Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Lehet valaki tini korában...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet valaki tini korában igazán szerelmes?

Figyelt kérdés

Sokszor mondják, hogy amit a 10-18 éves korosztály érez szerelem címszó alatt, az nem az igazi, valós szerelem, és nem lehetnek igazán komoly, lángoló érzelmeink ebben a korban. Ugyanakkor, ha valaki szerelmesnek érzi magát, és szeret egy embert, akkor arra hogy bizonyítják rá, hogy "még nem szereti annyira, mint ahogy mondjuk 20 évesen tudná?

Ha van itt felnőtt, aki ezt a kérdést olvassa: Miben tér el a mostani szerelmed érzelmi oldala a tini korodétól? Illetve, ha viszonzatlan szerelmed van teszem azt 25-30 évesen, az ugyanolyan érzés, mint 15 éves korodban volt?

16/f


2019. dec. 16. 20:06
 1/7 anonim válasza:
92%
Nekem pont az a tapasztalatom, hogy nincs különbség. Most 25 évesen (jó, az még nem annyira felnőtt) ugyanúgy vagyok szerelmes, mint 13 évesen voltam. Csak tizenévesen annyiszor átéltem a viszonzatlan szerelmet, hogy most már nem viselne meg annyira talán. Reálisabban látom az esélyeket, de a lángolás és a vágy attól még ugyanaz.
2019. dec. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Természetesen.
2019. dec. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Lehet.
2019. dec. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 MoneTaliMonolisAmo ***** válasza:
64%
Igen lehet.
2019. dec. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Életemben kb 4-5 szerelmem volt (illetve voltak olyanok, amira azt hittem, h az, de egy hónap alatt elmúltak).

A 4-5-ből kettő volt elsöprő erejű, az elsőnél 11-14 éves voltam, a másodiknál 41.

Igazából az a különbség - ami egyébként minden másban is - hogy sokkal érettebbek vagytok: nem kell mellébeszélni, színészkedni, hiszen tudod mit akarsz, azt is tudod, mit akar a másik.

Így pl tudod, h igen, a testedet akarja és igen, esetleg anyagi biztonságot is vár, de ezen nem akadsz már fenn.

Ilyen korban már nem annyira érdekel, h ki, mit gondol, így kevésbé vannak cikis helyzetek, sokkal őszintébben lehet beszélni pl szexuális preferenciákról, vagy anyagi helyzetről, stb.

Emiatt viszonylag gyorsan kialakul a "két testben egy lélek" feeling, ami egy hatalmas, katartikus érzés.

És a végére egy kis negatívum: idősebb korban egyre rugalmatlanabbul állsz a világ változásaihoz, így egy új partner új kis hülyeségeit nehezebben tolerálod, azaz nehezebb összecsiszolódni két embernek ilyenkor, mint, mondjuk 20 évesen.


F44

2019. dec. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Csak azok mondják akik vagy nem voltak szerelmesek ebben a korban,vagy irigylik a fiatalságot. :D Persze,hogy lehetsz igazán szerelmes. A 15 000 eurós Alfa Romeomba is mikor meglátnak,persze hogy nem nekem való én még fiatal vagyok hozzá csak ez a duma megy...ne hallgass senkire! :))
2019. dec. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szerintem sincs különbség.


30/F

2019. dec. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!