egy példa. Csajk egy eset.

Egx véleménykülönbség a felek között ami arra mutat rá hogy az egyik fél a másik véleményét semmibe veszi nem szempont számára.

Azért ezt nem olyan nehéz felfogni szerintem.

Nem a haj számít!

Hanem az hogy az egyik azt mondja szerintem ennek így kéne lennie. Mire a másik: nem lesz úgy. És miért nem? mert én azt mondtam hogy nem.

2016. márc. 9. 16:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg a lány akaratos. A "vágasd már le" nem éppen olyan hangnem, amelyben ezt közölni kéne. És a válaszodban azt írtad, hogy "a lány szerint le kéne vágatnia" (nem só szerint), de ez a baj. A lány szerint nem "kéne", hanem le kell vágatnia. Inkább negatív, parancsoló jellegű a lány mondata. Innentől pedig logikai bukfenc a gondolatmenet.


A másik. Ha hiányzik bizonyos esetekben a "mi" egy kapcsolatból, akkor sincs gond. Mindketten elmondják a véleményüket és ettől meg lehet egyezni a dolog végkimenetelében. Sőt, ha annyira a "mi"-re törekedik két ember, akkor elveszíti a személyiségét. Szinte minden ember másként gondolkodik és egy picivel különbözik a vélemény. Azért, mret van valakink, nem kell nekünk is azonos véleményen lenni és az ő szavait ismételgetni. A lényeg, hogy meg tudjanak egyezni, ha muszáj. (Rengeteg esetben nem muszáj)

2016. márc. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az életnek viszont rengeteg olyan területe van amikor csak a "mi" hozhat döntést mert scak így van értelme.

Lakás gyerek de akár egy nyaralás is.

Itt nem lehet én és te. Itt csak mi lehet.

2016. márc. 9. 19:33
 7/9 Firedoom ***** válasza:
Akkor hozz fel oylan példát ami egyertelmuen kifejezi azt amit akarsz.
2016. márc. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
amikor összejöttek akkor is hosszu volt, akkor minek jöttek össze, haj nem 2hét alatt nö meg.
2016. márc. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ki vagy te, Sztálin unokája? Lassan azt is elvárod tőle, hogy arról is kikérje a véleményed, hogy mikor mehet el wc-re?
2016. júl. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!