Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Szerelmes vagyok a legjobb...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelmes vagyok a legjobb fiu baratomba, mit csinaljak?

Figyelt kérdés
Szoval mar olyan 3-4 eve vagyunk legjobb baratok es mar egy ideje ugy erzem, hogy beleszerettem. Nem tudom, hogy kolcsonos e a dolog. Szoktam erezni, hogy nagyon figyel ram es nagyon felt engem barmi van, kozelebbinek erzem magamhoz mint a tobbi fiu barataimat es ugy erzem jobban is torodik velem mint mas igy nem tudom, hogy ez most mit jelentsen felole vagy ugy egyaltalan. Sokat szoktunk talalkozni es mindig beszel egy ket csajjal de sosem jon ossze senkivel. Insta sztoriba is csomo lany baratjaval/ ismerosevel rak ki highlightba sztorikat meg stb. de amikor velem van es posztol sztorit sosem menti el vagy valami. Ezzel azt szeretnem mondani, hogy ha megnezi barki az instajat, akkor ki sem derulne, hogy ismerjuk egymast. Ez miert van vajon? Lehet direkt vagy nem is foglalkozik ilyenekkel? Es neha tok szarul esik. Aztan volt valamilyen szulinapozas ot meg meg tobb embert unnepeltek es tobb lany baratja is ott volt, de en nem is tudtam rola, bar a barati tarsasagunkbol is csak egy valaki ment de nyilvan igy meg sem voltam hivva. Mit csinaljak szerintetek? Nem szeretnem elrontani a baratsagunkat de eleg nehez igy ezekkel.

2022. aug. 3. 13:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nem szeretnem elrontani a baratsagunkat de eleg nehez igy ezekkel." - Sajnos ez már elromlott, ha így érzel, szóval három út van:

- Elmondod neki

- Nem mondod el és reménykedsz, hogy elmúlik

- Megszakítod vele a kapcsolatot.

2022. aug. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is van egy fiú barátom aki iránt többet érzek. Én úgy döntöttem hogy nem mondom el neki, mert ha visszautasítana azt nem bírnám ki.
2022. aug. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 en is ezt csinalom valoszinuleg
2022. aug. 4. 16:42
 4/9 anonim válasza:
100%
Nekem is tetszik a legjibb fiu barátom, es neha o is ad jeleket, mintha mashogy foglalkozna velem, mint a tobbi lannyal. De nekem nagyon fontos a baratsagunk,en felek, hogy ha bevallom neki, soha tobbet nem beszelunk.. (+a nivere meg a legjobb baratnom:)
2022. aug. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 BotondH ***** válasza:
100%

vagy elfolytod magadban vagy elmondod neki ez a két út van

ha viszont nem folytod el es nem mondod el neki szenvedni fogsz

tapasztalat sajnos..

2022. aug. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 BotondH ***** válasza:
100%
*meg annyi hogy talán ha megszakitod a kapcsolatot vele az lesz a legjobb. most nyilván nem igy erzed de idovel majd rajossz hogy igen
2022. aug. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 NTBS ***** válasza:
86%
Mond el neki. Később bánni fogod, hogy nem tetted meg. Saját tapasztalat.
2022. aug. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%
A leírtak alapján nem gondolnám azt, hogy te is bejössz neki, szóval én nem mondanám el.
2022. aug. 7. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdemes találgatni, hogy bejössz neki, vagy nem, mert nincs róla biztos információd és a jelekből nem lehet megítélni, csak találgatni és bizonyos dolgokba a saját vágyaid és ambícióid szerint bele látni ezt vagy azt.

Ugyanúgy, ahogy te nem mered elmondani neki, mert félsz a reakciójától és félted a barátságotokat, úgy lehet, hogy ő pont ugyanígy van vele. Ezért akár sokkal visszafogottabb és néha furcsa is lehet, hogy mire hogyan reagál, mert nem tisztán úgy cselekszik, ahogyan szeretne, hanem ahogy jó ötletnek tartja, hogy ne derüljön ki, hogyan érez. Persze ugyanígy az is lehet, hogy tényleg nem érdekled egyáltalán. De erről épp úgy nincs információd, tehát ebből sem érdemes kiindulni.


Az a gond ezzel a helyzettel, hogy egy csomó időt el tudtok így pocsékolni a saját/egymás életéből és senki sem nyer vele semmit.

Megértem, hogy félted a barátságotokat, de már most sem őszinte a barátságotok, mert vagy csak te nem mondod el neki a talán legfontosabb dolgot, vagy egyikőtök se mondja el a másiknak, ha netán ő is hasonlóan érez. Egy hazugságokra, vagy finomabban mondva egymás elől eltitkolt dolgokra épülő barátság pedig nem biztos, hogy tud tartós lenni. Márpedig idővel egyre több dolgot kell majd titkolnotok egymás elől emiatt.

Lehet, hogy most még nincs neki senkije, de ha ő nem érez irántad semmit, vagy azt hiszi, hogy nincs értelme és sikeresebben túlteszi magát rajta, mint te, akkor esélyes, hogy előbb-utóbb lesz. Akkor még rosszabb lesz neked - ha meg az a személy majd ki fogja szúrni (vagy csak alaptalan féltékenységgel pont bele trafál), az még több kellemetlen helyzetet tud majd eredményezni.

Te meg közben titokban epekedsz utána és mivel foglalt a szíved, mást nem fogsz közel engedni magadhoz, vagy ha megpróbálod sem biztos, hogy át tudod majd adni magad annak a kapcsolatnak (ahogy ő sem, ha ő is érez irántad valamit, de ő sem meri bevallani). Ezzel meg nem csak egymással/magatokkal szúrtok ki, hanem azokkal is, akik próbálkoznának veletek, meg akiket esetleg hitegettek. Na meg ha emiatt nem lesz egyikőtöknek se másik kapcsolata, mert egymásra vártok, közben meg egymással is lehetnétek boldogak, vagy legalább egymás nélkül, valaki mással.


Ha titkolod, sosem derül ki, hogy ő hogyan érez és az sem, hogyan alakulhatnak az érzései. Ha elmondod neki, akkor kiderül, hogyan érez és azzal mit tudtok majd kezdeni. Ha olyan jó a barátságotok, akkor kiheveri ezt a krízist. Ha nem, akkor viszont ez a titkolózás lehet, hogy hamarabb véget vet neki, mint az, ha tisztázzátok és kezelitek az utóhatásait.


Mindenki csak azzal foglalkozik, hogy elmondani/nem mondani. Csakhogy ez nem így működik. Nem az a lényeg, hogy elmondod/nem mondod (persze a döntés szükséges hozzá), hanem az a kérdés, hogy HOGYAN mondod el neki.

Elmondani/nem mondani egy tudatos, értelmi közlés. Viszont az érzelmek nincsenek jó kapcsolatban az értelemmel, nem nagyon tudnak mit kezdeni vele. Ha azt mondod, hogy beleszerettél, arra lehet, hogy azt mondja, hogy ő viszont nem érez semmit és lehet, hogy ez igaz is és ennyiben maradtok.

Viszont ha eddig nem érzett irántad semmit, akkor is elindulhat valami benne a megfelelő hangulatban, közelségben, ha te úgy alakítod a helyzetet. Nem biztos, hogy egy szerelmi vallomással a másik értelmi képességeire kell hatni. Nem logikusan kell meggyőzni róla, hogy megfontolt, tudatos döntést hozzon. (Sőt inkább biztos, hogy nem így kell tenni.) Az érzelmeire kell hatni, érzelmes, ösztönös döntést kell hoznia.


Én is voltam már úgy, hogy semmit nem éreztem valaki iránt, aztán ez egyszer csak megváltozott és aztán már éreztem iránta valamit. Sőt az is megtörtént velem és még sokakkal, hogy akár többször egymás után is elutasítottam valakit, aztán egy sokadik helyzetben meg már nem utasítottam el a közeledését (azóta is együtt vagyunk)...

2022. szept. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!