Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Szerintetek ez normális egy...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez normális egy párkapcsolatnál?

Figyelt kérdés

Az van, hogy van egy barátnőm. És mostanság eléggé sokat vitatkoztunk, mert volt egy fiúbarátja aki eléggé nagy kamus volt, kitalált ilyen f**zságokat, hogy a barátnője meg halt meg ilyenek, és így a barátnőmmel jóba lett. Gyakorlatilag sokkal több időt töltött velem mint vele kb.. És vitatkoztunk meg stb.. A sráccal amúgy edzeni jártam és aligha beszélünk, csak egyik nap rákérdezett, hogy ki a barátnőm meg stb.. Rámírt a srác meg minden és olyan kamus szarságokat írt, aztán veszekedtünk stb..

Nagyon szánalmas amúgy a srác, és eléggé szomorú, hogy ilyenekkel viccelődik.. Hogy meghalt a barátnője (csak úgy hozzáteszem, azt mondta 5 éves kapcsolata volt a barátnőjével, és ő 15 éves) a gyerekkori barátja is 6 napja halt meg, meg volt klinikai halála meg ilyen szarok.. És amúgy is sokan mondták, hogy nagyon szeret kamuzni.


Bnőm az annyit írt, hogy szarjam le és kész.. Gyakorlatilag ő is tisztába volt vele, hogy kamus, meg hogy tönkreteszi a kapcsolatot, de még annyira sem volt képes hogy mellém álljon. Aztán mondtam neki hogy hagyja rá végleg, mert én nem fogom eltűrni, hogy ilyen emberrel beszélgessen meg stb.. Vagy ő vagy én.. Engem választott kb.. de azután még ugyanúgy rájöttem, hogy még mindig beszélget vele.. Aztán vitáztunk megint sokat.. Azt mondta nekem, hogy mostantól most már tényleg nem fog vele beszélni, nem nagyon beszélt viszont ott loloztak kb egész délután, ugyanúgy leszart, és semmibe vett. Erről is volt vita, aztán megígérte, hogy nem, aztán megint megtörtént, megígérte és újból megtörtént...


Ő olyan érvekkel jött, hogy csak lolozni megy meg, nem is beszélnek oké. De én mondtam neki nem tűröm el ha vele megy, és szerintem van millió más ember is, szerintem azért gáz ha ennyiért feláldozza a kapcsolatot..


Na de aztán "lezártuk" ezt a témát. 1-2 napig jóba voltunk de nem is mondhatnám 1-2 napnak mert másnap vitáztunk.. Még pedig kiírta lolos csoportba, hogy keres embereket lolozni.. És bejelölt egy csomó fiút, akik ugyanúgy vissza.. Ezzel még nem volt semmi bajom mert csak játszani mennek szerintem.. de azért érdekes volt..


Aztán feltűnt egy dolog.. Megkérdeztem tőle, hogy mit csinál és mondja Zene + Messenger, aztán valamiért elkezdett fájni a szívem, és leírtam neki h "szúr a szívem.." erre ő azt válaszolta, hogy "Szurj vissza.." :D

Elég szarul esett, és ő is mondogatta, hogy nem komolyan mondta meg ilyenek, és kirakott egy csomó szomorú emojit... aztán szóba hoztam neki, hogy kivel beszél a háttérben, és így elküldött egy képet ahol tök jót röhögnek a lolos ismerősével, és nekem annyit mondot h lolról beszélnek meg semmi sincs meg ilyenek :D


Aztán megtaláltam a másik lolos barátját, kb így nézem, hogy már a profilképét is belájkolta :D és mondta h ő csak barátságból tette, de eléggé rossz kifogás. Ha már a

likeot "tetszéskinyilvánításnak" használjuk.. De hát jó.. Ők úgy ismerkedtek meg, hogy még bnőm kitett egy posztot lolos csoportba, hogy vmiért nem működött a lol, és ott is elég jól elbeszélgettek, beszivezgették egymás kommentjét, mert most segített megcsinálni és annyira jófej meg ilyenek :D


Aztán így nézem nagyba a lolos csoportot, kb minden posztját belikeolta, bnőm meg reagált rá meg minden :D Mintha rá lenne cuppanva.. És gyakorlatilag több időt is tölt el vele mint velem.. Lol-ban és beszélgetésben is..


Én szóvá tettem neki mindezt, hogy valamit csináljunk, meg ilyeneket csinál velem, 20x átver, beszélget több fiúval stb.. És úgy elmondom már valamelyik fiúnál ki is beszélt engem, meg kb. "ellenem fordította" stb.. És megjátszva elküldözget ilyen szomorús emojikat meg minden, hogy ő mennyire szomorú meg sajnálja hogy most ilyen a "kapcsolatunk" és a háttérbe meg a fiúkkal szórakozik :D


Lehet, hogy most gyerekesnek tartjátok mindezt, meg hogy úristen ezen most mit vitatkoztunk fiatalon, meg ne hogy ez legyen már a legnagyobb baj. Csak már nagyon elegem volt az egészből, és kíváncsi voltam.. Most én viszem túlzásba és megőrültem, vagy most mivan? Nem akarom sajnáltatni se magam, hetek óta vitázunk meg sírok.. Igen fiú létemre sírok.. és nagyon fáj.. Leírtam ide mindent kb. Bocsánat, hogy hosszú lett. Viszont aki elolvasta és válaszol annak minden tisztelet.



2017. okt. 30. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Azta... ez valóban szép hosszú szöveg lett :D


Szerintem nem kéne ezt csinálnia a barátnődnek, mármint többször megkérted hogy ne beszélgessen ennyit más srácokkal, igazán el kéne fogadnia... hiszen elvégre egy párt alkottok, és ennek nem csak egy jelképes valaminek kéne lennie.

Megértem valamilyen szinten az ő oldalát is, hiszen fontos az hogy valakinek legyenek barátai, de én mindig úgy gondoltam hogy az ember első sorban fordítsa az idejét a párjára, főleg akkor ha közös jövőt is terveznek együtt. És természetesen megint más lenne a helyzet ha a lánynak a barátNŐiről lenne szó, de akkor is úgy gondolom hogy a párkapcsolat is legalább annyira fontos mint a barátságok, ha nem fontosabb.

Azt tudom most így hirtelen tanácsolni, amit kb mindenkinek szoktam mondani itt az oldalon: beszéljétek meg. Nem, nem messengeren, nem telefonon. Összeültök, egymás szemébe néztek, és addig fel nem álltok amíg ki nem találtok valami kompromisszumot. Akkor is ha az a szakítás lesz. Lehet hogy most nem így tűnik, de ha nem tudja leállítani magát akkor mindkettőtöknek az lehetne a legjobb. Kivéve ha leáll és több időt fordít rád, vagyis annyit amennyit megérdemelsz.

A másik tanács amit a vállamon ülő kisördög suttog az pedig az, hogy csináld te is végig vele ugyanezt: beszélgess mindenféle lányokkal, hadd tudja meg hogy milyen szar most neked! (Jelzem, nem hiszem hogy ez lenne a megoldás, de nem tudtam megállni hogy ne írjam le.)


Remélem tudtam segíteni! :)

17/L

2017. okt. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)


Már eldöntöttük, hogy végleg ráhagyjuk egymást, és le is tiltottuk a másikat. Ő akkor sem változtatna ezen, le írta gyakorlatilag 3x hogy ő mennyit akarna változtatni meg ilyenek és ugyanúgy semmi sem lett belőle. Más lányokkal meg annyira nem tartom a kapcsolatot, de igazából, majd ráfog jönni szerintem. Hogy azért volt ott egy olyan ember aki szerette és hűséges volt hozzá..


És köszi mégegyszer is a választ :)

2017. okt. 30. 16:11
 3/11 A kérdező kommentje:
Még valaki? Érdekelne a többiek véleménye is :|
2017. okt. 30. 16:56
 4/11 anonim válasza:
68%

Na, lebontom neked szépen.

Az első rész az oké, a kamus csávó az gáz, de attól még nem állíthatod választás elé. Nekem ált suliban a legjobb haverom 4 éven át állandóan kamuzott minden szarról, de egy idő után azt már nem is hallottam. Egyszerűen bírtam a társaságát.


A szívfájdalom az az érzelmeid manifesztációja, erről csak te tehetsz. Nyilván nem fogsz belehalni, így nem kell halálosan komolyan venni.


A lolról beszélek, meg semmi sincs az több mint valószínű hogy igaz, csak túl reagálod a helyzetet. Attól hogy jártok még nem a tulajdonod és van szabad akarata. Ha másokat csókolgat, onnantól kezdődik a megcsalás.

A lájk a profilképre az semmit nem jelent kb, az udvariasság és/vagy tetszik neki akit a képen lát. Hűséget fogad az ember, nem vakságot amikor elkötelezi magát valaki mellett. A komment szívezés is semmi, az nem a személyre vonatkozik hanem a hozzászólásra. Miért vagy ennyire a közösségi médiára fixálva? Nem a facebookon van barátnőd, hanem élőben, jobb esetben.


Az hogy több időt tölt másokkal mint veled, az azért van mert mindenkinek szüksége van a saját életére, nem lehetsz a pároddal 0-24 mert megunod.


"szóvá tettem" magyarul valószínűleg ráförmedtél és úgy beszéltél vele mint egy állattal. Abba nem gondolsz bele, hogy a szavaidnak súlya van, és hogy az ő álláspontját is meg kéne hallgatni mielőtt rátámadsz.


Szerintem tanultál belőle, hogy nem kell ennyire túlreagálni mindent, és majd a következő csajnál jobban csinálod.

2017. okt. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem halálosan komolyan vettem, meg nem is amiatt fájt, hanem nyilalt a szivembe.. De egyébként.. Gondolom te se örülnél neki ha a párodnak alig van szabadideje, tanulnia kell sokat, és még is inkább lolozik, fiúbarátjaival van..

És ki mondta, hogy a tulajdonom? Nem parancsoltam neki semmit, adtam neki 2 lehetőséget.


Egyébként, te belelátsz a beszélgetésekbe, vagy most mi? Mert te honnan tudod, hogy egyáltalán meghallgattam az álláspontját vagy sem? Képzeld meghallgattam.. Még van rengeteg dolog, amiről fingod sincs.. Csak nem akartam 1 regényt írni.


És te most, honnan tudod, hogy egyből letámadtam? Neked ez mind jól esne, ha inkább a szabadidejében is több időt tölteni mással mint veled? Megértem egyrészt, hogy vannak barátai. De ez már szerintem sok, az én véleményem szerint. Gyakorlatilag alig tudunk találkozni, és naponta is kevesebbet beszélünk, mert nem sok ideje van..


De arról inkább ne is beszéljünk, hogy te is állat módjára letámadtál, holott fingod sincs 1-2 dologról, és olyanokat állítasz amiről tudomásod sincs.

2017. okt. 30. 17:32
 6/11 A kérdező kommentje:
És szerintem te sem hagynád csak úgy, hogy 1 csávó aki ilyen halálokkal hazudgál, csak úgy szétbontsa a kapcsolatot köztetek.. Én nem voltam hülye, észrevettem és próbáltam valamit ellene tenni.
2017. okt. 30. 17:42
 7/11 anonim válasza:

A sok tanulás az úgy felesleges ahogy van. Egy két dologból meg lehet csinálni a felvételt az egyetemre. Nekem ott van a 99%-os előrehozott angol érettségi, és kész. 51%-os emelt infó és mehetek olyan sulira amire akarok állami támogatással.


De igen is parancsoltál neki, "Vagy ő vagy én.. ". Arra kényszerítetted hogy válasszon. Ezt érzelmi zsarolásnak hívják, és az ilyenek fogják később verni a feleségüket :)


Nem, nem látok bele a beszélgetésekbe, de ez annyira tipikus. Gyakorin keresel megerősítést arra, hogy te nem hibáztál, közben meg nagyon jól tudod hogy mit csináltál.


Nem esne jól, de nem beszélnék úgy vele mint egy kutyával.


A véleményedet meg nem nevezheted véleménynek ha rá akarod erőltetni. Ezért szólnak a párkapcsolatok kompromisszumukról.


A kevesebb, ha neki elég volt akkor túl sokat vársz tőle. Nem várhatod el hogy adja fel a hobbiját, azért hogy veled egy órával többet lehessen. Ha halálra tanulja magát gondolom nem marad sok ideje játékra, így aztán rád sem.


Én kulturáltan fogalmaztam, te meg valószínűleg nem.


Nekem itt a vége a dolognak, tőlem nem fogsz megerősítést kapni hogy milyen jó vagy mert próbálod irányítani a párod életét.

Értelmesen nem tudsz fogalmazni, egyik érved üti a másikat, de ebbe most nem szeretnék több energiát fektetni, mert nem érdemled meg.

Remélem jól letilt és szenvedsz, mert a fejed hátuljában ott fog motoszkálni a gondolat, hogy elcseszted és nálad sokkal jobbat fog kapni.

2017. okt. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Olyat meg inkább ki ne merj mondani a szádon, hogy később ők fogják verni a feleségüket :)) De k**vára ki ne merj mondani.. Mert amit mondtál az rohadtul nem igaz..


Nem mondtam hogy adja fel a fél hobbiját, de már függő volt. És csak egy kis időt "kértem" jó nagy idézőjelben, hogy beszélni tudjunk. Mert azt se kértem..


Lehet te zsarolásnak látod de egyébként nem kényszerítettem választásra, mert mindig is megkérdeztem tőle, vagy ő vagy én.. Csak neked ez zsarolásnak hangzott..


Annyira tipikus, mi? Leírhatnám az egész kapcsolatunkat, sőt mondhatnék több jó érvet is de nincs kedvem magyarázkodni. Nem feltétlenül kell mellém állni, sőt nem is erőltetem. De amit te mondasz az sem vélemény. De rohadtul nem.. Már alapjában ott a hiba, hogy van az a tipikus ember.. aki ugyan ezt teszi a barátnőjével.. vagy a feleségével..


És te azt gondolod, hogy én abba a tipikus kategóriába tartozok.. Ilyen szerintem a fejedben meg se forduljon, hogy majd az ilyenek fogják verni később a feleségüket.. Amikor teljes szívemből szeretem, még akkor is ha megcsalna, még az után is szeretném..


Halálra nem tanulja magát de kicsit többet játszott a kelleténél, és ezt ő is nekem mondta, hogy majd leszeretne erről szokni.


És még mindig úgy alkotsz véleményt, hogy nem sok tudomásod van róla, sőt nem is tudod semmivel sem bebizonyítani. Az hogy mondtam 1-2 olyan tényt ami másképp hangozhat, pl. te zsarolásnak tekinted, amikor csak feltettem neki a kérdést, És utána se kényszerítettem rögtöni válaszra.


És mert kimertem mondani ezt az egy kérdést neki, dögöljek meg én. Mert már innentől kezdve az egész életét irányítom ugye? Te se vagy normális szerintem..


Egyébként a sok tanulásra a házi feladatot értettem, mert nem nagyon van ideje a sok felesleges házi miatt, de ez lényegtelen.


Ha szerinted nem tudod kultúráltan beszélni, akkor hogy beszélek? 14-15 évesen szerintem más inkább elküldött volna a jó ......-ba. És lehet, hogy először rosszul fogalmaztam meg, de rövidre akartam fogni, és már ideges voltam..


De azért te is elgondolkozhatnál egy két dolgon.. Beállítasz egy olyan embernek amit te elképzeltél a fejedben, csupán azért mert te máshogyan látod a dolgokat. És már egyből én irányítom az egész életét, hogyne valószínű, nincs jobb dolgom, hogy csak parancsolgassak neki.


Ha elgondolkoznál, egy kis logika. Ő nem nagyon szereti ha parancsolgatnak neki főleg így párkapcsolatba, már rég ott hagyott volna a p.csába ha ezt tettem volna vele. Most meg egy időre letiltottuk egymást, hogy legyen egy kis szünet.


Nem is kell több energiát belefektetni a válaszolgatásba, mert értelmetlen. Ha annyit tudsz a "véleményedben" megfogalmazni, hogy irányítod az egész életét, és letámadod, csupán 1-2 tény alapján, akkor hagyd is rá szerintem.

2017. okt. 30. 18:38
 9/11 A kérdező kommentje:
Többiek véleménye? :|
2017. okt. 31. 07:17
 10/11 anonim válasza:

Egy dolgot nem értek. Miért kell a mai 13-15 éveseknek azon problémázni, hogy ki kivel beszél meg kit likeol facebookon... Attól, hogy ott beszélnek vagy belikeol egy képet még nem fogja les***ni.. vagy ha esetleg igen akkor jogosan aggódsz és azon tényleg lehet veszekedni :D

A leírás alapján te azt szeretnéd ha senki más fiúval nem beszélne csak veled, de te is tudod, hogy ez lehetetlen, mivel minden lánynak vannak fiú barátai, akik tényleg csak barátok. Az meg hogy több időt tölt velük mert játszanak az ilyen. Vagy kezdj el játszani és toljátok együtt, vagy ketess egy olyan lányt aki nem lolozik ennyire egyszerű.


Semmit nem támadó jelleggel írtam, ez csak a véleményem. FB be meg ne legyél ennyire belemerülve hogy mi történik ott mert az nem tükrözi a valóságot. Lehet akivel ott meg lolon egész nap beszél ahhoz élőben hozzá sem szólna .

2017. nov. 11. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!