Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Mit tegyek? Tetszik egy lány...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Tetszik egy lány de az életem romokban.15 F

Figyelt kérdés
Megtetszett az iskolában egy lány. Sajnos vagy nem sajnos ő a másik osztályba jár az évfolyamban. Sajnos most olyan 90% hogy nem jönnénk össze mert az osztályban nem számítok népszerűnek. Nem a kinézetem miatt, átlagosan nézek ki. (Okok: [ezeket nem felelősség elhárításból mondom, biztos én is hibáztam] 6 osztályos gimnáziumba mentem. Akkor ev elején egy még régebbi barátommal, aki pont az akkori legjobb barátom volt voltunk elég népszerűek voltunk. Mindenki velünk dumált lányokkal is jóba voltunk. Telt múlt az idő és jött 7. második fele és egy másik srác is elég jól összebarátkozott az én akkor még mindíg legjobb barátommal. Ezzel nem volt semmi gond csak azzal ami ezután jött. A fiú úgy gondolta hogy mostmár ő szeretne a barátom legjobb barátja lenni és engem el kell távolítania. Kezdetben azzal kezdte, hogy a másik nagyon jó barátomnak olyanokat állított hogy mondtam róla amiket nem mondtam, de mivel vele abban az évben lettünk baráto és még nem volt akkora a bizalo ezert hitt neki. Ezután ő ugymond a csicskája lett és már ketten szívattak. Ezutan gyakram voltam beteges és erre ő olyanokat kezdett el terjeszteni rólam és olyan dolgokat mondott mindenkinek amik nagyon nem voltak igazak.Ezek a dolgok a betegségem okával voltak kapcsolatosak.Később kiderült hogy depressziós lehettem már akkor is és az okozhatta a sok betegséget. Azóta el telt 2 év mely nekem zuhanórepüléssel járt. Nyáron családi problémák is voltak. Depressziós lettem és igy a tanulmányom is rosszabb lett. Az osztály egyik legjobbjabol kozepessé váltam. Az már egy másik dolog hogy szuleimnek nem mondtam el pár rossz jegyet. 9. ben sem volt változás ugyanúgy mindíg ellopták a cuccomat és nyílvánosan megaláztak mind a saját mind a másik osztály előtt. Az a barátom aki 7. ben a legjobb barátom volt még mindíg megvan barátomnak, de a legjobb barátjából eléggé hátrébb estem. Esténként mindíg olyan jo elaludni, hogy már nem kell gondolkoznom. Sokszor gondolok az öngyilkosságra is. Egyszer amikor már elhatároztam magam, megkértem egy nem annyira jó de megbizhato barátomat hogy adja át a szuleimnek a bucsulevelemet ha meghalnek. Amikor rájött mire készülök sirva beszélt le. ) Tavaly az ugymond 8. Osok táncán volt hogy tancoltunk együt néha. Egyszer úgy hogy a táncospárom a cipőet kötötte és ő jott oda hozzam. De azota még rosszabb lett a helyzet. Facebookon még ismerősok se vagyunk, és mivel a facebook új rendszerébe ha valaki az osmerősod lesz akkor igye azt mindenki látja ugyhogy ezt is passzoltam. Nem tudom mit kezdjek se a lánnyal se az életemmel. Nincsennek céljaim. 1 se. Vagyis csak 1. A kudarctol is felek mert szerintem mar a legkisebb rosszat sem birnam elviselni. Mit thetnék? Bocsanat a rohadt hosszu kerdésért, csak elég komplex a probléma.

2017. ápr. 19. 17:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Keress egy rendes pszichológust, segít helyrerakni az életedet, és szard le a többiek véleményét. ha tetszik a lány, fel kell állnod a jövőd érdekében.


Az öngyilkosság semmire se megoldás.

Viszont tökéletesen átérzem a helyzeted.

Ez csak iskola (engem fizikailag és lelkileg is bántalmaztak úgy mondom.) Rendkívül rossz volt, és végül elmenekültem, iskolát váltottam. De ez segített nagyjából helyrejönni, itt pedig boldog vagyok.

Ha úgy gondolod, meghallgatlak, akármikor szeretnéd valakinek csak úgy leírni ami történik veled. Lehet nem fogok tudni hasznos tanáccsal szolgálni, de legalább lehetek az, akinek bármit leírhatsz, hisz nem ismerlek.

15/L

2017. ápr. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

először is nagyon sajnálom, hogy ezeket kell átélned :(

viszont még a legmélyebbről is fel lehet mászni. a lánnyal nem nagyon tudok segíteni, de először is rakd rendbe a dolgokat a fejedben. 15 éves vagy, előtted van az egész világ, az egész élet, még nem is éltél szinte, muszáj hogy legyenek céljaid, apró célok, vagy csak keress olyan apró dolgokat az életben, a mindennapokban ami mosolyt csal az arcodra, amitől kicsit szebbnek látod a világot.. például (most igaz elég rossz idők vannak) de itt a tavasz, süt a nap, ez is lehet egy kis boldogság, vagy ha például van egy hobbid, amit szeretsz, akkor próbálj meg vele több időt tölteni, és biztos van olyan személy, akár családodból, vagy baráti körödből akivel azért jóban vagy, szeretsz vele beszélgetni, ilyesmi. próbálj vele is sokat lenni, és olyan emberekkel körülvenni magad akik boldoggá tesznek.. vagy mondjuk találj egy elfoglaltságot a mindennapokra, pl valamilyen sport, szakkör.. nem szabad feladni ilyen egyszerűen. az élet nem csak jó dolgokkal van tele, rossz dolgok is történnek velünk bőven, de szükségünk van rájuk, ahogy szükség van pl arra is hogy hibázzunk, hogy aztán tanuljunk belőle. és ha most ugy érzed hogy nagyon lent vagy, és minden rosszul alakul mostanában, próbáld ezt is ugy felfogni, hogy legalább ennél rosszabb már nem lehet.. innen már csak jobb lesz. és ne feledd, mindig csak annyi fájdalom éri az embert, amennyit még el tud viselni. szóval nem szabad, egyszerüen nem lehet feladni az életed ilyen fiatalon. és ne félj a kudarctol sem, arra is szükségünk van, ha valami ujba kezdesz nyilván lesznek kudarcaid is, de ha meg sem próbálod az 100szor rosszabb, ne félj belekezdeni egy uj dologba, ne félj elesni..és ne is gondolj öngyilkosságra, vagy ilyesmi!4 tudd hogy mindig van megoldás, és innentől már csak obb lesz, ha nem adod fel :) fel a fejjel :) remélem segitettem valamennyit :)

2017. ápr. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hali!

Én is voltam depressziós...de nagyon durván. Az az érzés, amikor minden nap úgy fekszel és kelsz, hogy tudod azt, hogy ez a nap is olyan lesz, mint a többi...stb. Meg ugye a többi probléma. Azt ajánlom neked, hogy első sorban tedd helyre az életedet. Tudom, hogy nagyon nehéz, mert én már egy, de talán több éve is dolgozom rajta. Rohadt nehéz helyrehozni az élet és hiába adnak sokan tanácsot, NEKED kell elhatároznod, hogy:

"MOSTANTÓL POZITÍV LESZEK ÉS VALÓRA VÁLTOM, AZT AMIT AKAROK!!,,

Nincsenek kifogások!!Kussolsz, csinálod. Ahányszor elkap a bőgés vagy szomorúság akkor mosolyodj el és csináld tovább!

Helyrehozod az életed és kész!! :)

2017. ápr. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Csak az a baj a célokkal, hogy már unom azt hogy az az egy célom, hyogy majd hátha jobb lesz.Már lassan fél éve ez van. Sportolni már egy hónapja nem tuduk és még pár hónapig nem is fogok tudni mert a lábam is eltört. Tudom hogy az öngyilkosság gyávaság meg nem megoldás, de ha abba gondolunk bele, hogy mindennap fénypontja az amikor már alszok akkor már egy logikus döntésnek tűnik. Az meg hogy ne is figyeljek másokra kicsit nehéz így 15 évesen, mert ilyenkor kb mindenki azt figyeli hogy a másik mit szól.
2017. ápr. 19. 21:55
 5/13 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

Én ezt 4 évig viseltem el. Most, hogy elkezdtem a gimnáziumot, nagyjából helyrejöttem. Úgyhogy hidd el, tudom min mész keresztül, már csak azért is, mert egyidősek vagyunk.

De ezen tényleg csak te tudsz változtatni. Nem abban kell hinni, hogy hátha jobb lesz, hanem tenni is kell érte.

2017. ápr. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De mit tehetnék?
2017. ápr. 20. 11:49
 7/13 anonim ***** válasza:

szard le őket és mosolyogj. Tudom, lehetetlen. Viszont ha látják rajtad, hogy ennyire kikészítenek ezek, sose fogják abbahagyni.

Azt írtad, hogy olyanokat terjesztettek rólad, ami nem igaz. Pl?

Ezeket tisztázhatnád elsőnek. Nem szavakkal, úgysem hinnének neked. Tettekkel kell bebizonyítanod, hogy te más vagy, mint akinek gondolnának téged.

2017. ápr. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon sajnálom ezt a sok rosszat ami történik veled.

Nem lenne megoldás egy másik iskola? Én úgy gondolom, ők látják azt hogy ez az egész téged bánt, zavar, hogy piszkálnak. Amég téged bánt, addig ők fojtatják és neked csak egyre rosszabb lesz. Nem tudod megbeszélni a szüleiddel, hogy másik iskolába mehess ahol új lappal új barátokkal indulhatsz?

2017. ápr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Új iskolát semmiképpen nem akarnék mert most egy elég jó iskolába járok. (Tanulmányilag) Az osztályban is van 2 rendesebb ember akik csak azert nem haverkodnak annyira mert ugye nem számitok népszerunek. Az a srac aki ezt az egeszet meginditotta o is tud rendes lenni mert ugye a regi legjobb baratom neha elhiv moziba magukkal es volt mar 2 szer hogy a vegen csak kettenaradtunk mert meg nem jott a busz es olyan volt mintha nagyon jo haverok volnank. Iskolaban viszont folyamatosan az van mint amit leirtam.
2017. ápr. 20. 16:55
 10/13 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.

Értelek. Akkor nem maradt más, mint hogy egy ilyen találkozás alkalmával próbáld megbeszélni, hogy mégis miért történik ez, miért bánnak így veled az iskolában. Megoldást kell keresned, segítened kicsit magadon, ahogy ezt már előttem is írták.

2017. ápr. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!