Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Mi az a szerelem pontosan?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az a szerelem pontosan?

Figyelt kérdés

Persze, ez relatív, de mi számít annak? Milyen érzéseket vált ki az emberből? Nem voltam még szerelmes, ezért érdekelne! A válaszokat előre is köszönöm! :)


15/L



2017. szept. 22. 15:11
1 2
 1/13 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
41%

A szerelem olyan érzés mint mikor beleszívsz egy szál jófajta cigibe miközben vársz a buszodra.


15/F

2017. szept. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Amikor folyton csak rá gondolsz. Zavarba vagy a közelébe. Boldog vagy amikor látod. Ha más lánnyal/fiúval beszél féltékeny vagy. Bármit megtennél érte. Ha valami baja esik szomorú leszel. Aggódsz érte. Ha vannak hibái nem zavar téged.

Hát nagyjából ez.

2017. szept. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függően, hogy viszonozatlan vagy viszonzott, az egyik legletargikusabb vagy legeuforikusabb élménye.
2017. szept. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Stark2000 ***** válasza:
100%

Első válaszoló fogadja őszinte gratulációmat amiért 15 évesen már cigarettát szív. :D


Csak, hogy hasznos is legyek: annak a bizonyos személynek a közelében zavarba vagy, elpirulsz, össze-vissza beszélsz, a szíved hevesen ver. Sokszor jut eszedbe, van hogy egész nap ő jár a fejedben, elképzeled magadat vele különböző szituációkban, jó érzés fog el amikor csak eszedbe van. Keresed mindenhol.. a buszmegállóban, a parkban, a suliban, a boltban, az utcátokban. Ha meglátod elkap egy bizonyos jó érzés, próbálod felhívni magadra a figyelmét, gyakran keresed a tekintetét, örömmel tölt el ha beszélgethetsz vele, ha kezdeményez valamit (pl elhív randira, vagy csak odamegy beszélgetni), ha meglátod, ha rád mosolyog, ha megölel, vagy ha már ott jártok akkor megpuszil, megcsókol. Hiányzik neked.. :)


Én így tudnám leírni saját tapasztalat alapján. Persze direkt úgy fogalmaztam, hogy a lány szemével nézzük a szerelmet, ne a fiúéval. Gondolom egyértelmű, hogy a fiú esetében kicsit más pár szituáció. :)

2017. szept. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Amikor borzalmasan vágyódsz valaki iránt se fogalmad sincs hogy, mért. Emellett egy olyan érzés ami csodálatos. Ezt nem lehet leírni... Majd hidd el hogy mikor rá keül a sor egyből észreveszed a dolgot :))))
2017. szept. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
60%
#4 Nekem pontosan olyan érzés a szerelem mint mikor egész nap pang a tüdőm és pont van időm elszívni egy cigit míg várom a csatlakozást.
2017. szept. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Naggggyonn pozitív, felemelő -örülsz a másik létezésének, de minden nap, szinte vagy ténylegesen minden percben hálát adsz érte, hogy van:) Általában föl lehet ismerni, de olyan is van, hogy mikor már elmúlt, akkor jövünk rá, hogy az szerelem volt ; mert rájön az ember, hogy nem csak az tartható, nevezhető szerelemnek, amikor tökéletesnek is tartjuk a másikat. Tehát nem kell feltétlenül tökéletesnek tartanunk a másikat hozzá, hogy szerelemnek nevezzük, annyi elég, hogy mindenki felett kimagaslóan imádjuk, és vonzódunk is hozzá külsőleg is. Nagyon magasra felemelő érzés, szinte szárnyal az ember, télen pedig, ha húúúde lángol, a szerelem át tudja fűteni a testet, és rájössz az út felénél, hogy télvíz idején úgy indultál el a buszhoz, hogy a kabát a kezedben volt, mert siettél, de amire rádöbbensz, hogy nem is fáztál addig sem, amíg erre nem jöttél rá. A tökéletességhez mégegy gondolat; van az idea, a mindenki által tökéletesnek tartott-verzió -ez valószínű, hogy nem is létezik, de ha mégis, akkor viszont nagyon ritka, de szerintem nincs ilyen, aki mindenkinek a számára az ideát testesíti meg; akár külső-akár belső terén nézhetjük. És van a szerelemhez elég mértékű "tökéletesség", na szóval, amikor az ember minden elképzelésének megfelel, minden elvárási szempontjának megfelel; pl valakinek az nem hátrány, ha a másik rendetlen, pl keresésnél szétpakol, úgyhagyja egy darabig, nem rögtön rakja újra össze; na szóval neki ez nem elvárás, tehát rendetlen emberrel van, aki simán kezd, ha amúgy egyébként működik a kémia. Na szóval van tehát ez, amikor az összes egyéni szempontunknak megfelel az illető, az a fajta tökéletesség is. Na és van olyan is, hogy tudjuk a másikról, hogy még fejlődhetne egy picit, mert időnként füllent azért, hogy mások megveregessék a vállát, hogy mennyire jó, mert pl meséli, hogy neki egyből sikerült valami, ami közben kamu, na szóval, hát olyan emberbe is bele lehet ám szeretni. Ott viszont már nem beszélhetünk tökéletességről semmilyen szinten, de attól még nagyon lehet szerethető az az adott valaki. Na és akkor ez az, amikor még pl azt gondoljuk, hogy "erkölcsileg még fejlődhetne a másik, ő nem a szerelmem", de közben meg odáig vagyunk érte, szeretjük külsőleg-személyiségileg; de az észszerűség azt mondja, hogy "nem a szerelmem, mert van még hova fejlődnie". Na, ilyenkor fordul az elő, hogy utólag jövünk rá, hogy az mégis szerelem volt:D De mondjuk van aki tudja, van aki a tudatával is rájön, hogy "nem baj, ha nem hibátlan, én akkor is imádom." Tehát amikor tényleg tudatilag is ráeszmél arra, amit a szíve már tud, hogy "Ő az", mármint hogy pontosabban "Ő annyira olyaaan...." :) Mert amúgy több ember is lehet egy embernek a szerelmi ideálja, mármint több olyan ember is lehet, aki az esete az adott illetőnek természetesen, és fúúúde imádja, és totál oda van érte, és nem is kell tehát a másiknak tökéletesnek lenni, ahhoz, hogy ilyen rajongó lángoló szenvedélyes szerelemmel szeressük. Szóval lényeg amúgy, hogy a másik már a puszta létezésével is örömet okoz, nem is kell már semmit csinálnia, elég, hogyha csak egy helyben ül, és meg se szólal. :) De mondjuk ebben még van vonzódás is, mert ez még a sima szeretetnél is igaz, tehát örömet okoz a másik létezése, és maga ez az öröm; ennyi a szeretet, és ehhez még plusszban jön a vonzódás is. Remélem, a saját elvárásaimnak megfelelően fejtettem ki:D
2017. szept. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
(*mert most nem olvastam újra az egészet egyben, amit írtam)
2017. szept. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
7;8vagyok;azt még le szeretném írni, hogy nekem volt olyan, amikor nagyon szerelmes voltam, hogy elhaladt mellettem az illető én meg olyankor mindig elpirultam:)
2017. szept. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Először 13 évesen voltam szerelmes. Előtte is tetszett a fiú (ő volt az első fiú, aki tetszett), de pontosan emlékszem, hogy egy pár napos iskolai szünetben anyukámmal elmentünk valahova és akkor kezdtem többet érezni iránta. Folyamatosan rá gondoltam, hol lehet, mit csinálhat, milyen helyes, milyen jó lenne vele lenni. Egyik éjszaka aludni sem tudtam. Azóta zavarban vagyok a közelében, féltékeny vagyok ha más lányokkal beszélget vagy nevetgél, nem merek ránézni, de mégis egész nap őt bámulnám, elmerülnék a szemeiben. Mindenről ő jut eszembe. Folyton azon gondolkozom, milyen jó lenne, ha járhatnék vele, ha megölelhetném, megcsókolhatnám. Sokszor álmodtam vele és mindegyik olyan jó volt.

Valami ilyesmi. A viszonzott szerelem pedig sokkal jobb, legalábbis gondolom, mert nekem még nem volt benne részem.

2017. szept. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!