Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » 18 évesen összeköltözni korai?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

18 évesen összeköltözni korai?

Figyelt kérdés
A barátom külföldön dolgozott, mire haza jött a lakótársaival felbomlott az albérletük, így hozzánk jött egy hétre amíg itthon volt, utána ment volna vissza, azonban a munkáltató tologatta a visszamenetelet, végül 3 hét után sem lett belőle semmi, azóta nálunk lakik, 2 hete elkezdett dolgozni, Anyu azt mondta neki, amíg talpra nem áll nyugodtan maradjon. Szóval már több mint egy hónapja "együtt" lakunk. No de én most érettségizek, szeptembertől Budapestre fogok egyetemre járni, mindenképp költöznék, de eddig úgy volt, hogy csak egy szobát bérelnék, más egyetemistákkal. Azonban, hogy így alakult a dolog, a barátommal (21 éves) arra gondoltunk, hogy akár mehetnénk közös albérletbe is, hiszen már így is majdhogynem együtt élünk. Ő dolgozik és én is dolgoznék a suli mellett, amikor tudnék, már tavaly nyáron is dolgoztam, érettségi után is megyek egyből ugyanoda, szóval el tudnám intézni, hogy akkor mehessek dolgozni, amikor éppen van rá időm, emellett ezentúl azt a pénzt, amit Anya azért kap, mert félárva vagyok, Anyu elutalná nekem. Szóval a megélhetéssel úgy érzem nem lenne probléma, csak azzal, hogy kicsit úgy érzem korai, hiszen még csak 4 hónapja vagyunk együtt. Nagyon szeretjük egymást, egyikünknek sem volt még hasonló kapcsolata, ami ennyire szoros lett volna. Szerintetek lehet ebből problémánk?

2016. máj. 25. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:

4 hónapja vagytok együtt, de összeköltöznél vele már ilyen korán? Sőt, elég érdekes hogy nálatok van mióta.

Ha szakítotok mi lesz? A közös életben meg még több nehézség lesz. Mosás, takarítás, stb. Budapesten meg főleg...felelőtlenség még nektek ez.

2016. máj. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Andicika ***** válasza:
Szerintem is még egy kicsit korai...
2016. máj. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak 2 kérdés:

Ha szakítotok/összevesztek/különmentek akkor te hova és kihez fogsz menni Budapesten?!

Vagy, ha még is te maradsz az albérletben és ő megy el, miből fogod fizetni egyedül?!

2016. máj. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Mi sem költöztünk össze, pedig harmadik éve vagyunk együtt Bp.-n egyetemen. Tudom, hogy most együtt laktok, de mivel ott vannak a szüleitek, ez más tészta. Én akkor azt éreztem, hogy ez vmiféle elvárás, de nem. Mindenki elfogadta, sőt örült is neki, hogy nem költözünk össze; ez engem is megnyugtatott. Meg akkor te lennél a "háziasszony", szóval nemcsak magadról kellene gondoskodnod, ami 18 évesen még elég nagy feladat, pláne munka mellett. Az első 1-2 hétben még minden szép és jó lenne (talán most is úgy érzed), de ha bejönnek a vizsgák, vagy csak fárasztó napod volt, akkor borzalmas.


Belegondolva még ha ott vagytok egymás mellett, nem nagyon fogtok randira menni, üldögélni egymás mellett egy padon, madárcsicsergéssel,... Csak beültök tv-t nézni, vagy tanultok; egymás mellett éltek. Megszokjátok egymást és a srácot semmi sem motiválja majd, hogy pedálozzon (virág, színház, buli,...).

2016. máj. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A koraiságtól félek én is, arra a kérdésre pedig, hogy ha szakítunk mi lesz, nyilván akkor az eredeti terv, megyek más egyetemistákkal közös albérletbe. Arra pedig, hogy furcsa, hogy nálunk van, szerintem egyáltalán nem az, mivel amikor haza jött, nem volt hova mennie, mivel az albérlet felbomlott, a szüleivel nagyon régóta nem tartja a kapcsolatot, jó okok miatt, rajtuk kívül pedig más rokonai nincsenek, szerintem teljesen normális, hogy leültem és megbeszéltem Anyával, hogy egy hét múlva menne vissza külföldre, addig had maradjon, amikor pedig nem úgy alakult ahogy tervezte, szerintem normális, hogy Anya sem hagyta, hogy az utcára menjen. Az utolsó válaszolónak köszönöm, valami ilyesmitől félek!
2016. máj. 25. 18:10
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaj.. Mindenki annyira tudja mondani a negatívumokat. :)


Természetes, hogy "befogadtátok". Abban egyetértek az előttem válaszolókkal, hogy teljesen más, ha úgy laktok együtt, hogy ott vannak a szülők, minth egyedül laknátok. Abban is egyetértek, hogy felelősség. Azzal sincs baj, hogy anyukád ad pénzt, te is dolgozol, a barátod is, gyakorlatilag lesz miből megélni. Most leírom az én példámat, és hidd el, ha ugyan ezt a kérdést kiírnám, az emberek 99%-a le akarna beszélni róla, pont ezért nem teszem.


18 éves vagyok (nyár végén töltöm a 19-et) de nem ez tesz egy embert felnőtté, kérlek. Egy ember, akkor számít felnőttnek, amikor gondolkodásban és viselkedésben megérik hozzá. Na ezt most magadról csak te tudod eldönteni. 26 éves a barátom (nem érdekel kinek sok ez a korkülönbség, köszönöm) és érettségi után úgyszintén Budapestre tervezünk összeköltözni (több órára a családunktól). 7 hónapja vagyunk együtt, tehát nem évek óta. És nyilván most jöhetnek a rosszakaró kommentek és a húdebölcs emberek, akik megmondják hogy fél év múlva szakítani fogunk. Ha sor kerülne rá, lenne hova mennem, azért jó ha egy ilyen helyet te is biztosítasz valahol. De én teljesen biztos vagyok abban, hogy nem lesz ebből gond.


Magadat te ismered, neked kell tudni, hogy elbírnál-e egy ilyen feladattal. Mi nem dönthetünk helyetted, hiszen mi ebből csak annyit látunk hogy "4 hónap, 18 év kontra 21 év". Ezek csak számok, amik nem jelentenek semmit. Semmivel nem jobb az, ha valaki 4 év után költözik össze a szerelmével, mint ha 4 hónap után. A kor sem mérvadó, már leírtam, nem ez tesz valakit felnőtté. Az meg hogy ez olyan embereknek nem tetszik, akik gyakorlatilag "senkik" (hiszen nincs közünk hozzád semmilyen tekintetben) kit érdekel? Már bocsánat. A te, illetve ti életetekről van szó, beszéljétek meg, mérlegeljétek EGYÜTT, hiszen ezen van a hangsúly. Nem mi fogunk veled lakni, hanem ő. És hidd el, hogy ennek a dolognak nem csak rossz oldala van. Jó oldala az például hogy nem kell idegenekkel laknod (én nem tudnék valószínűleg). Pozitívum, hogy ha komoly a kapcsolatotok, akkor meglehet hogy ez nem hátrányként szolgál majd, hanem előreviszi a kapcsolatotokat. Az pedig egyáltalán nem lehet mérvadó hogy "háziasszony válik belőled", mert ez hülyeség. Ha őszinte a kapcsolatotok, és egy FÉRFIRÓL van szó, akkor be fog segíteni. Máskülönben ha évekkel később már gyereket szeretnétek, abban sem fog segíteni? Egy férfi nem ilyen. Nem azt mondom, hogy térjünk vissza a régi időkre, mikor teljesen elfogadott volt 18 évesen már szülni is akár. De 18-19 évesen, érettségi után, megalapozni egy életet, azzal akit szeretsz, még nem bűn.


Én többek között azért is lettem ebben ennyire magabiztos, mert már ki akarok szabadulni a városból, amiben 18 évig éltem. Az is segített, hogy amióta együtt vagyok a barátommal, megkomolyodtam és megértettem, mi az hogy "megtalálni a Nagy Őt". Mesekedvelő vagyok, tény, de ez nem illúzió.

Természetes, ha tartasz ettől, de ezért is írtam, hogy csak te tudsz segíteni ezen, csak te tudod azt, hogy hogy állnál hozzá, ha vita alakulna ki köztetek (ha volt már rá példa, az jó alap), hogyan tudnátok megoldani, hogy viszonyultok egymáshoz. Ezeket csak te ismered, és neked kell mérlegelni. Ha elég érettnek gondolod magad ahhoz, hogy együtt lakj vele, akkor merj belevágni. Mennyivel jobb ha egy teljesen idegen közegbe kerülsz? Ha netalántán történne valami, addigra talán lesznek jó barátaid, de ha nem, és kénytelen leszel idegenek közé menni, akkor is elmondhatod, hogy te megpróbáltad. Nem a világ végére mész, nem idegen nyelven kell beszélned. Hahó, ez még nem tragédia. Csupán felelősség. Ha nem érzed még magad késznek erre, azzal sincs semmi baj, csak ezt tudasd a barátoddal.


Ha nem vagy biztos magadban, és mégis másokhoz költözöl inkább, esetleg írj egy üzenetet, és szívesen írok a tapasztalataimról, ha összeköltöztünk. Hasonló helyzetben vagyunk, talán segít dönteni, még ha nem is most, akkor később. :)

2016. máj. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Csatlakozom az elottem szolohoz, mindent leírt, nagyon jól látja a dolgokat, nincs mit hozzáfűzni!
2017. ápr. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Oh már nagyon régi a kérdés, de nálam pont aktuális. Ha a kérdező, vagy valamelyik válaszoló látja, aki járt hasonló cipőben ki tudna segíteni pár tanáccsal?☺️
2021. jún. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!