Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Egy ilyen helyzetben szakítson...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rainszarvas kérdése:

Egy ilyen helyzetben szakítson a húgom a barátjával, vagy ne?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a húgomnak mindig is nehezére esett a fiúkkal való ismerkedés. Csak úgy lett barátja, hogy egy fiú, aki a családunk egy régi ismerőse, elkezdett udvarolni neki. Kb egy évig boldogok voltak együtt, de az utóbbi időben elhidegült a kapcsolatuk. A húgom arra panaszkodik, hogy a fiú nem tölt elég időt vele, helyette inkább a saját családjával, barátaival van. Magáról és a hozzátartozóiról nem szívesen mesél, inkább csak felszínes, semmitmondó dolgokról hajlandó beszélni. Ez azért nagyon zavaró, mert rendszeresen eljön a lakásunkba,sokszor itt is alszik, az egész család bizalmába fogadta a fiút, kvázi családtagként próbáltunk bánni vele. Nincs igazából baj vele, jólnevelt fiú, mindig udvariasan megköszöni a vendéglátást, de lassan két éve ismerjük, és eddig alig árult el valamit az életéről. Közeli barátja a családnak, mégis nagyon távolinak, idegennek tűnik a szemünkben. Nemrég meghívtuk a családját (akik régi barátaink) magunkhoz, de ők ezt egy átlátszó indokkal visszautasították. Nyilvános helyen a fiú zavarba jön, mikor intim helyzetbe kerülnek, pl. a húgom megpróbálja megölelni, amitől a húgom még inkább idegennek érzi őt, pedig igénye lenne egy mély, bensőséges kapcsolatra, amit egyre inkább úgy tűnik, a barátjától hiába remél. Már sokszor próbáltunk beszélni vele erről, mindig úgy tűnt, hogy megérti, a problémánkat és megígérte, hogy változni fog, de végül mindig csalódnunk kellett. Sajnálom, hogy a húgom ilyen helyzetbe került, mert ő egy mély érzésű lány aki családot, gyerekeket szeretne majd a jövőben, és úgy tűnik, egy érzelmi analfabétával hozta őt össze a sors. Most az a gondja, hogy nem mer szakítani a barátjával. Azt mondta, fél, hogy nem fog magának új fiút találni, mert mint mondtam, nem tud ismerkedni. Addig viszont inkább marad egy rossz kapcsolatban, pusztán azért, mert így legalább az illúziója megvan, hogy a barátja szereti őt. Nagyon örülnék, ha sikerülne új barátot találnia, olyat, aki családcentrikus, érzékeny, és akivel jól megértik egymást. Ismerve őt, én egyedül az online ismerkedést javasolnám neki, mert élőben nem nagyon megy neki. Azt viszont nem tudom, hogy a társkeresőkön milyen eséllyel találna magának megfelelő partnert budapesti, 19 éves, átlagos külsejű, pszichológia szakos lányként? Vagy tartson ki mégis inkább a barátja mellett?

2020. márc. 18. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Az lenne a kérdésem hogy miért te teszed fel ezt a kérdést a húgod helyett?

illetve te vagy a húgod?

Mert oké hogy testvérek vagytok (persze ha tényleg létezik a húgod) de ez abszolút az ő dolga

Az is ha szakít vele és az is ha nem

Te annyit tehetsz hogy mellette állsz, meghallgatod,esetleg adsz neki tanácsot de nem hiszem hogy neked ebbe ilyen szinten bele kellene folynod mert semmi értelme nincs

Nekem is van húgom

Eszem ágába nem jutna hogy én irányítgassam a kapcsolatában

És ilyen lenéző módon beszéljek róla, akármilyen legyen is az a kapcsolat (én éreztem a mondandódban az élt lehet hogy más nem)

Arról nem is beszélve hogy azt sem szeretném hogy sz én testvérem csinálja ezt velem

Nem gondolom hogy ez így teljesen korrekt

Nyílván értem hogy jót akarsz neki

Csak ne ess át a ló túlsó oldalára

Ez az ő dolga majd ő érzi, hogy mi jó neki

2020. márc. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sose értettem, hogy egy anoním fórumon (nicknéven, vagy teljesen névtelenül) miért kell a saját problémát másra hivatkozva kiírni... :)
2020. márc. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ugye te vagy az a húg? Valld be!
2020. márc. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Minek ez a mese...
2020. márc. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem kellene a helyében írnom, de az egész család nagyon kétségbe van esve, azért gondoltam, hátha itt kapok valami tanácsot. Mindenesetre eddig sok segítség nem jött. Első, lehet hogy te úgy érezted, hogy tiszteletlenül beszélek róla, én csak tárgyilagos akartam lenni.
2020. márc. 18. 21:25
 6/10 anonim ***** válasza:
Írtam privit,miért nem válaszolsz?
2020. márc. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Oké hogy az egész család aggódik, de ez az ő élete. Mi az hogy megmondtuk neki? Nem nektek kell ezt megmondani hanem egyedül a lánynak aki vele van. Az egész család van a fiúval szerelmi kapcsolatban vagy a Hugod? Mert így nagyon úgy tűnik hogy az egész család.
2020. márc. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha nem érzi jól magát a barátjával, akkor mindenképp szakítson. Semmi értelme benne maradni egy nem működő kapcsolatban csak azért mert félsz attól, hogy többet nem találsz valakit.

Egyébként arra nem gondoltatok, hogy nincs rendben náluk otthon valami? Talán ezért nem nyíilik meg é stalán ezért is utasították vissza a meghívást. Nekem ez volt a legelső gondolatom, miután elolvastam amit írtál. Lehet azért nem beszél róla, mert mondjuk szégyenli, vagy nem mer.

2020. márc. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ez a fiú más (meleg). De nem meri elmondani a húgodnak, mert mivel a családját is ismeritek, attól tart, hogy ti visszamondanátok a családjának, és akkor ők is megtudnák róla. Neki sem jó ez így, de nem mer tenni semmit. Valahogy éreztetni kellene vele, hogy ha az, akkor nem az a baj, hogy meleg, hanem az a baj, ha azért van együtt egy lánnyal (most az mind1, hogy a lány a húgod, vagy másik lány) hogy ez ne derüljön ki. Mert hosszútávon ez a helyzet csak mégrosszabb lesz. Tudassátok vele, hogy mondja el nyugodtan, nem fogjátok kifecsegni a családjának, hanem csak majd annyit mondtok, hogy rájöttek, hogy nem illettek össze, és ezért szakítottak.
2020. márc. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valami gond lehet a sráccal, de nem orvosolhatatlan. Ha szereted a srácot, akkor le kell vele ülni és megbeszélni.

Ha nem, akkor ez egy kiszállási pont.


42f

2020. márc. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!