Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Hogyan kezeljem a "féltékenysé...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezeljem a "féltékenységet"? Hogy fogadjam el magam?

Figyelt kérdés

Az a probléma hogy irtó féltékeny tudok lenni, mármint nem us tudom minek nevezzem, de a lényeg hogy a baratom nem beszel lányokkal, viszont ha például egy filmbeli vagy akákire azt mobdja hogy jol nézki az nagyon rosszul esik és sirni tudnék. Olyankor meg amugy azon kivül is olyan erzésem van mintha én nem lennek eleg jó és masnak jobban örülne. Tudom a fiuk többsége ilyen de én ezt az érzést már nem nagyon birom. Ahogy a multjával(exek) el kapcsolatos dolgokat is nehezen viselem.

Mit lehetne tenni? Kérlek szépen adjatok tanácsot és ne az értelmetlen kommentek jöjjenek.

Ui.: szükségem lenne a tanácsokra.



#fiú #lány #féltékenység #önmagunk elflgadása
2018. márc. 17. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a legtöbb lánynál (nálam is) így van. Ezek a dolgok rosszul esnek, és ilyenkor kezdjük bemesélni magunknak ezeket a dolgokat, hogy mi nem vagyunk elég jók neki, stb... De ez csak egy tudat alatti védekezés, amivel gyakorlatilag a párunkat próbáljuk védeni, és magunkat okoljuk az ő „döntéséért”, pedig ezt a „döntést” mi találtuk ki neki, semmi igazságtartalma nincs. Ilyenkor gondolja arra, hogy a párod veled nézi a filmet, veled van, téged szeret, stb. és nem xy hollywoodi színésznővel van :D

Egyébként ez igaz akkor is, ha egy „elérhetőbb” személyre vagy féltékeny: gondolj arra, hogy a párod téged szeret, és nem mondjuk az évfolyamtársát (most csak mondtam valakit :D).

2018. márc. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Nekem ez a gondolj a jóra sajnos nem megy.:/ annyi minden esik rosszul hogy az nem igaz, ebbe már csak az a nevetséges hogy még mondja is. Az esett tőle a legrosszabbul mikor mondta kivel feküdne le még akkor is ha az is egy énekes volt.

Bocsi hogy itt rinyálok de most nagyon magam alatt vagyok.:/

2018. márc. 17. 21:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezesetben beszélj vele! Mondd el neki, hogy neked rosszul esik, ha ilyeneket mond!

#1 voltam

2018. márc. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából ugy emlékszem mondtam neki. Örülök hogy őszinte de még se. Meg hát szerintem még a hülye is eszre veszi hogy rosszul esik mivel miután ilyeneket mond vagy bunkó vagy szomorú leszek. De lehet hogy csak nekem lenne egyértelmű....
2018. márc. 17. 21:38
 5/6 anonim válasza:
100%
Az az igazság, hogy ahány ember annyiféle megoldás lehet. Például nekem úgy sikerült legyőzni a féltékenységet, hogy leültem beszélni a párommal erről. Többször. Ezután még nem változott meg teljesen az érzés, de több közös programot szerveztünk magunknak amik pozitívak voltak és szerintem ez elkoptatta. Menjetek el vacsizni, bowlingozni, pingpongozni, strandolni vagy csak biciklizni akármit, többször, szerintem segítene feledtetni az érzést.
2018. márc. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazából amikor többet tudtunk találkozni annyira nem voltam az. Viszont most csak szombatonként tudunk találkozni. De amugy tenyleg köszi a tanácsot.
2018. márc. 17. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!