Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Mit tegyek, hogy az anyukám...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy az anyukám ne utálja a szerelmemet?

Figyelt kérdés
Hogy szerettessem, vagy legalábbis fogadtassam el az édesanyámmal a jelenlegi páromat? Én 16 éves leszek, a barátom 27. (Az előző kapcsolatomban is ekkora volt a korkülönbség, de azzal semmi baja nem volt). Az interneten ismerkedtünk meg, ő török, így sokáig angolul beszélgettünk, mire én megtanultam az ő nyelvét. De az anyukám nagyon félreismerte - azok után, hogy két szót sem váltottak - és el akar tiltani tőle, illetve mindig azt mondja, hogy sosem fogja áldását adni a kapcsolatra. Mit tehetnék, hogy lássa, nem olyan a szerelmem, mint amilyennek hiszi?

2016. márc. 23. 09:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem véletlen, hogy Te sem mertél semmit sem írni a barátodról, szóval minden bizonnyal jogos az anyuka félelme, így én az ő pártján állok.
2016. márc. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy nem mertem semmit sem írni? Gondoltam nem az ő személyiségjellemzése a legfontosabb ebben a helyzetben, mivel én nyilván jónak tartom őt, hiszen, akkor nem lenne kapcsolat.
2016. márc. 23. 10:13
 3/19 anonim ***** válasza:

Lehet ragaszkodni ehhez az állásponthoz, és akkor arra jutunk, hogy édesanyád a Te döntésedben, emberismeretedben nem bízik. Ha ehhez ragaszkodsz, akkor bizonyíts neki.

Ha esetleg mégis csak elképzelhető, hogy a párod valami konkrét személyiségjegyében rejlik a probléma, akkor a konkrét tanácshoz tudni kellene mi az.

2016. márc. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

"Én 16 éves leszek, a barátom 27. "

Na, te sem vagy normális.

2016. márc. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Jó rendben, kifejtem, hogy mi az, amit édesanyám kifogásol a páromban. (Ja egyébként kedves utolsó, részleteznéd miért is nem vagyok normális? Szerintem nem a korkülönbség határoz meg egy kapcsolatot, amennyiben más a meglátásod, szívesen meghallgatom a véleményed).


Nos anyukám úgy véli, a barátom túlságosan féltékeny és indulatos hozzám. Valamiért a fejébe vette, hogy én biztos nem akarok igazán komoly kapcsolatot a szerelmemtől, aki már családot tervez velem, és hogy nem szép dolog így játszani az érzelmeivel, holott nem erről van szó. Azt sem kedveli a páromban, hogy már szeretne összeköltözni (de ettől függetlenül tudja, hogy várnia kell). Illetve fél a vallásától, és a kultúrától is, amiben nevelkedett. Szerinte az én feminista elveim összeegyeztethetetlenek az ő ,,begyöpösödött" gondolkodásával. Ami egyébként nincs neki, ám erről lehetetlen meggyőzni az anyukámat. Pedig megígértem már, hogy amint csadort akarnak rám erőltetni, azonnal szakítok (nem mintha ez szóba jött volna). A barátom többször próbált bevágódni, és küzd, hogy egy kicsit egyszerűbb legyen a helyzetünk, mert tudja, hogy kiskorú vagyok, és így nagyon is számít, a szüleim mit gondolnak, de eddig semmi sikerrel. Nagyon elvagyok keseredve, és úgy érzem, bármit is tesz, sosem lehet elég jó nekik.

2016. márc. 23. 13:59
 6/19 anonim ***** válasza:

#5:

"Szerintem nem a korkülönbség határoz meg egy kapcsolatot, "

De, a kapcsolatban is vannak normák. Ha egy 27 éves felnőtt férfi egy 16 éves (kis)lány szintjén van agyilag, ott gondok vannak. Neki nem ilyen korú lányokkal kellene foglalkoznia. FOgalmam sincs, egy majdnem 30 éves férfi mit akar egy ilyen korú lánytól. Egy ilyen kapcsolat nem lehet hosszú távú.

Szégyelleném, ha a lányom ilyen kapcsolatokba menne bele.

A szöveged alapján próbálod magad intelligensnek beállítani, de egy intelligens lány nem megy bele ilyen kapcsolatokba.

Ja bocsi, 16 LESZEL. Te még gyerek vagy, de nagyon. Fogalmam sincs, miért kell játszanod a nagylányt, neekm csak egy kis pi.csa jut rólad eszembe.

2016. márc. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

És gondolom, egy 27 évesnek vannak szexuális igényei. Te meg ezeket 15(!) évesen fogod kielégíteni?

Ne haragudj, de ez a viselkedés kiábrándító és undorító.

2016. márc. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Sajnálom, ha így gondolod, de tényleg. Engem ezzel befolyásolni nem tudsz, nyilvánvalóan gondolhatod, hogy nem fogok kapcsolatot szakítani, mert az interneten egy ismeretlen valaki lep*csázott. Régebben még felháborítottak volna ezek a megbélyegzések, de ma már tudom, hogy ez a normális reakció egy ilyen szituációra. Nyilván máshogy vélekednél, ha ismernél engem és ezt az egész helyzetet.

A nemi életemre/életünkre nem tudom mennyiben vonatkozott a kérdésem, úgy hiszem, semennyiben, de ismételten köszönöm a kedves szavakat.

Az, hogy intelligensnek akarok tűnni nem tudom igaz-e. Szerintem normális emberi dolog, hogy nem akarok ostoba liba fényében tetszelegni. Aki csak okosnak akar látszani, az egyetlen esetben sem hat annak, mivel inkább primitívnek és erőltetettnek érezzük. Magamat nem tudom objektíven megítélni, ez tény, de minden beképzeltség nélkül állíthatom, hogy nem lehetek sík hülye, ha egy 27 éves, egyetemet végzett ember képes komolyan venni.


De hálás vagyok a sok hasznos válaszért a kérdésemre érkezően! Most már 100%-ig tudom, hogy szerettessem meg a páromat az édesanyámmal!

2016. márc. 23. 15:27
 9/19 anonim ***** válasza:

" Szerintem nem a korkülönbség határoz meg egy kapcsolatot"


- Aztán sorolod, milyen tipikus problémák merültek fel a kapcsolatotokban, amit édesanyád is észrevett.

És lehetsz akármennyire érett, ha a párod is a korának megfelelő érettséggel rendelkezne, volna lehetősége és/vagy nem félne egy érett kapcsolattól/nőtől, nem veled kezdene. Ez tény, ahogy az is, hogy a diplomától senki sem válik éretté.

2016. márc. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Igen, leírtam a problémákat, amiket anyukám KÉPZELT. Hozzátettem azt is, hogy ez mind csak az ő fejében létezik, mivelhogy nem is ismeri a páromat.

Egyébként egy szóval nem mondtam, hogy a barátom érett. A férfiak ebben a korban még bőven a tizenévesek értelmi szintjén állnak, még ha ez olykor nem is látszik. Illetve vannak kivételek is, de bizton állíthatom, hogy ebben a kapcsolatban én vagyok a döntéshozó, és az, aki képes tisztán gondolkodni.

2016. márc. 23. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!