Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Jogosan vagyok féltékeny?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan vagyok féltékeny?

Figyelt kérdés
Van egy fiú aki udvarol nekem és kölcsönösek az érzéseim. December elején szakítottak a barátnőjével. Egy suliba járunk, ők ketten osztálytársak én az évfolyamtársuk vagyok. Sokszor van velük közös órám és mindig azt látom hogy ugyanolyan jól elvannak mint amikor együtt voltak, sőt talán még kicsit jobban is. Azt mondják hogy csak barátok, de en nagyon úgy látom hogy még mindig szeretik egymást. Még csomószor átjárnak egymáshoz és ez nekem tök rosszul esik. Tényleg tiszta szivemből imásom ezt a fiút és tudom hogy ő is érez irámtam, de nekem mégis olyan furcsa hogy még ilyen jóban vannak és féltékeny is vagyok.

2020. jan. 22. 01:52
 1/10 anonim válasza:
52%
Megértem, hogy féltékeny vagy, és zavar téged ez, de szerintem vedd lazábban a dolgot. Nekem is volt már olyan, hogy miután szakítottunk a fiúval is nagyon jóbba lettünk sőt jobban, mint előtte, pedig nem éreztünk többet a másik iránt, mint barátság. Szerintem nem baj az, hogy még jóba vannak szakítás után és, hogy sokat vannak együtt. Ez nem jelent semmit sem szerintem. Próbálj meg nem figyelni erre. :)
2020. jan. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Lehetsz féltékeny, de csak akkor jogos, ha már jártok, addig egy rossz szavad sem lehet. Jöjjetek össze és utána már átveheted a pórázt és irányíthatod.
2020. jan. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
7%
Határozzottan megmondom, hogy nemtudom!
2020. jan. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%
Igen. jogosan.
2020. jan. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Xd
2020. jan. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Amíg nem vagytok együtt, semmiképpen se lehet jogos a féltékenység.
2020. jan. 23. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Hosszú.
2020. jan. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 exelant ***** válasza:
61%
Elhiszem, hogy féltékeny vagy. Én is az lennék... ha komolyan vesz téged a párod, akkor ott visszafogná magát a másik hölgynél, megértené a problémádat...ebből is fel tudod mérni majd, mennyire vagy fontos neki....tesz e , lép e azért, hogy belőled ezek az érzések elmúljanak, csökkenjenek legalábbis... ha meg is tartja a másik hölggyel a kapcsolatot valamilyen szinten, de veled érezteti, hogy fontos vagy, s megadja normálisan a neked szánt időt és figyelmet, benned is csökkenni fog ez a rossz érzés... várj még... de beszélj vele erről a problémádról, persze intelligens ember módjára... a reagálására is figyelj...s az utána következőkre is, tesz e érted valamit, s mit...ígérget e csak, vagy lép is, tesz is valamit.. ha nem megy, húzhatjátok még egy ideig, de egy idő után el kell gondolkodnod, kellően fontos vagy e annak az úrnak....ha csak szenvedsz, nem jó....nem biztos, hogy könnyű otthagyni valakit, de lehet, hogy jobb egy idő után, de ne legyen gy...próbálj beszélni vele, szerintem...illetve ha találkozik is még , illetve beszélget a másik lánnyal, próbálja meg úgy, hogy ne előtted....találjatok megoldást...
2020. jan. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó. Nem olvastam végig amit írtál. Mert az elején megakadtam. Írta, hogy még csak udvarol neki, tehát nem a párja. :)
2020. jan. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Yoda m. ***** válasza:
88%

Kedves Kérdező!


Azt próbáld meg magadban eldönteni... és aztán meg is beszélni udvarlóddal:

1. Mit jelent számodra... milyen tevékenységet fed le nálad az 'udvarlás' szó? És pontosan mit a fiúnál... Mi fér vajon bele és mi meg nem? Nálad és Nála.

2. Mit jelent számodra maga az udvarlás? Mely tevékenységét tekinted annak és melyet meg nem.

És végül...

3. Mit imádsz egy olyan fiúban, akinek volt előtted valakije, s akivel most (esetleg) többet foglalkozik, mint amikor még inkább 'barátok'(?) voltak.

Csak azt ne mondd... hogy imádod a két szép szemét, a járását, vagy simogató, netán dörmögő hangját.


A ráadás...

4. Tényleg... valóban TUDOD, hogy Ő mit is érez irántad? Vagy csak HISZED...

Csak azért kérdem, mert legtöbben hiszik, hogy tudnak valamit... miközben azt sem hiszik el, ami valójában tudható, annyira nyilvánvaló. Bizony... ilyen paradoxonokban élünk, nap mint nap.


Javaslatom:

Féltékeny ne legyél, hisz az nem más, mint önmagad féltése egy elképzelt, lehetséges veszteségtől. Ma még

- ilyen korai udvarlás stádiumban - nem tudhatod, hogy hosszabb távon mit vesztesz, vagy mit nyersz vele. Tehát ezért is felesleges az aggodalmad.


Viszont beszélj vele. A meglátásaidról, amit tapasztalsz kettőjük körül. Aztán az érzéseidről, érzelmeidről. Tudnod kell, hogy mit várhatsz el Tőle, ahogy ezáltal Ő is tudhatja majd, hogy kb. mire számítson részedről. Légy vele Őszinte! Ez egyik legnemesebb cselekedet, amit módodban áll megtenni.



Az ERŐ legyen Veled!

2020. jan. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!