Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha a szüleim nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a szüleim nem képesek elfogadni a barátomat?

Figyelt kérdés

A párommal két éve együtt vagyunk, 1 évet külön laktunk albérletben, szóval már az együtt lakás is megy, nagyon erős és komoly a kapcsolatunk, nagyon szeretjük egymást, mindent együtt tervezünk. Most viszont el kellett költöznünk albérletből, és kijöttünk egy hónapja a szüleimhez, azért, hogy tudjunk gyűjteni saját házra. Anyumnak van egy fura természete. Állandóan beszólogat, hogy miért ülünk mindig itthon, meg hogy "nem is élünk" (?), meg mert a barátom csendes, és velük alig beszél, de én ismerem, tudom milyen, nagyon jó ember, és én mindig, mindenről tudok vele beszélni. Meg azt is mondta anyum, hogy szerinte még nem kellene együtt laknunk, mert fiatalok vagyunk, meg hogy élnünk kellene még, és hogy ő se szerethet mindenkit, és hogy nem tudja elfogadni a barátomat és hogy sose fog közénk tartozni. Ez nagyon rosszul esett. Mondtam neki, hogy ez az én életem, és ha nekem így jó, nem tudom miért szól bele. Az a fura, hogy ezt ők is átélték apummal, mert nagymamám is ezt csinálta, nagyon szigorú volt, és beleszólt nekik is mindenbe. Nem értem, ha ők átélték, akkor velem miért csinálják ugyanazt meg? Párom is szegény néha úgy érzi, hogy nem szeretik, és nem szívesen látják itt, ezért gondolkodott azon, hogy elköltözik innen. Nem tudom mi lehetne a jó megoldás, ha ilyenek a szüleim, én sem szeretnék velük lakni, nem azért költöztünk át, hogy rosszabb legyen, hanem hogy a közös jövőnkre koncentrálhassunk. Még most nincs pénzünk ismét külön költözni, fogalmam sincs mit tegyünk, hogy jó legyen. Én vele szeretnék lenni, szeretném, ha ezt a szüleim is elfogadnák, és mellém állnának, nem pedig ellenem. Az én életem, ha elrontom, akkor tanulok a saját hibámból, ha pedig nem, akkor meg jól jártam. Nagyon rosszul esik, hogy ilyenek, semmi rosszat nem tettünk ellenük, mindig segítünk és pénzt is adunk majd nekik, ha itt vagyunk. Bár kétlem, hogy ha ez lesz, akkor itt maradunk-e.

Sok embernél olvastam ugyanezt a problémát, remélem valaki tud nekünk segíteni.

21L, 23F


2016. júl. 27. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha addig maradtok még házra gyűjtötök, ahogy írtad akkor még vagy 10 évig ott lesztek.
2016. júl. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Erre csak az a megoldás,ha külön mentek.Akár úgy is,hogy barátokkal együtt közös albérlet,úgy olcsóbb.
2016. júl. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Külön kell menni, nézzetek körül hogy ezt mi módon tehetitek meg. Ostoba az az ember aki más kapcsolatába beleszól... Bocsi...
2016. júl. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Lehet, hogy ostobák a szülők, hogy beleszólnak, de mégis csak az Ő házuk és ha belegondolok, én sem lennék boldog, ha egy antiszoc idegent kéne kerülgetnem.
2016. júl. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem tervezünk hosszú távon itt lenni, max 1-2 évig, esetleg kimenni külföldre. De akkor is kell minimum 4-500 ezret összerakni, hogy mozdulhassunk valamerre.

A barátom pedig attól hogy csendes, nem antiszoc, csak tiszteletben tartja, hogy más házában van, és nem akar zavarkodni. Szerintem örülniük kellene, hogy rendes és hogy én boldog vagyok vele. Úgy érzem, hogy 21 évesen már nem kellene gyerekként kezelniük, hogy megmondják mit hogy csináljak.

2016. júl. 27. 14:19
 6/9 anonim ***** válasza:

Gáz szüleid vannak. Miért lenne már antiszociális? Tisztában vagy te az antiszociális szó jelentésével? Az kb. a sorozatgyilkosokra jellemző tulajdonság, amikor mások érzései, élete abszolút nem hatja meg őket. Max kissé aszociális a barátja, de nem antiszociális. Ne keverd!

Kérdező, van az úgy, hogy két embernek nincs közös témája, általában azért is, mert nagyon másak, vagy az egyik érzi, hogy nem kedvelik valamiért, és ezért nem tud megnyílni. Itt is ez állhat fent. Anyukád nagyon sérült ember lehet lelkileg, ha zavarja a barátod. Ha a lányát szeretné, elfogadná a választottját is. Azt mondom, minél előbb menjetek külön, sok sikert hozzá! Nem irigyellek a szüleid miatt!

2016. júl. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy örülniük kéne, de hát láthatóan nem örülnek. Ha Te pl. nem örülsz valaminek, akkor azt szeretnéd csinálni 1-2 évig?

Ha a barátod azért csendes, mert nem akar zavarni és ez ahogy írtad, zavarja a szüleidet, akkor mond meg a barátodnak, hogy kommunikáljon velük többet, hátha így jobban megismerik és mondjuk megszeretik, már ha tényleg "csak" 1-2 évet szeretnétek ott lenni.

Néma gyereknek anyja sem...

2016. júl. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6#


Ez hülyeség:

"Anyukád nagyon sérült ember lehet lelkileg, ha zavarja a barátod. Ha a lányát szeretné, elfogadná a választottját is."


Ez miért triviális? Miért kéne a gyerekem összes választottját elfogadnom. Attól még szeretem és pl. pont azért nem fogadom el, mert mondjuk féltem. És miért lennék lelkileg sérült, mert nem szimpatikus egy idegen, aki beköltözött a házamba.

Persze, biztos vannak szép történetek arról, hogy milyen egy IGAZI szerető anya, de hagyjuk már. Ő is csak ember és nem biztos, hogy mindenhez jó képet tud vágni.

Illetve itt csak a gyerek szemszögéből látjuk a helyzetet. Lehet anyu is tudna mondani érdekes dolgokat.

2016. júl. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: Hát szerintem nem lenne normális érve a barátom ellen. Az előző barátomat se szerette, pedig ő beszédesebb volt. Van anyumnak egy fura természete, nem tudom miért. Nem könnyen barátkozik meg az emberekkel. De szerintem az nem szép dolog tőle, hogy azt mondja hogy nem fogadja el és hogy soha nem fog közénk tartozni. Nem ismeri annyira mint én nyilvánvalóan, de ő sem nyit arra, hogy megismerje, hanem csak elítéli. A barátom egy korrekt, nagyon rendes ember, jobbat nem kívánhatna mellém. De csak a maga hülyeségét hajtja, és próbál ellene fordítani, hogy még nem kellene együtt laknunk, meg kitudja mi lesz. Én pedig már teljesen szarul érzem magam amiért ilyen, semmit nem mondtunk/tettünk ellene, amivel megbántottuk volna. Ha megkérdezem akkor sem mond semmi konkrétat, csak hogy nem kell neki mindenkit szeretnie. Úgysem fogom sokáig bírni én sem mellette, az pedig az ő hibája lesz, ha eltaszít magától.
2016. júl. 28. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!