Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Bántalmazó, manipulatív...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bántalmazó, manipulatív párkapcsolatban élek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lassacskán 2 éve van párkapcsolatom, a legelső. Már a 3. hónapban elkezdődtek a sok napig tartó veszekedések és még a mai napig is tartanak.

A párom meggyőzött arról, hogy az akkori barátaim rosszak számomra és csak elakarnak nyomni. Sajnálatos módon a páromnak hittem és ezért megszakítottam a kapcsolatot velük, gondolva, hogy a párom jobb lesz.

Mivel mondhatni távkapcsolatban élek egy héten 6 órát látom a páromat és ezért általában egyedül voltam/vagyok, még iskolában is, mivel nehezen szocializálódom.

Az utóbbi egy évben depressziós lettem, aminek több öngyilkossági kísérlet lett a vége, önbizalom elvesztése, pesszimista gondolkodás mód (pedig a párkapcsolatom előtt mind az ellentéte volt)

2-szer 3-szor próbáltam már szakítani a párommal, viszont nem tudtam megtenni soha mert vagy ő érzékenyült el vagy én.

A kibékülések ellenére 3-4 napra rá mindig összeveszünk, amiért általában én vagyok a hibás. Még akkor is ha tényleg nem én kezdtem.


Arra, hogy milyen típusú párkapcsolatban élek kb. 1 hónapja jöttem rá, viszont nem tudom mit tegyek. Tudom, hogy a szakítás lenne a legjobb megoldás, hiszen az ilyen emberek nem fognak megváltozni sehogyan sem.

De nem tudom hogyan tegyem ezt meg! Hiszen ahogy írtam, mindig elérzékenyülök ha arra kerül sor személyesen. Eszembe jutnak a szép emlékek, amiket vele éltem át.... És nem is tudom mikor lenne a megfelelő pont a szakításra.

Remélem minden érthető volt amit írtam, mivel elég zavaros a szituációm. Örülnék egy pár hasznos tanácsnak.


2019. ápr. 3. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szakítasz vele.. Tök egyszerű
2019. ápr. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A saját érdekedben végzel vele.
2019. ápr. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Saját magad alatt vágod a fát! Ez a "kapcsolat" kicsit sem normális és tönkretesz téged. Itt az ideje vissza térned, ne sajnáld elengedni, mert egy kisajátító barom. Szedd össze magad, láss ki a rózsaszín ködből, mert csak te tudsz tenni magadért!
2019. ápr. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kamugyrosz ***** válasza:
100%

Valahol meg tudlak érteni mert a barátnőmmel is hasonló a helyzet. Napi szinten veri és nem is egyszer ült már börtönben a palija

Szülők “nyaralnak”

Fel rajta egy prosti oldalra is mert mikor lefeküdt vele akk kiderült h nem szűz így bosszúból

A pech ebben csak annyi h megfenyegette a csajt h ha bárkinek szól legyen az barátnő szülő v rendőr akk kinyirja a haverokkal

Nem tudom nálad mi a helyzet de a legjobb lenne a szakítás így békésen ha lehet mert hat te meg nem vagy olyan helyzetben mint o

2019. ápr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Ha szarúl érzed magad a kapcsolatban, akkor minél elöbb véget kell vetned ennek, már a legelső ilyen érzésnél ezt kellett volna tenned, de ha most nem teszed meg később még nehezebb és rosszabb lesz. Ha meg mindig elérzékenyülsz kénytelen vagy a bunkóbb megoldást választanod, írd le neki üzenetbe.
2019. ápr. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is ilyen kapcsolatban voltam, 5 éven keresztül.

Hittem neki, hogy rossz hatással vannak rám a fiú haverjaim, tuti akarnak tőlem valamit, manipulált, hogy mindenkit elveszítsek magam körül, majd ténylegesen ez lett.


Utána mikor látta, hogy megkapott, nincs senkim akire számíthatok, egyre bunkóbb lett, fenyegetett dolgokkal, majdnem megütött.....

A kapcsolat elején teljesen más arcát mutatta, ezért volt nehéz szakítanom, a régi emlékekbe kapaszkodtam.


Szerencsére rájöttem, az ilyenek nem változnak, csak sajátmagának akar, tulajdonként kezel, majd mikor nem lesz senkid, teljesen megváltozik, és már alig lesz erőd kilépni a kapcsolatból.

Már most elérte azt, ahogy látom.

Gondolkozz el, ténykeg megéri ez neked?!

Mi a fontos, ami volt, vagy ami most van?!

Remélem jól döntesz. :)


Szorítok Neked! :)


22/L

2019. ápr. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

És itt történik az, utolsó, hogy a következő kapcsolatba már nem is ugornál fejest, mint előtte, beválalni olyannal, aki valószínűséggel meg is becsülne.

Á nem, sokkal óvatosabban állsz majd a dologhoz, mivel egy rossz döntés volt az előző.

2019. ápr. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem megy, ne személyesen szakíts vele. Tudom gáz, de ha nem megy, akkor nem megy.
2019. ápr. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!